• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
A zakaj si ju rezal? bolje bi bilo da si dal samo zagrijati i poravnati.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Neznam kakva je jer je nedavno dosla kod mene s ovom manom spigana neki deda ju spigo a kosa je ko nova jako malo je kosila pa mi ju je bilo zao ostavit susjed ima olt-ovu zadnju veli da se treba malo naviknut jer moras malo nazat gledat!!

Ja sam imao na 533 bočnu. Sad imam zetor 5011 i tražim kosu pa sam čuo da nisu bas pouzdane ove zadnje inace ja nisam nikad kosio s zadnjom pa ne znam. Inače mogu ovakvu kupit za 250€, a imt dupleks za 400€, a rotaciounu za oko 500€.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ZJ nema mi ju ko zagrijat i izravnat lakse cu ovak ju rijesit imam punu osovinu koju cu dat svake strane potokarit da mi ulazi u cijevi a sredinu osovine ostavit nepotokarenu za onaj dio koji sam izrezo bit ce pojacana i za mene lakse rijesen problem!!
@power i ja imam bocnu sa zadnjom nisam radio nedavno sam i roto kosu kupio tak da ti neznam ni prednosti ni mane zadnje!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Stražnja kosa, ako nije rotacijska ili dvostrižna, je živa muka. Nikad ne vidiš kad se zaštopa, jer nemreš vidjeti od trave koja zaklanja rez. Osim toga, smeta ti i blatobran.
Jedina joj je prednost, u odnosu na bočnu, to kaj ima otklopni mehanizam kad zapneš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Jedina joj je prednost, u odnosu na bočnu, to kaj ima otklopni mehanizam kad zapneš.
ima i bočna kad ju otkineš.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
ZJ, u pravu si sto se tice ove straznje bocne kose, to je ziva muka s tim kositi, dok ova obicna bocna, ako je uredna i potpuno ispravna za neke manje povrsine dusu dala.. Ja kosim s obicno bocnom 5,6 jutara godisnje po tri otkosa, znaci sve ukupno pokosi i do max 20 jutara po sezoni i zadovoljan sam..

Bučo, ako imas obicnu bocnu kosu i vidim da si slazes rotacionu, ove straznje bocne se rijesi da se ne zivciras samo s njom..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Na stražnjoj bočnoj naj važniji dio je taj otklopni mehanizam, nesmije biti prestegnut, i mora biti podmazan. Imam Gramipovu superiorku, s vremenom se navikneš na nju. Tastu sam slagao isto takvu IMTovu sa svinutom cijevi, kupio sam ju na otpadu u ČK na kile bez grebena, pa sam pripasao greben i nosač grebena od gramipove . Sad si zamislite da ta cijev ima 7-8 mm debljine stijenke i koja to mora biti snaga za tako svinuti, a najvjerojatnije samo zato što je otklopni mehanizam prestegnut ili zahrđao
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Ivan KC kad ju slozim najvjerojatnije ce u prodaju ako se proda dobro ako ne bude nesto kosila nece stajat bilo mi ju je zao ostavit jer sam ju dobio skoro dabe a kosa je malo radila osim tog savinutog dijela ostalo nemam sta dirat!!
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ima ima ja sam je našao i malo falilo da pazarim. Kad me čovjek upita imam li reduktor ispod. Kakav reduktor reko. Ustvari to je reduktor od prednje vuce, te se skine kardan i montira pogon za kosu. I tražio mi 350€ za taj reduktor. Nisam pazario
To je ta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Bučo, te slike nisu napravljene u HR. To je skoro ko da i nema.

Napisal sam ono kaj je bilo dostupno pri nama. Gramipovu nisam niti jednu videl ugrađenu na traktor.
U vrijeme kad su te kosilice bile u modi, pred 30-tak godinica, nije se baš svašta moglo niti najti niti uvesti kak danas.

Ova s POWER-ove slike nije napravljena u Jugoslaviji. Koliko mi se čini, vjerojatno je Rasspe, kad joj treba posebni izvod pogona. To je bilo standardno u Njemačkoj.
Pitanje je ima li uopće dijelova za takvu kosu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Hahaha! Mtd, riječ je bila o Z5011 i njemu sličnima :wink:
Zbog tebe sam sad moral editirati svoju prethodnu poruku :(whew):
I mi smo imali Gramipovu na Z2511 i sad na Štoreu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Sorry,nisam pratil nastavu od početka...:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nisam videl taj oglas, no pogodil sam da je stvar u Njemačkoj (vidi se po pozivnom broju). Gledajući slike, vidi se da je priključen i kiper izvod. Dakle, njemačka izvedba kose.
Toga pri nas nije bilo, osim ovakvih uvezenih egzotika.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni se cini da to bas na tim traktorima i nije neka premija pogotovo koji ima kabinu i jos dok dode daska sta odmice travu cini mi se da ju treba stalno skidat ili bi otislo staklo na kabini!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo ja danas se igro oko zadnje kose jos radilicu kupim i montiram i slozena skroz!!



 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Pozdrav Forumaši zanima me gdje kupiti novi ili polovni poklopac remenice(remenja) za IMT 627.515 stražnju strižnu kosu,i onaj rep što gura travu to jest lim onaj??
 

Najnoviji postovi

Na vrh