• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Bučo, ona roto nije moja, vec od staroga, i ta u moj dvor vise nejde..

ZJ, na toj kosi je vec jednom radena "generalka" pred nekih 15 godina, znaci nove ribice (oni fiksni nazubljeni zubci), one plocice po kojima klizi kosa i sve te sitnarije..
Jednom mi je pukla osovina, pa dok smo stavljali drugu, promjenjeni su lageri, promjenjen i zanetan novi tlacnjak itd..
Ali od onda je pokosila cca 200 jutara i sad bi ju opet trebalo malo urediti, s tim da bi trebalo srediti i one luftove na bolcnima gdje se greben spaja s postoljem kose, znaci ovo tu:

Uglavnom, dala bi se ona srediti kaj bi bila ko nova, ali novo je ipak novo..
A ove straznje duplex kose, to mi je pak nezgodno za neke moje zakutke i vocnjake, tako da mi je bas neophodna ova obicna bocna..

A inace tome traktoru je to vec druga kosa, prva je kupljena kad i on nov, i ta se poderala skroz za 10, 12 godina, jer je djed kosio puno usluzno (do 60, 70 jutara godisnje)..
On je jedini imao kosu u ulici, a svaka kuca je imala stoku..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Koja je bolja gaspardo ili superior ili su podjednako dobre s obzirom na dijelove i ono sto ona treba da obavi
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Gaspardo bi trebala biti bolja ipak je Gramip Superior kopija nje. Ja imam Gramipovu i zadovoljan sam. Kosim sve i svašta s njom i nema štopanja, kosim i tanju obalu s njom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Gramip ti radi kose po Gribaldi & Salvia licenci

Slično je Gaspardu, ali nije isto.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ZJ koju je kosu imao bivši član BAGERISTA? Ja stalno mislim da je bila Gaspardo?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ljudi pricaju da je za bcs zivo umjece naci dijelove a i vele da je dosta "mekana" u radu
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Ljudi pricaju da je za bcs zivo umjece naci dijelove a i vele da je dosta "mekana" u radu
imal prije superiorku,e to ti je mekano,a tko nebre nači dijelove nije ih ni tražil
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ja bih ti preopručio da gledaš Gaspardo jer je ja imam već 6 godina i zadovoljan sam s njom.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Da li neko od vas kolege ima imt zadnju kosu, kaci se pozadi na hidrauliku, i kosi sa strane iza zadnjeg tocka, ako me shvatate? :)
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
10-tak km od moje kuce covjek prodaje to mi je najbliza do sad...ali covjek ne zna koja je ovo kosa jer ju je farbao pa "skinuo" naljepnicu...e sad po ono sto ja vidim mislim da je gaspardova, ali opet da nije neka kopija...sta vi mislite

http://v2.pik.ba/artikal/12960573/kosilica-duplex/

i naravno ta je 800 evropskih novaca a ova http://v2.pik.ba/artikal/13383823/kosilica-gaspardo-duplex-2011god/ s prevozom 1050 eura ???

Sta uzetio ova zadnja je s kockastim ramom je dosla iz italije a takve sam gledao u prodavnici io one su po 1 600 eura ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Emy drugar to ti je imt-ova sa duplim nozevima, ima takvih dosta na jugu Srbije, mada vecina prelazi na rotacione... LAkse je vrati se kuci zakaci rasturac otkosa i rasturi po njivi nego da kosi sa ovim kosama i maltretira i sebe i traktor..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja takvu IMT-ovu nisam nikada vidio, ona prva je Gramipova.

jugio ove dvije kose sa oglasa su velika razlika od obične strižne kose. Kada kosiš sa takvim kosama kao sa oglasa nema štopanja niti ikakvoga zaustavljanja dok ne pokosiš sve. Daleko su lakše za tjerati nego rotacione. Mali 539 može bez ikakvih problema tjerati takvu strižnu od 220 cm zahvata, dok rotacionu od 135cm ima šta tjerati.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja takvu IMT-ovu nisam nikada vidio, ona prva je Gramipova.

Cekaj Gramipova bi onda bila tzv "superior kosa" a gaspardo je opet neka druga vrsta...neki sam dan gledao superior kosu i ona ima mehanizam s iglicastim lezajevima a ova s prvog oglasa nema taj mehanizam bar koliko ja vidim...po cemu znas da je to "superiorka" a da nije gaspardova.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ona prva je gramip,a ova druga bi bila gs,imaš tih kosa više,gaspardo,garibaldi,gs,gramip koji je kopija garibaldia,i te kose koriste sistem kosa i protukosa,dok sistem sa dvije kose je imal bussatis i to je bila vrhunska kosa,rotaciona se može sakriti kaj se tiče čistoče otkosa i bussatisove kopije imt i ino brežice,a bcs jedini koristi pomični greben i kosa.inače imal samroto kosu,diskastu kosu,gore navedeni busatis,gramipovu superiorku,bcs duplex tak da znam koje su im mane a koje prednosti
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
jugio ove dvije kose sa oglasa su velika razlika od obične strižne kose. Kada kosiš sa takvim kosama kao sa oglasa nema štopanja niti ikakvoga zaustavljanja dok ne pokosiš sve. Daleko su lakše za tjerati nego rotacione. Mali 539 može bez ikakvih problema tjerati takvu strižnu od 220 cm zahvata, dok rotacionu od 135cm ima šta tjerati.[/QUOTE]
Da li moze da kosi travu koja je povaljana od vetra ili kise??? Jer za rotokosu znam da moze, strikno za imt 539 ima rotokosa imt, pokusacu da pronadjem snimak na yu tubu, a u medjuvremenu gledajte itm 539+ Z042/4
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...N4DNik_RyUdSHcvJOJuGo5A&bvm=bv.72938740,d.bGE
A evo i obecanog snimka
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uuytHEcHMNk[/YT]


Pise bsc 775 ako se ne varam..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh