• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ono kaj je poleglo nebuš ni sa rotacionom do amena pokosil jedino ako ju nagneš napred da i zemlju režeš a onda ti bu stoka mater klela,a ove strižne sa duplim rezom rade isto čist otkos .rotacione moraš terati na puno večim okreajima i koliko si brži toliko strižnu možeš tjerati veči zahvat a i potrošiš manje goriva,konkretno kosim sa bcs duplex prva brza na 1500 okretaja motora,kardan na 540.moj glas ide bcs,gaspardo,bussatis
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
10-tak km od moje kuce covjek prodaje to mi je najbliza do sad...ali covjek ne zna koja je ovo kosa jer ju je farbao pa "skinuo" naljepnicu...e sad po ono sto ja vidim mislim da je gaspardova, ali opet da nije neka kopija...sta vi mislite

http://v2.pik.ba/artikal/12960573/kosilica-duplex/

i naravno ta je 800 evropskih novaca a ova http://v2.pik.ba/artikal/13383823/kosilica-gaspardo-duplex-2011god/ s prevozom 1050 eura ???

Sta uzetio ova zadnja je s kockastim ramom je dosla iz italije a takve sam gledao u prodavnici io one su po 1 600 eura ???
ja imam kosilicu sličnu prvoj(tj stariji je model prihvata)ali princip je isti,moja je gribaldi salvia original kupljena prije 15 god bez ijednog većeg kvara(samo koji zub)to ti je doslovno zakon za manje traktora možeš s njom kositi po bilo kakvim uvjetima,čak i odmah nakon kiše,doslovno ne siđeš s traktora dok ne završiš s poslom,neznam dali je ova iz oglasa licenca,ali ako nije kupuj odmah,to je mišljnje iz vlastitog iskustva,nema tu štopanja,ne smeta blato,polegnuto,pokošeno,samo teraj
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
danek ne ide on sa rotacionom brže. ide većim gasom, ali i manjom brzinom, dakle sa strižnom duplex ideš otrpilike istom brzinom, možda čak i većom i kosiš veći zahvat. Govorim o manjim traktorima, oni veliki i one velike disk kose(novije proizvodnje) one su napravite za dosta veće brzine košnje.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
sa roto ideš večom brzinom i večim gasom tak da si dosta brži pod uslovom da imaš traktor za to a ne da sa 539 tjeraš 165cm onda jasno da moraš iči sporo,imal sam deutz fahr km22 ali samo jednu sezonu jer mi se to nikak ne dopada,od onda samo strižne
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Imam gramipovu superiorku 2007 godište, kosim godišnje preko 30 rali po otkosu i ove godine sam kupio farovu bubnjaru km 24. Priće da se superiorka ne štopa po mokrom i slične su za dječji vrtić, na tu foru sam i ja nasjeo. Ako se uhvati zemlja od krtičnjaka, ne kosi. Može svatko pričat šta hoće, ali iskreno, to je tako. Pucanje prvih zuba na protukosi isto treba uzeti u obzir jer je to kod njih potrošna roba, a jedan dođe 54 kune.Na početku sezone, na 10 rali imao sam dva popravka, i stjerao sam ju u ***** materinu i kupio rotokosu. Nisam više imao živaca i vremena da se ***** s njom. Istina je da je za nju dosta jak i IMT, da trava ranije počinje rasti iza košnje, da ne treba razbacivati otkos odmah iza košnje. Sada imamo doma sistem da ja sa superiorkom zakosim oko međa, i pokosim mane parcele, a sin sa KM24 pokosi ostatak, i taj sistem nam se pokazao dobrim.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kosio sam sa njom jednu parcelu gdje ima krtičnjaka i to je još krenula kiša malo da rosi i nije bilo nikakvoga štopanja, kako kod tebe štopa ja ne znam.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ovo je istina da hoće pucati prvi zupci na protukosi, ali barem nisu skupi i lako se zamijene. Ja imam svoju Gaspardo 2.05m od 2008. i kosio sam sve i svašta i od tad sam kupio jednu novu protukosu i promijenio sam po jedan zubac na svakoj od tad. A kosim oko 20 rali lucerne na godinu i oko 20-30 rali livada.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Drugari kako hocete, ja nisam nikada video da neko sa duplim letvama kosi poleglu travu ili tritikale i zob il nedaj boze grasak koji je upleten upleten nedaj boze, meni rekli rotokosi ne smeta ni kamencic ni krtcnjak niti gomile(ja ih zovem grob) zemlje koju nanesu misevi na jednom mestu, e sada naravno slazem se sa Simom ako moze kosa sa dve letve da kosi kao i rotokosa, onda je bolje uzeti ovu sa dve letve, laksa je za transport. Ja sam vam pokazao na snimcima koje sam ovde ostavio kako kosi roto kosa sa imt539 moze se cuti i traktor kako radi... :D
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zetorpoxima90 ako imaš drugu protukosu napraviš od nje te prve zubce. Meni znaju oni pući samo kada je jako polegnuta trava inače ne pucaju, a kada pukne onda sa stare protukose odrežem i navarim na to mjesto gdje je puklo, napravim u 10 minuta.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lGOiyt6gYi4[/YT]
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Svaka kosa ima svoje, kako prednosti tako i mane. U lucerni superiorka "leti", ali ako je jaki otkos zna se nakupiti na daski pa je kasnije s tim više posla za rastepsti. Opet, u talijanskom ljulju meni zna praviti probleme ono uvenuto lišće kod korijena.Posebno na proljeće, u prvom otkosu. Nakupi se između prstiju i kose, onda ju malo podignem i na mjestu malo izvrti da to odpadne i idemo dalje. Pred dvije godine sam prijatelju kosio kombinaciju graška i pšenice, sa claasovom roto kosom nije mogao, štopala se. Superiorka je išla bez brige.Naj bitnije je odraditi posao, a sad su finese da li strižnom ili roto.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Emy za 1600 eura kupiš novu rotacionu (poljsku ,tursku) i 7-8 god . si miran... ako imalo paziš...kod mene u selu ih ljudi imaju i teraju bez problema i kvarova ....
Svaka čast strižnima,imaju svoje prednosti ,al na svojoj imt-ovoj bočnoj sam pogubio more živaca...bez punog cekera alata nism nikad krenio od kuće:icon_hang:
Ajde ova duplex je puno bolja ,al svejedno...pusti priče radi super ,a puklo mi je ovo,vario sam ono,šarafo sam,skidom sa druge....čim čujem puklo,vario,šarafo,skido sa druge odma izgubim volju za životom a ne za košnjom:icon_toilet:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
http://www.kunzelmann-peter.de/ Kako vam se sviđaju ove kose? Pogon preko hidromotora, sve pocinčano, dva noža... Izgledaju odlično, mora da je i cijena takva:icon_mrgreen:

Inače, ne vjerujem više strižnim kosama nakon iskustva s bočnom na Štoreu, ali mi se sviđa njiova lakoća, mala potrošnja snage,... Rado bi vidio neku u radu u težim uvjetima.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Znate ja imam obicnu kosu sa jednom letvom ili nozem kako se vec to kaze, kosa mi je 165cm, a najveci problem mi je to sto kad mi ostane pola metra puta duzina od 400 metra, pa ni u trecu sporu ne mogu pokositi guzva guzva to je katastrofa... dok rotaciona kosi i preko pokosenog i ne bitno je dal je na kraju ostalo 50cm ili ceo otkos ide ona kao luda....
Kod mene u kraju idu po dvojica kada kose, jedan da cisti ako zagusi, a drugi vozi, i obavezno nose rucnu kosu ako ostane pola metra pa kose rucno, ja sam to batalio ne nosim rucnu kosu, idemo i dalje po dvojica u kosevinu, i ja bi trebalo da kupim drugu bolju kosu, ali koju to je veeeeeliko znak pitanje????
Meni treba recimo kosa koja moze polegnuti zob da kosi tritikale recimo grasak koji je mnogima smrt za kosenje, radije ce da rucno kosi livadu od 10 hektara nego 1 hektar graska masinski...
Najveci problem je kad ostane taj mali deo za kosenje ili kad je u pletene to je najgore... Recimo Sima ima dobru kosu kosu super, ali opet se bojim dati njoj prednost, jer kosta kod mene oko 700 evra, a nova rotaciona za imt 539 kosta 1050-1200 evra..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
To što ti štopa na šiljak moraš kositi na kraju tako da ti šiljak bude uz nepokošeno i nema problema :).
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
onda kupi roto i nemaš brige i samo se vozi u krug ,nemoraš ju ni dizati jer se ne štopa pa tam gdje prođeš dva tri puta po istome imaš izmalčiranu travu,jedino kad na roto nekaj moraš mijenjati to ne dođe 54kune nego 100-200eura na više
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Meni je u uzem izboru ostala ova druga dakle
http://v2.pik.ba/artikal/13383823/kosilica-gaspardo-duplex-2011god/

Jel to original gaspardo decki da sedlam konje i da idem to kupovati, dajte mi odgovre na brzinu i da se rijesim toga....ugovorio sam s covjekom ici ce za 1000 eura i kraj price, samo jos cekam vase zeleno svjetlo..

maschio gaspardo terranova- tako pise na ovom zigu i to bi trebalo biti ili neka tvornica ili grad ili pojma ga sad imaj jel to kopija ili licenca
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
idi, isprobaj,kosa ako je podmazana nesmije se čuti nikakavo lupanje,samo šum kad kosi,i kupi nebude ti žao.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki, vidim da je tu rasprava o strižnim kosama i brzini košnje pa bi i ja nekaj rekel ak se ne bute srdili.

Ja imam ovakvu kosu:

99536150800170611581.jpg
[/URL][/IMG]

A moj ujak ima Gramipovu kosu staru preko 25 godina.
Oba dva kosimo s IMT 533.

Znam da mi sad puno vas ne bude vjerovalo ali ja bum to svejedno napisal a ako uskoro bude vreme dopustilo budem i filmice snimil tak kaj bute onda vidli na svoje oci.

I ujak i ja s tim kosama kosimo u drugoj brzini s ferkanom i to cak i prvi otkos ako nije polegnuto a otavu uvjek u drugoj. Ako je jako gusta trava kosim u prvoj brzini. Naravno govorim o brzom hodu, ne o sporohodnim. Moj sued s gramipovom bocnom kosom kosi u drugoj sporohodnoj a kad je trava jako retka onda u trecoj. Ja bi popizdil da moram tak sporo.
 
Posljednje uređivanje:

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
To što ti štopa na šiljak moraš kositi na kraju tako da ti šiljak bude uz nepokošeno i nema problema :).

Ovako nisi me shvatio ili ja tebe nisam :icon_e_biggrin:,
Kosa mi je dugacka 165cm pokosim njivu celu i ostane mi ili na kraj njive oko pola metra, a ako kosim u krug ostane mi u sredinu oko pola metra, kako god kosio ostane pola metra koji mi dusu vade... kako ja sada kosu koja je 165 da postavim da mi pokosi tih pola metara a da ne stopa?? ako pridjem otkosu skroz uz unutrasnju stranu kose(do traktora) onda stopa na kraju, ako pridjem s kraja kose da kosi onda stopa u unutrasnjem delu...??? U prevodu kosa mene znas vec sta da ne pricam javno sramota je :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja s time nemam problema, meni je kosa namještena tako da cim malo podignem hidrauliku vrh kose se diže u zrak a peta je još na zemlji tako da vrh kose ide iznad onog pokošenog i pokosiš bez problema do kraja. Jedino kaj ti onda to na kraju nije oguljeno do zemlje nego na nekih par centimetara visine s one strane koja ti je dalje od traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh