• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
svatko zna svoje financije i koliko je spreman potrošiti
Osobno imam olympiu i gribaldi salvia superior i to su dvije neusporedive stvari
obični rez je jeftiniji i to mu je jedina prednost
Dupli rez imam već više od 15 god. i još nikad nisam sišao sa traktora da je zaštopalo
Pune je veća brzina košnje,a i širina
Običnu traktorsku kosu nisam imao pa o njoj neznam puno,ali predpostavljam da je slično kao i sa olympiom šta se kosišta tiče
Ima još jadna"men2 jako bitna stvar,a to je da dupli rez može raditi u bilo kojem položaju,to znači da je kosište pod 90stupnjeva,ili -90 stupnjeva
Tko ako ja nagib 90stupnjeva širine 4 metra mogu gapokositi sa tom kosilicom,tako da idem ispod nagiba sa traktorom,i naslonim kosu uzmem 2 m,aonda idem gor i spustim ju dole i uzmem još 2 metra,tako da mi za te stvari flakserica ne treba
evo, objasnio sam ti iz svog iskustva,a odluka je na tebi:icon_e_smile:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Malo servisirao svoju gramipku..



E sad, muci me ovo na ovoj drugoj slici, nigdje nikakvog lufta, klizac i ova potisna ploca pete kose stavljeni prosle god novi, kosa stara dvije godine, pokosila cca 20 jutara, nema ju potrebe brusiti jos, znaci nigdje lufta, sve kako treba, ali ipak mi tu malo lupka i zvonca..

Reko promjenim sve klizace nove, pa mozda vise nebude, ali ista stvar..

Kak to rjesiti ili da se pomirim s tim i kosim kao i do sada?

Znam dok je djed bi ziv i dok me ucio kositi, kosa je radila samo je sistala u travi, bilo je milina za slusati, a i ja ju redovito servisiram i rjesavam sve lufteve, ali jednostavno tu mi uvijek pomalo lupka..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
MIslim da je 14 kn komad, a ovaj na peti je preko 20, neznam tocno, toga sam prosle god mjenjal..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Prihvatljivo,mislio sam da je i skuplje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesi gledo jel gore sve fikno da ti tamo ne lupka da nema malo lezaj lufta pa dobivas tamo to lupkanje!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Prosle god promjenjen lezaj, al zao mi je sto nisam odmah promjenio i onaj bolcn na koji se lezaj nabija, jer je bio malo pojeden, mozda je tamo dobilo lufta, budem pogledao..

A taj bolcn, kako se to inace ubacuje novo, stavi se i razbije se cekicom, jel? Slicno kao nitna?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jer ako ti tamo ima malo lufta sigurno da ti onda tu lupka a za onaj bolcen kak se mijenja nisam ti siguran prije par godina sam s ujakom njemu mijenjo ne sjecam se tocno procedure!!
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,
Kupio sam si bocnu kosu od storea 402 stavio bi je na store 504 dupljak bila je povoljna kupnja fale mi par stvari help gdje da to nabavim fali mi šaraf zadnji ispod vratila sto napinje remen fali mi drvena ruka a sto mi je najveci problem skinuli smo je sa 402 meni na 504 tam gdje šarafam prednji nosac selen na zvono motora mi je osovina za prednju vuču dali se tamo stavlja kakva distanca (adapter) ili je to banana pa mora ići druga kosa ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nebu išlo.
Za Štorea 404/504 mora postolje kose biti užei duže, jer ide na desnu stranu. Inače ti smeta izvod i kardan prednjeg pogona. Nepašu ti niti nosači niti zadnja remenica.
Za 402 ide točno ispod getribe.

Zakaj nisi pital prije kupnje?

Postoje i dva modela kosa za Štorea s prednjim pogonom: za model 404 i za model 504.
Ako budeš iskal drugu, obavezno najdi za model 504. Ona ima nešto šire postolje i bolje riješene nosače (zadnji nosač ide na okvir kuke za prikolicu, a po tom se i najlakše razlikuju), tak da ti ne smeta za oranje i druge radove.
Postolje modela 404 je uže i njegova remenica smeta desnoj polugi hidraulike.
 
Posljednje uređivanje:

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Jebi ga bila neka kombinacijabo nema frke vratim je nije problem hvala na objasnjenju !
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Evo nakraju sam se ipak odlucio za stražnju kosu e sad opet NEZNANJE grr
Zanima me koju da kupim koja je bolja ?
Olt
Gip
Imt
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ako kupuješ stražnju, onda samo dvostrižnu: Gaspardo FBR, BCS Duplex, Gramip TSK Superior.
S običnom stražnjom se budeš samo napatil. No ak su ti ove izvan budžeta, onda najbolje Gramip. Za njih ima dijelova v svakoj grabi.

Moj ti je savjet da ipak probaš najti bočnu za 504.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega zasto ne uzmes roto kosu ili bas mora bit strizna jer za te pare kaj ces dat za striznu mozes nac solidnu roto kosu!!
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Imam pitanje : kako naštelati kosu bočnu, mislim da je IMT kosa u pitanju ( nema oznaka, crvena kosa).. jako sporo s njom moram kosit, 2. spora i štopa..
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Kolega zasto ne uzmes roto kosu ili bas mora bit strizna jer za te pare kaj ces dat za striznu mozes nac solidnu roto kosu!!

nemam puno za kositi čisto povremeno a mogao bi ju i iskoristiti za druge stvari
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni sve kaj bi kosio striznom mozes roto kosom i nema stopanja ti kupujes sam odluci mi cemo pomoc savijetima kolko mozemo sretno s kupovinom!!
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Zahvaljujem, naravno svaki je savjet dobro dosao necu zuriti s kupnjom budem si jos razmislio ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh