• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
A koliko bi toga bilo za kositi preko godine?
Ja imam obicnu striznu bocnu i dobro mi radi, nemam potrebe za roto.. Evo vec sam ove god pokosio 5 jutara s njom bez problema, i jos ocekujem 2 otkosa na toj povrsini..
A i kosim svakakve zakutke, vocnjake i takve stvari gdje bi s roto kosom bio nemocan..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel ima netko "pramjeru " rasporeda rupa za drvo radilice bočne kose za 539 i da li je tko kemijao s nekim alternativnim matrijalom?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Bocne kose nisu uopce toliko loše niti spore kako neki pricaju. Ovo na snimci nije duplex nego obicna strižna kosa



[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1j4A2XFKCsw[/YT]
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dali netko nešto zna o ovoj kosi ? tko je napravio? i koliko je otprilike stara?meni potpuno nepoznata piše na njoj TSK extra "s"
11ui3yh.jpg


fusuol.jpg

2gubguw.jpg

ve3x52.jpg

5ozexz.jpg

i3c30k.jpg
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
To je gramipova kosa, napravljena negdje oko 90-tih ili ranije.
Ima dosta nedostataka, glavni bi bio ispadanje kod neravnih terena (ako to nije netko prepravio tj. zavario i dodao neke dijelove)
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Kosilica je potpuno ispravna i izgleda da je dubrava, kupio sam je za 100e ,činilo mi se jeftino još mi jedino nije jasno kak se kopća na traktor nije ništa rađena niti varena na desnoj strani je sve to nekako klimavo i izgleda da ispadne i na ravnom
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Sa svojim carrarom sam dobio garibaldi bočnu kosu,ali nisam dobio veliku remenicu.Doma sam našel remenicu od imt-a i nju sam koristil.Ali imam problem da moram kositi u 1 ili 2 sporoj.Planiram izmjeniti malu remenicu da malo ubrzam kosu,ali neznam koliko manju da stavim.Mala je sad 125,a velika 220.Moje pitanje je da li neko zna koji omjer bi trebao imati na remenicama da bi to igralo malo bolje(bar da mogu u 3 sporoj ili 1 normalnoj kositi).
 

Dejan9479

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
26
Pozz ekipa zanima me dali netko ima gramip bocnu kosu na imt 540 da mi poslika nosac na straznjoj poluzi preko kojeg se podiže kosa. Ako neko ima sliku od kojeg drugog imt traktora slobodno nek stavi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gdje kupujete dijelove za stržne kose .
Prezvao sve trgovine radi šarafa nigdje nema sad sam upit i u gramip slao.
Ima ga jedino u Sloveniji tip 1 mi treba
upload a picture
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
Ima kako si rekao u slo tvrtka agrosal ja sam od njih naručivao nešto druga ali imaju i to, i šalju poštom
Ja sam takav šaraf napravio tako da sam kupio onaj za plugove i sa brusilicom skinuo onaj četverokut i pustio samo jedan krak i još sam sa vanjske strane zarezao sa tankim diskom utor za šrafciger,a maticu mi je kolga na tokarski prilagodio:(nod):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A znam puno muke za niš da nemaju jedan obični šaraf bitno da ga imaju u katalogu.
Mislim stvarno šta bi bilo da što veće ode
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Mora biti. Nazovi Skordik ali sumnjam da ti bude štel poslati. Nema šta nema od dijelova ali je za dosta stvari skuplji od ostalih,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nemaju više gledao sam zvao imali prije .
Ipak hvala

Evo ima gramip dubrava te šarafe pošto idu na njihove kose.
24 kn komad
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
bok ljudi, nabavio sam imt bocnu kosu koji pokusavam pripasati na imt539 ali imam jednu nedoumicu, tj. izgleda da mi fali jedan dio.

evo slike
n7564hm.jpg


zanima me na kaj bi trebao zakvaciti ovu sipku koja drzi kosu dok ne radim s njom?

trazim po netu slike takve kose na 539 da vidim kaj mi fali, ali nis ne pronalazim.

fala na pomoci
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kaj nemaš ništa na kosi gdje bi to trebalo doći ? Inaće je tu navoj umjesto te kuke, a na kosi rupa pa je to jedno s drugim spojivo. I to tvoje s tom kukom mi baš ne uljeva povjerenje. Bolje da napraviš kak sam ti napisal da je. Navari malo jači šeraf na šipku ( 12 bi bilo dosta ) i na kosi rupu i nemaš straha.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Nekaj mi tu ne štima , kaj drži ta šipka ?
Po položaju i mjestu gdje je zakačena ovo drži nosač kose u zraku umjesto hidraulika ko ona kuka kod gramipove kose .

Preblizu mi je to i prenisko da bi držalo greben u okomitom položaju, na kaj zgzac vjerojatno misli- ona šipka sa navojem
 

Najnoviji postovi

Na vrh