• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nešta je pomotano. Meni je pucala kosa ( nož). Zapeo za panj i refleksno podigao kosu umjesto da sam se vratio u rikverc. Rastavi pa provjeri.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Šta može bit uzrok pucanja protu kose. Uvijek puca blizu pete.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Da da krivo je nešto susjedu na gaspardu se isto događa meni ne.
Ali opet.kod mene je izderana vodilica kose .
A protukosa orginal.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pucala je protu kosa, varena je par puta. Ja sam je već vario dva puta

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda radiš na velikim okretajima pa dolazi do zamora materijala, štopanje zemlje između klizača i protukose, uvijena je nosiva lama?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ma kakvi, kosim sa 539 više sumljam u kvalitet


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Velike su to kose i ako se malo nabere zemlje i trave između kosa dolazi do dosta većeg opterećenja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Neznam šta više da mislim. Kad rukom okrecem kardan ne ide mi teško al se desaje da puca

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
kolega ima gaspardo duplex,kaže da je hebeno kada je jako suha trava,da najbolje kada ima rose jer se automatski podmazuje...nema problema s njom,neke pikse je mijenjao u 2 godine i deri...kupio je rabljenu za 1000e...meni bi nešto takvo trebalo,ali nisam pametan da li na diskastu ići ili strižnu...oko 10ha imam za košnju.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Deset hektara kroz cijelu godinu ili svaki otkos po 10?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Imo sam diskastu 15 godina i sad s uzeo striznu. Strina se dooosta lakše goni a roto nemoze ništa bolje pokosit

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma kakvi, kosim sa 539 više sumljam u kvalitet


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Daj stavi koju sliku kose pa probaj kupit novu protukosu.
Mozda je u njoj problem moja piči s 539 2 brza .
Sad bio kvar pukli nitavci na peti od protukose.
Mozda ides velikim gasom 1200 gasa je dosta.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kosa je Gribaldi i Salvia 394. Kosim oko 1200 obrtaja i stvarno lijepo pokosi kolika god bila trava

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Pogledaj da ti neki zub od ispod ne lovi za klizač Tj, da klizne preko klizača,a u povratku zakači klizač,ja je imam preko 20 god i nikad mi se to nije desilo,ali ako je varena, može biti da je loš var,zato jer pukne gdje je rupa od nitne,a tu je malo materijala da se može kvalitetno varit :mur:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da novija od moje morat ćeš to pregledat nešto mora biti krivo ili protukosa loša
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Evo slike kose. Uzet ću novu protu kosu pa ću vidit šta će bit. Dali je boji sistem pogona kod Gasparda tj.dali je brža
b5e3310cae2a58802625fdca12aadfb9.jpg
66cea0d59235ad8c04406b962cf56d3f.jpg
d0d9ab3ba8ef46bd488ed8c93d8406bb.jpg
c6fe53d7d635aac431d986a40406fc9a.jpg


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Superiorke imaju lijevane klipnjače pa se smatraju robusnije dok gaspardo imaju odrezane od lima ali i jedne i druge dobro odrađuju posao sa jako sličnom brzinom. Kose pucaju i jednima i drugima dok ali najrađe puca uvijek istima. Možete ti i susjed imati istu superior, tebi pukne svako malo, a njemu nikad.
Možda je do uvijene nosive ploče, probaj ju ne dizati na uvratinama ako ne moraš jer nije baš da se lako zaštopa.
Evo jedan video kako je to izgledalo kod mene.

https://www.youtube.com/watch?v=9AeF6Z3WA4U
Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Gdje ti puca,na početku gdje je ovaj novi zub?
Puca otprilike na trećem zubu. Ovaj prvi je se prepolovio, gornji dio je otpao, popustile nitne na vrhu šiljka ne one na letvi.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Sad sam tek skužio o da kod tebe stoje obratno nego kod mene,vidi da ti taj dio koji je samo ispred zanitan ne zapinje negdje za onaj klizač sa tri vijka,na mor biti tamo di puca može biti i negdje nazad pa kad zakači napravi silu i pukne.
Pogledaj i kad odšarafiš cijelu letvu kose i protukose dali ih navlači na klipnjače ukoso,ako da trebalo bi poštelati visinu,to ćeš skužiti tako kad ih vraćaš na šaraf da ih treba jako podignut,ili zamaknuti :(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh