• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
76
Ekipa, evo zaključak priče, hvala još jednom na savjetima.
@ZJ feder je tu negdje u blizini
@Velečasni bila je zornica u 4 ujutro?
Vratio sam stari vezni lim koji stoji puno bolje. Nakon što je otklonjeno klepetanje na radilici došlo je do izražaja klepetanje na samoj peti kose. Stvar je bila u tome što uopće nisam obraćao pažnju da postoje potrošne pločice. Stavio sam novu pločicu na peti i sad kosa radi kao singerica.
 

vigor1

Novi član
Tu od
21 Sij 2015
Poruka
1
Ne znam što sve imam, niti u kakvom je stanju. To sam dobio kao plaću (500 HRK)
Poštovani, zainteresiran sam za kupnju vaše kose. Poljoprivrednik sam iz nužde. Kosim 2,5 rali livade, 539 i Gramip bočna strižna. Kosa je odavno zrela za generalni remont. Forum pratim redovito i pomogao mi je u masu stvari. Molim javite cijenu . Živim u Velikoj Gorici. Srdačan pozdrav igor.vujicic1@gmail.com
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
Moram raditi generalku strižne kose Gramip na IMT 539 pa mislim promjeniti sve prste na grebenu da ne kupujem novi i još neke sitne dijelove ali ne mogu nigdje naći zatvarač-šarku koja je najskuplja a i ostalo ne nalazim na jednom shopu pošto mi je Masiva najjeftinija. Ovo je slika pa ako netko zna gdje ima to čudo da se javi.
 

Prilozi

  • sarka.jpg
    sarka.jpg
    8.4 KB · Pregleda: 12

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moram raditi generalku strižne kose Gramip na IMT 539 pa mislim promjeniti sve prste na grebenu da ne kupujem novi i još neke sitne dijelove ali ne mogu nigdje naći zatvarač-šarku koja je najskuplja a i ostalo ne nalazim na jednom shopu pošto mi je Masiva najjeftinija. Ovo je slika pa ako netko zna gdje ima to čudo da se javi.
Kaj se desilo ovom.djelu da ga mjenjaš?
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
Pukla ova gore piksa gdje ide osovina izjednačivača sa lancem za podizanje.
Imam prednju bočnu. Bila na 539. 1€/kg Nema kosu
Na što to liči i oćeš reći da nema nož? ako već imam takvu......

Pukla ova gore piksa gdje ide osovina izjednačivača sa lancem za podizanje.
 

Prilozi

  • sarka1.jpg
    sarka1.jpg
    8.5 KB · Pregleda: 10

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I to se može zavariti..
mislio sam da bi je mjenjao jer je potrošena..to nema smisla.
 
  • Like
Reactions: ZJ

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
I potrošena je, isto i rupe gdje se kopča greben. Kosa je stara 43 godine, svake godine kosila cca 10 ha, većinu 2x nešto i 3 x!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Vjeruj, bolje je od 2 stare delati jednu staru, nego kupovati nove dijelove upitne kvalitete.

Ja sam rajbal rupe i dal napravit veće (deblje) bolcne na grebenu. Ostatak nije trebalo popravljati.
Da i je, bio bi piksirano.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
Ajde majstori kak sem ja lajbek po tom pitanju, recite mi ima li gde za nabaviti, napraviti šaraf fi 13 mm po mogućnosti sa nosom, ne nužno. Razlohale se rupe na grebenu i na zadnjoj peti kose traktorske, šarafi su fi 12 mm, sad bi taman išli 13 mm da se malo pročisti rupa. Ima fi 14 mm ali bojim se da ne bum mogel borati greben.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Najvjerojatnije nigde.
14 pretokariti na 13, sa navojom za maticu 12 mm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh