• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Pa nemaš tu nešto puno. Ima dva remena, kad naiđe na nešto npr. panj ona ode nazad jer ima neki osigurač, ima kosu i protukosu. Stavit ću i ja slike uskoro.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Nažalost ja svoju trenutno ne mogu poslikati-(nalazi se pokrivena ceradom i bar 150cm snijega).
Mogu ti staviti koju sliku iz kataloga rez dijelova ili uputstva za upotrebu. Kosa doslovno brije travu i gaspardo i bcs. Kod mene je protunož pucao zbog prisutnog kamenja ili pokoje smrekice koja završi na putu grebena. Inaće nije taj protunož tako osijetljiv, prije će proklizit remenje nego nešto drugo zablokirati i puknuti. Ukoliko i zapneš nekim dijelom ima dobru zaštitu pa nećeš nešto strgati - princip otvaranja prema natrag. Ako se odlučiš za gaspardo kod kupovine stavi greben u radni položaj te ga probaj rukama zamicati naprijed-natrag. Na taj način češ primjetiti stanje gumenih piksi ovijesa i stanje plastične pikse koja se nalazi između pogona donje remenice i grebena kose. Plastična piksa-puša ide 1 i dođe 31kn +pdv, a gumene 4 i dođu 37+pdv komad u messis-u. To smo mi mijenjali lani nakon 6togodišnje upotrebe.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo ŠANANA, ako te zanima koji dio samo reci, slike nisu baš nešto, ali poslužit će, budeš dobio bolje kada krenem u rad s njom! :)
Ja inače ju uvjek namažem rabljenim uljem,(kosu i protukosu) Ovo je otac zadnji kosio i ne vrijedi mu govoriti da na kraju uvjek namaže.. :mur:
dsc0023rn.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0026uk.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0028ez.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0030hi.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0031tk.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim odprilike sve ono bitno...a znam i kak izgleda pa je to sve jasno :)
To ste novo kupili. Koliko je zahvat??
Ja i strikan gledamo takav tip kose, Gramip Superior, IMT sa duplim rezom, Gaspardo i BCS, tako da je nekih 7000-10.000 kn maksimalno. Zahvata do 185 cm.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Vidim odprilike sve ono bitno...a znam i kak izgleda pa je to sve jasno :)
To ste novo kupili. Koliko je zahvat??
Ja i strikan gledamo takav tip kose, Gramip Superior, IMT sa duplim rezom, Gaspardo i BCS, tako da je nekih 7000-10.000 kn maksimalno. Zahvata do 185 cm.

Da kupili novu, išli u Dubravu po nju.. Zahvat je 182cm imaš još 221cm, razlika je samo u grebenu, sve ostalo isto, tako da ova veća ne bi trebala biti puno skuplja, al kada smo mi kupovali bila je samo ova.. Kosa jednostavna za rukovanje, kosiš sa njom pod bilo kojim kutem, može raditi i dok je u transportnom položaju te tako možeš obale šišati.. Ja sam sa kosom jaako zadovoljan..ak te šta bude zanimalo samo pitaj! :(hi):

EDIT: evo ŠANANA imaš na njuškalu kosu ako je u takvom stanju kakvom kaže, isplatilo bi se..:)
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/traktorska-kosa-gramip-oglas-7778758
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Da kupili novu, išli u Dubravu po nju.. Zahvat je 182cm imaš još 221cm, razlika je samo u grebenu, sve ostalo isto, tako da ova veća ne bi trebala biti puno skuplja, al kada smo mi kupovali bila je samo ova.. Kosa jednostavna za rukovanje, kosiš sa njom pod bilo kojim kutem, može raditi i dok je u transportnom položaju te tako možeš obale šišati.. Ja sam sa kosom jaako zadovoljan..ak te šta bude zanimalo samo pitaj! :(hi):

EDIT: evo ŠANANA imaš na njuškalu kosu ako je u takvom stanju kakvom kaže, isplatilo bi se..:)
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/traktorska-kosa-gramip-oglas-7778758

jel tvoja kad bi rukom okretal na remenici ima malo praznog hoda na ekscentru,ako si skužil kaj mislim daj probaj pa mi javi,hvala
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
jel tvoja kad bi rukom okretal na remenici ima malo praznog hoda na ekscentru,ako si skužil kaj mislim daj probaj pa mi javi,hvala

Ima jako malo, skoro da i nema..:)



Ne vidi se baš sve na slikama, al to ti je sve dosta sličan princip..:) Kod kupovine gledaj da nije puno potrošena i to je to..
Evo još jedne
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/kosa-strizna-reduktorom-dva-noza-superiorka-oglas-6894551
Samo ako mu je stojala stalno vani to nije baš dobro, al recimo ako nije potrošna, podmaže se dobro i teraj..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Ponosni sam vlasnik gramipove superiorke 185 od 2007. godine . U principu pokazala se kao dobra kosa za svoju cijenu, kupljena je nova . Problem na mojoj je jedino na prva dva para zubaca na protunožu koji mi pucaju kod one zakovice na vrhu. U razgovoru sa ljudima iz gramipa rekli su mi da promijenim puškice na kosi i protukosi ali mi to baš i nije pomoglo. Jedan par tih zubi je oko 60 kn, pa ako ti puknu više puta u sezoni evo ti troška bez veze. Na štandu Gramipa u Gudovcu lani sam gledao noviju verziju superiora i čovjek mi je tvrdio da su ispravili taj problem sa protukosom. Inače kosim preko 30 jutara što prirodnih, što umjetnih travnjaka po otkosu i ide. Dok ne pukne dupli zub. Ako pukne prvi par onda se zamaknem za tu širinu i idemo dalje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ponosni sam vlasnik gramipove superiorke 185 od 2007. godine . U principu pokazala se kao dobra kosa za svoju cijenu, kupljena je nova . Problem na mojoj je jedino na prva dva para zubaca na protunožu koji mi pucaju kod one zakovice na vrhu. U razgovoru sa ljudima iz gramipa rekli su mi da promijenim puškice na kosi i protukosi ali mi to baš i nije pomoglo. Jedan par tih zubi je oko 60 kn, pa ako ti puknu više puta u sezoni evo ti troška bez veze. Na štandu Gramipa u Gudovcu lani sam gledao noviju verziju superiora i čovjek mi je tvrdio da su ispravili taj problem sa protukosom. Inače kosim preko 30 jutara što prirodnih, što umjetnih travnjaka po otkosu i ide. Dok ne pukne dupli zub. Ako pukne prvi par onda se zamaknem za tu širinu i idemo dalje.

E to je i meni znalo pucati, tj. prva dva na protukosi, al štelaj ju da ljepo i ravno sjedi, kada ti dođe na one rupe gdje stoje šarafi napravi da ravno stoji na rupi ni milimetar gore ni dole već točno na rupi, ja sam ispod onih šarafa gdje stoji greben, (drže ga dva šarafa ako se ne varam) pod jednu stranu podbacio 5mm podlošku da bi dobio točno dosjedanje na rupu gdje se šarafi protukosa, prošle godine je pokosila između 50 i 70 jutara i čitavo, a inače mi je odpadalo nakon 10 jutara maximalno.. Kada stoji ravno onda ju ne suče i nema ga šta polomiti..:(hi):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo ovako, imaš dva šarafa za odšarafiti(crveno) jedan se vidi na slici, drugi je ispod..Zatim podbaciš nešto pod jedan šaraf, ovisi koji moraš, ja mislim da sam ja pod ovaj što se ne vidi šaraf podbacio jedan komad gdje je označeno zelenom..kada stavljaš kosu i protukosu oboje ti mora stajati na rupama gdje idu šarafi točno! Znači odšarafiš šaraf od protukose pogledaš dali je točno na rupi gdje ide šaraf (vjerovatno nije) i ako nije onda podbacivaš pod jedan šaraf od ona dva (označen crvenom na slici) Dali si mjenjao do sada kosu i protukosu??

dsc0026hip.jpg
[/URL][/IMG]
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
samo kose,ali znam točno da mi nikad nije išel šraf nego sam moral malo podiči
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
samo kose,ali znam točno da mi nikad nije išel šraf nego sam moral malo podiči

Potrebno je nakon nekoga vremena promjeniti oboje, ja sam prošle godine sa starom kosom i protukosom i u livadi je jedva trećom sporohodnom IMT 539, remenje je klizalo i pukla mi kosa u tome, stavio novu kosu i protukosu, nisam htijeo forsriati kosio sam prvom brzom, ali moglo je i drugom..Razlika je bila nebo i zemlja.. E to što si morao podići tu ti je najveći problem, to si napravi da ti bude točno na rupi i ne bi smijelo pucati, eto meni nije.. I ja nakon svake košnje mažem kosu rabljenim uljem i u sljedećoj košnji mi samo zuji i ne čuje se, a ako ne namažem, onda nako se čuje kosa..
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo i od mene jedna,čeka još da stigne cilindar..,peta i krajnji sakupljač uređeni na novo.
Zahvata 2,20,
Dodano podmazivanje na češalj..

24y7528.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Je ona ista,samo šta sam napravio cilindar koji je bio na stalaži,,,,,,,,,:fiery:umijesto na njoj,,,ali eto doša red i na njega..
A i iša sam njkoj stavit da podmazuje di se češalj najviše grije,,,na početkiu,,bit če bolje sigurno,,,,samo treba još poštelat,,točno u radu..

Reci šta misliš uzimat...ovako nešto,,ako da onda pripazi na vodilice i da držači lame nisu poderani,jer inače tucka i dosta se grije..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali možete malo poslikati ovo što ste napravili za podmazivanje??
 
B

BAGERISTA

Guest
Mogu sutra ču stavit,slike.
Ako treba još šta slobodno pitaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh