• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Hvala Bane.
Ma one su identične,kao što sam rekao g&s su iz mojeg iskustva prporučene,e da li su ovo neke licence ili su to naljepnice trgovaca to nisam siguran,ali da su identične jesu inače su oznake za takvih kosa za gribaldi& salvia superior 72

Dali ima razlike u kvaliteti Gaspardo i G.S
Ja bih uzeo G.S. jer mi djeluje puno masivnija oko pogona,ali gaspardo nisam nikad imao,pa je to samo moje mišljenje,imo ju je kolega i reko mi je da su g.s. bolje,ali ne vjerujem ni da su gaspardo loše,a najbolja je ona za koju u blizini imaš rezervnih dijelova

niho,
prilikom kupnje provjeri si stanje onog lima (klizača)iza plavih prstiju naslici,nesmije bit jako potrošen,a novi je dosta skup(limovi su jedan gore,jedan dolje),pogledaj i da nema lufta u plastici oko donje ramenice(primiš kosu za kraj di je daska pa je povučeš naprijed nazad)to nije skupo i lako se mijenja,ali možeš spustit cijenu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Bane 1978 lim je u solidnom stanju, a mislim da je kod nas oko 350 KM, kosa izgleda poprilično očuvano. Hvala ti na ovim veoma korisnim informacijama. Do sada sam kosio sa sip 135 bubnjasta, skoro prodao kuhn gmd 44 165 cm zbog težine i dizanja traktora u brdu, duplex svi hvale a vidim da je njeno održavanje i popravci relativno skupi. Kosim oko 6 hektara godišnje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Mogu ti pomoć savjetom,ali odluka je tvoja,svako zna šta njemu najbolje paše..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Odšarafiš onaj pogonski vijak,uzmeš jednu kuku kao mesarsku i povučeš je natrag(ispod remena)ako gledaš u smjeru traktora onda je povučeš ulijevo,ali nesmije na njoj bit sasušene zemlje inače ide teško

Evo par slikica na koje mislim
20509 20510 20190518_143603.jpg

Znači ovaj doljnji šaraf je od kose,odvrneš njega spustiš kosu u radni položaj nabodeš kuku u rupu od šarafa(ona bez navoja) i povučeš ,ako na kosi nema sasušene zemlje ide lako van
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Hvala Vam. Danas sam gledao po Vašem savjetu od sinoć. Sutra ću je skinuti i naoštriti.

Remon i oštrenje kose.... Sve ok osim ovog ojačana koji je pukao. Varenje, oštrenje, zamjena šarafa i matica, podmazivanje i onda samo lijepog vremena, dobre trave, zdravlja i goriva.....
 

Prilozi

  • IMG_20190519_122217.jpg
    IMG_20190519_122217.jpg
    246 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20190519_114847.jpg
    IMG_20190519_114847.jpg
    174.6 KB · Pregleda: 47
Posljednje uređivanje od moderatora:

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
bok ljudi, nabavio sam imt bocnu kosu koji pokusavam pripasati na imt539 ali imam jednu nedoumicu, tj. izgleda da mi fali jedan dio.

evo slike
n7564hm.jpg


zanima me na kaj bi trebao zakvaciti ovu sipku koja drzi kosu dok ne radim s njom?

trazim po netu slike takve kose na 539 da vidim kaj mi fali, ali nis ne pronalazim.

fala na pomoci
Kolega, ova kosa nema veze sa IMT 539, to je nemoguće pripasati na taj traktor jer nema nosača.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ista ko moja samo ju često podmazivat hoće puknut radilica nakon većeg rada
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ima možda netko iskustva sa busatis strižnim kosama ?
Zanima me ovakva sa slike:
22829

Da li netko ima iskustva s time kosama ? Koliko vidim ima duple nože.
Razmišljao sam uzeti bcs duplex, ali ova mi je puno povoljnija.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ova kosa mi je blizu, i povoljna.
Navodno ima i dijelova, našao sam internetu. Al se stvarno ne razumijem u ovu vrstu kose. Koliko je to dobro/loše u odnosu na druge kose.Ili je i to sve isto. Pa me baš zanima, da ne kupim baš "smeće".
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ona ima protukosu a ova dve kose pitanje kako kosi jel se štopa.
One i po mokrom idu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Busatis je kralj brdskih kosilica i sigurno nije loš. Izvrsno kosi, ali kose moraju biti oštre.
Ne znam kak je s dijelovima.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Hvala na odgovoru.
Kupil sam ju.
Dal možda netko ima preporuku gdje da prvo pogledam za dijelove. Konkretno trebam samo reznu ploču, tj. nove noževe, jer su ovi dosta potrošeni.
Da je blizu Zagorje, Slovenija, okolice Zagreba.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
139
pozdrav.imam olt zadnju strižnu kosu i jednostavno neće da kosi,štopa,ne znam da li je stari negdje zapeo ili nešto iskrivio,noževi su skoro novi,i još sam ih naoštrio ali i dalje štopa.stari već dvije godine plaća druge da mu kose neće da gubi živce s našom.da li netko zna u čemu bi mogao bit problem.imam na raspolaganju komplet drugi greben pa sam razmišljao da to zmijenim....
 

Najnoviji postovi

Na vrh