• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Samo kad bih ja pronašao tu kosu a ona postoji, mislim čak da je to ista kao od 542,nebih žalio to napraviti.
Mislim čak da bi bolje i lakše bilo produžiti zadnju remenice nego postolje kose, jer pomicanjem nosača, peta kose dolazi preblizu zadnjeg točka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije ti baš taj traktor neka sreća za kositi. Prevelik, neokretan, težak i neokretan.
Obzirom na širinu, trebal bi gredelj s 24 noža.
Ne znam, možda bi postolje za velikog Ursusa pasalo (ako je dulje).

Nego, zakaj ne ideš na roto kosu ili pak stražnju dvostrižnu, tipa BCS Duplex, Gaspardo ili TSK Superior?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Roto kosu imam, ova mi je za guste trave ljuljeve, lucerne i slično bolje i ravnomjerno se suši
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pa imaš manji IMT, pa postavi radije kosu na njega. Ili trebaš dva?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Onda traži stražnju, dvostrižnu. Primjerenija je za 560.

Glede reduktora: tjeraš li frezu ili neki teži priključak? Ako da, onda nemoj skidati reduktor. Ako pak ne, onda ga zamijeni samo direktnom osovinom.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Ma vjerojatno će biti produžavanje remenice, ako uspijem pronaći takvu kosu.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Dački dali netko zna,i jeli netko uopće kupovalo ovu novu bočnu strižnu kosu, ALPLAS Čazma, i dali bi se to moglo ukomponirat na IMT 560
ako misliš na potpuno novu,mislim da sam negdi vidija da je oko 9500 kn
moji su prije rata imali 540 i IMT-ovu bočnu kosu za 540-542,ali ne znam paše li takva na 560
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nova se ne isplati. Pregazilo ju vrijeme.
Rabljene su reda 1000...2000 i onda se isplati ju generalno popraviti (urediti gredelj).
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ja sam kupil od 355 ursusa komplet sa postoljem za 500kn greben je imal novu kosu 22 zuba ostalo sam sve mjenjal i potrošil oko 1500kn.

Sve novo
 

Prilozi

  • 20201005_175503.jpg
    20201005_175503.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 31

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
I ja razmišljam da kupim nešto takvo, pa sređujem, već sam to jednom prošao na gramip bočnoj kosi za 539,al bolje bi bilo kad bi se našla nekakva dobra i da ne treba puno oko nje čačkat.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ja neznam za bočne, samo znam za jednu kuhn koja je zarasla u koprive jer je bilo isplativije kupit novu deutz fahr nek popravit ovu.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ja neznam za bočne, samo znam za jednu kuhn koja je zarasla u koprive jer je bilo isplativije kupit novu deutz fahr nek popravit ovu.
Može biti da je tako, no provjereno je da je kvaliteta materijala daleko bolja i veća na kuhnovoj u odnosu na sip......Ležaji osovine zupčanici na kuhnu su napravljeni recimo za profesionalni stroj koji uz normalno održavanje i rad, rade rade i rade......dok je sklop na sipu napravljen kao igraćka za eto nekakav hobi rad......i šarafaj šarafaj šarafaj.....Naravno da mi ne znamo kako tko sa strojem radi i kako tko stroj i održava i koliki su opsezi poslova koje radi jedan i drugi stroj, ali to najbolje znaju i vide majstori bravari koji moraju švasat i popravljat iste te....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ovdje je tema o strižnim bočnim kosama i kakve veze imaju tvoji postovi sa ovom temon?
 

gogych

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
4
pozdrav ljudi,riječ je o strižnoj kosi,bočnoj,imt,danas sam je dobio skoro i idem je pretresti malo pošto je većina stvari ok na njoj,čak su ribice kao nove osim što vidim da ima preveliki luft između pritiskivača zadnjeg i predzadnjeg gledano od vrha kose prema traktoru,
da li tko zna koliko je tu dozvoljeni luft i kako riješti luft pošto je ovdje možda i centimetar,zahvaljujem na odgovorima,lp
 

gogych

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
4
nisam stigao slikat jer me kiša potjerala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
262
pozdrav ljudi,riječ je o strižnoj kosi,bočnoj,imt,danas sam je dobio skoro i idem je pretresti malo pošto je većina stvari ok na njoj,čak su ribice kao nove osim što vidim da ima preveliki luft između pritiskivača zadnjeg i predzadnjeg gledano od vrha kose prema traktoru,
da li tko zna koliko je tu dozvoljeni luft i kako riješti luft pošto je ovdje možda i centimetar,zahvaljujem na odgovorima,lp
Ako je luft između noža kosilice i pritiskivača, otpusti imbus šaraf na pritiskivaču i sa šarafom ispod pritiskivača reguliraj visinu pritiskivača dok nalegne na nož. Može biti lufta samo da se nož slobodno kreće, ne smije se klimati gore do pritiskavača, ako ga previše pritegneš jako se grije nož i pritiskivač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh