• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

gogych

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
4
Ako je luft između noža kosilice i pritiskivača, otpusti imbus šaraf na pritiskivaču i sa šarafom ispod pritiskivača reguliraj visinu pritiskivača dok nalegne na nož. Može biti lufta samo da se nož slobodno kreće, ne smije se klimati gore do pritiskavača, ako ga previše pritegneš jako se grije nož i pritiskivač.
hvala,tako sam i napravio,ostavio sam zračnosti od 1-2 mm na svakom pritiskivaču,sutra će biti probna košnja jer sam morao nosače pripasivati budući sam na traktoru imao već nosače od prije ali za dubravinu bočnu kosu koju sam imao do prije 3 god pa prodao i uzeo imt duplex stražnju strižnu koju sam opet pa prodao nedavno jer me se nije nešto baš dojmila previše a za mojih 4-5 rali košnje godišnje bit će dobra i ova.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
hvala,tako sam i napravio,ostavio sam zračnosti od 1-2 mm na svakom pritiskivaču,sutra će biti probna košnja jer sam morao nosače pripasivati budući sam na traktoru imao već nosače od prije ali za dubravinu bočnu kosu koju sam imao do prije 3 god pa prodao i uzeo imt duplex stražnju strižnu koju sam opet pa prodao nedavno jer me se nije nešto baš dojmila previše a za mojih 4-5 rali košnje godišnje bit će dobra i ova.
2 mm je previše lufta, na onoj pločici na nožu koja ide ispod pritiskivača mora se vidjeti trag klizanja, a klizači (ispod pririskivača) moraju biti tako naštelani da šina noža ide između njih i ribice zuba grebena kose.
 

gogych

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
4
pokosio danas što sam imao,kosa radi ko singerica gotovo se i ne čuje kako šapće,zasad ću ostaviti tako kako je pa nakon nekog vremena malo pritiskivaće pritisnuti još.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Kak su se pokazale IMT duplex kose?
Ima dijelova za to nabaviti? Molil bi neku recenziju ak ko ima takvu
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ima ju tast, dijelova ima u Sekri, jednostavno se skidaju kose, uglavnom prezadovoljan je. Po nekim stvarima puno je bolja od moje talijanske.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sam čuo da ta IMT ne valja, ima jedan kod nas. Kupi Gramip ili Gaspardo.. Na Gramip puca nož, a na Gaspardu protunož 😁.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Bila je neka u ponudi sa grebenom 280 cm, enorossi. htio ju kupiti ali kad sam skupio pare vise je nije bilo. Onda sam uzeo roto 205,disk. I moram reci da mi se uopce ne dopada rad sa njom. Puno bolje mi je bilo sa striznom

Kakve su BCS? Razmišljam o prodaji jedne Gaspardo pa bi uzeo nju čim veću..
Vele svi da su bcs strizne vrh, vrhova Imaju getribu na prijenosu i nis ne puca, kad sam se raspitivao bile su skuplje od gaspardo i cini mi se da je najduzi greben 212cm, ali nisam siguran. Bila je nekih 600 ojra skuplja nego gaspardo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
U čemu je problem sa diskastom? Ja sam se preporodil kad sam prestal kositi sa strižnom kosom. Popila mi je krvi skoro ko balirka.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Meni je pobjegla bsc strižna s hidro dizanjem i sad mi je žal ko pesu, bila dost jeftina. Naletil sam sad na imt - ovu pa zato pitam, a ne daje mi se 12-15000 kn za par hektara godišnje
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
U čemu je problem sa diskastom? Ja sam se preporodil kad sam prestal kositi sa strižnom kosom. Popila mi je krvi skoro ko balirka.
Veci gas, visa potrosnja... ak su krticnjaci, prasine ko u prici, i sjeno zna biti puno zemlje.. al opet tek ju imam jednu sezonu, mozda se poprave dojmovi.
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Koja bočna kosa paše na zetora 4712... i jel pašu one s zetora 2511 ako ne koja paše bez prepravljanj.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ja osobno nemam iskustva sa Bcs,ali mi je imao prijatelj i rekao da je probao sa ovima g&s i gaspardo i da mu se ćine bolje zbog izvedbe protunoža koji je glatki,a ne nazubljen i više na knap prolazi nož kroz njega
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Koja bočna kosa paše na zetora 4712... i jel pašu one s zetora 2511 ako ne koja paše bez prepravljanj.
Ne paše ti nosač koliko znam.. Osim ako sve komplet kupiš sa nosačima za traktor.. Jer imaju 2 verzije, jedna je za 3511, druga za 4911. Imamo obje verzije na 3511.

Vele svi da su bcs strizne vrh, vrhova Imaju getribu na prijenosu i nis ne puca, kad sam se raspitivao bile su skuplje od gaspardo i cini mi se da je najduzi greben 212cm, ali nisam siguran. Bila je nekih 600 ojra skuplja nego gaspardo.
Na Gaspardu pukne protunož kad trava prestari i kad je jako sitna jer se nabija između noža i protunoža. Na novoj fiore nisam imao kvarova, ali nije puno ni radila koliko stara fbr od 2008... Na fbr smo slagali radilicu, nije to bilo nešto skupo i komplicirano.. I gume zamjenili na kućištu.

Imaju 242cm Bcs, to bi bilo taman za proximu, a opet bi mogao i 3511 ko i s ovom fiore 205cm.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jel itko ikad balansirao disk od diskaste kose ? Onaj veliki, bočni ? Jel radi to tko uopće ?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Ne paše ti nosač koliko znam.. Osim ako sve komplet kupiš sa nosačima za traktor.. Jer imaju 2 verzije, jedna je za 3511, druga za 4911. Imamo obje verzije na 3511.


Na Gaspardu pukne protunož kad trava prestari i kad je jako sitna jer se nabija između noža i protunoža. Na novoj fiore nisam imao kvarova, ali nije puno ni radila koliko stara fbr od 2008... Na fbr smo slagali radilicu, nije to bilo nešto skupo i komplicirano.. I gume zamjenili na kućištu.

Imaju 242cm Bcs, to bi bilo taman za proximu, a opet bi mogao i 3511 ko i s ovom fiore 205cm.
Meni je pucalo samo kad sam po rosi i po vlaznom kosio, zemlje se nabije i normalno da pukne. Kad sam po suhom kosio, nije bilo nekih problema. Ali kupovao sam svake dvije god ili kosu ili protukosu.... jedino sam original imao 4 godine.. ali u pocecima nisam toliko kosio, tek kasnije se po 40,50 rali mazalo... sad je disk,sad nema pucanje,samo gas, ali prasine od krticnjaka uzas, prvi put kad sam kosio, bila je slaba trava pa sam brze isao i roknem krticnjak, kao da je bomba roknula, dobrano se scimao...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja imam sad 3-4 protukose i vrlo lagano zamjenim ako pukne jednom na 20 rali. Kupi se novi par, zavari i opet je funkcionalna. Istina i to za zemlju, ko ima neke barske livade to nju ubija.. Ja sam imao jednu ral takve i to sam dao drugima da kose.

Meni je pobjegla bsc strižna s hidro dizanjem i sad mi je žal ko pesu, bila dost jeftina. Naletil sam sad na imt - ovu pa zato pitam, a ne daje mi se 12-15000 kn za par hektara godišnje

Koliko sam čuo imt-ova se jako brzo istupi, ona ne može pokositi 2-3 rali. Covjek ima zadnju imt, i bočnu na 539, pa kosi s tom bočnom više nego sa zadnjom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh