• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Da li za Zetor 4718 postoji OLT bocna kosa sa nosacima? I da li Dubrava bocna pasuje sa 3511 na 4718? Evo ima jedan 4911, da li ova pasuje na 4718? Da li je to isto kao na 3511?
Z4911-01.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Ne mogu ti sa sigurnošću reći, ali vjerujem da je za sve stare Zetore (3511S, 4712,4718...pa i 4911) isto postolje i nosači (GS/Gramip). Moguće da je bočni nosač za 4718 nešto drugačiji, da ne bi trebalo rezati kabinu.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Evo ga jedan sa kosom, ali cini mi se da je malo drugacije to kacenje sto se srafi na telo traktora, ili mozda samo podeljeno na dva dela, jer jedan deo od kabine izgleda predstavlja deo kacenja...
 

Prilozi

  • 03.jpeg
    03.jpeg
    58.5 KB · Pregleda: 26

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,548
Ako i baš 100 posto ne pašu uz male preinake bude pasalo pošto su po meni skoro isti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Evo ga jedan sa kosom, ali cini mi se da je malo drugacije to kacenje sto se srafi na telo traktora...
Rekoh da je za 4718 nekaj drugačije: vidiš ovu savinutu ručicu za nagib gredlja (grebena)?
Ipak je to staro skoro 50g., pa se baš ne sjećam detalja.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
A jos ovo me interesuje, mogao bih sa ovog traktora da uzmem kosu... ali ona nije ista kao sa ovih sto sam pre postavio...

Zetor01.png
Zetor02.png

Ova je kraca, remenica ne dolazi ispod kardana kao kod onog 4718, tako da je rame kose krace... Dal je ovo ista kao za IMT a samo je kacenje drugacije... ili ima vise modela za Zetor pa je ovo neki drugi model...
Evo kod onog gore sto sam stavio, remenica je tacno ispod kardana...

06.jpeg

Ova na ovom 3511 kao da je nabudzana od IMTa na Zetoru... na svim ostalima sto sam video uvek je remenica tacno ispod kardana a ne u desno...sto znaci da je kosa sira (ta osnova)...

Ili da batalim ovu bocnu i uzmem zadju kosu i ne komplikujem.... Mada mislim da je ova bocna laksa za rad... ili ako neko ima neko drugo mišljenje neka kaže, prihvatam savete
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Ili da batalim ovu bocnu i uzmem zadju kosu i ne komplikujem.... Mada mislim da je ova bocna laksa za rad... ili ako neko ima neko drugo mišljenje neka kaže, prihvatam savete
Najprije bi trebali znati što i koliko planiraš raditi s njom.
Ja imam i roto i bočnu strižnu za 539,sve ima svoje prednosti i mane.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Ova na 3511 mi izgleda kao neka pripasana. Ta bi mogla biti od velikog Ursusa.
Sve Gramip kose na Zetorima su bile u sredini.
I pripazi jer ti stariji modeli (25-35-4511) nisu isti kao 3511S-4712-4718.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Najprije bi trebali znati što i koliko planiraš raditi s njom.
Ja imam i roto i bočnu strižnu za 539,sve ima svoje prednosti i mane.
Ne bih mnogo radio sa njom, za detelinu uglavnom. 1/4 hektara da kosim. Roto mi ne treba, samo je pitanje da li bocna ili zadnja pa da se zakaci kad treba....
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Ova na 3511 mi izgleda kao neka pripasana. Ta bi mogla biti od velikog Ursusa.
Sve Gramip kose na Zetorima su bile u sredini.
I pripazi jer ti stariji modeli (25-35-4511) nisu isti kao 3511S-4712-4718.
Tako i meni izgleda, ali ovde tesko da moze da se nadje za Zetora, samo za IMT ima, i to u skoro neogranicenim kolicinama...vise nikom ne treba.... ali tu je kacenje drugacije i treba prepravljati... eto ima ova na ovom 3511, ali to izgleda nije original
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Za toliko dobra zadnja strižna kosilica savim dovoljna,I to nisu neke pare 200 -300€ ,i kao ja na svojoj promjeniti noževe na duplim prstima,imati dva radna noža kvalitetna i ide to bez problema.
Moj prijedlog ugradi malo veći retrovizor da ju možeš pratiti u radu da nemoraš stalno visiti glavom unatrag ,i samo gas ne šparaj.
Ide to.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Hvala na savetima, razmišljao sam i ja o duplex zadnjoj, ali ne znam kako se ponaša u radu, koliko može da pravi problem ako nisu kose dovoljno blizu jedna drugoj, odnosno da se to u radu poremeniti, da li ima problem sa "žvakanjem" trave? Ovo za ogledalo je dobar savet...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,343
Duplex je skoro pa neosjetljiva na ktičnjake , štopanje i sve ono što muči običnu kosu, ali ako nije održavana onda će trošiti živce i novce.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,259
Kod duplex zamjenis i kosu i protukosu i ko nova je, pikse promjenis i podmazes i teras do mile volje.
Ovo sa zvakanjem su budalastina...

Poderana duplex kosi 100 bolje od bocne ili obicne kose.
Jedino ju blato stopa... ak ides kosti dva tri sata poslje kise....dok recimo obicna ne moze kositi ak nije sto posto suho.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Koliko razmaka (lufta) smije biti između kose i protukose na BCS Duplex?
Imam običnu kosu i na njoj kosa (rezna letva) nema previše mjesta, čak bi rekao da je stisnuta unutra i previše, dok kod Duplex-a vidim da ima dosta mjesta. Mogu ju pomicati.
Da li to smeta priliko košnje, da ne pokosi dobro? Da li to trebam mijenjati ili ne. Volio bih to promijeniti prije nego sezona počne ako treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh