• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne Roto-Freze

M

m123

Guest
zvonis, hvala na linku, pogledao sam to nekad i prije, i ne čini mi se loše, to ću sebi ostaviti za neku rezervnu varijantu, sada sam u nekoj fazi kontaktiranja sa ljudima koji uvoze polovne poljoprivredne mašine, imam neke prijatelje koji se bave sa takvim stvarima, pa se sve nešto nadam da bi mi moglo izletiti nešto polovno za približno iste pare, a da je malo funkcionalnije, barem da bude neka pomična ili tako nešto, vidjećemo još
na you tube-u ima svakakvih stvarčica, ali je problem što bi to bilo jako teško nabaviti kod nas, ali kažu: strpljen spašen, pa se ne treba puno zaletati
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja nabavio diferencijal od mercedesovog kombija ako ima ko kakav nacrt za frezu bacam se u izradu odrezo sam mu jednu stranu i to cu zavariti

mislio sam stavit jednoradni cilindar da gura u jednu stranu a jaci feder ga drzi u drugoj
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ja sam i započeo ovu temu zato što,takva mašina treba mnogima ali...sem nekakvih skalamerija i uradi-sam kreacija nema jevtinih a pouzdanih rešenja. U mom kraju većina voćara koristi diferencijal od LADE na koji nasadi suplji cilindar sa navarenim platnama od gibnjeva i sve to zavari na ram koji okači na traktor. Muka je u tome što je potreban jedan radnik koji ide za traktorom i polugom pomera frezu van reda da bi izbegla stablo,a ista se sama vraća u radni položaj jer je radno kolo,tj šuplji cilindar od gibnjeva napravljen kao kupa pa spolja ima manji prečnik no unutra, i cela konstrukcija je preko stelovanja poteznice spustena na jednu stranu.Tako diferencijal ne dodiruje tlo prilikom rada, a i cela konstrukcija pod silom teze beži u desno .
Sto se tiče radnih kola, ima nekih nekih zanatlija koji prave te šuplje cilindre od gibnjeva,a neki koriste i već gotove freze od MTK samo ih prilagode za ugradnju .

 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Evo pre par dana je kupljena, i nesto malo isprobana :





Deluje dosta mocno, robustno i veoma lepo obilazi stabla.
 
B

BAGERISTA

Guest
Reci,,,kako se ponaša,,,,,,,,,,,jesi zadovoljan,,,,...
Ajde,,,nek te služi bez greške..
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Prije svega čestitke za kupnju i da si zadovoljan.

Tko je proizvođač i koja je cijena. Koliko ima noževa po rotoru i koja je dubina obrade.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja mislim da je ova sa pik.ba što čovjek pravi sam sasvim ok.cijena štima a za sve ostalo odete na lice mjesta i uvjerite se.ako nepaše nekupuješ i to je to.barem možeš otići pa probati,dok kod ostalih proizvođača nema probanja. kupi ili ostavi
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
I mene zanima cijena.

Daj snimi video da vidimo u radu.

:drinkers:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ova je kupljena na oglasu , polovna , i placena je 1000 eur. Inace receno mi je da ih pravi neki majstor u Tavankutu kod Subotice za nekih 1600 eur i to tamo koriste svi vocari za jabukare kojih bas ima dosta. Delovi su koristeni od kombajna a reduktor od Sempetera. Posto je kisovito jos nisam imao priliku da je isprobam...ali posto mi je prodavac demonstrirao njen rad prilikom kupovine, u svom vocnjaku, mislim da radi sasvim dobro za te pare ! Jedina mana ove konstrukcije je efekat centrifuge ukoliko se da prejak gas ! onda pocne da razbacuje zemlju oko sebe i stvara rupu ! Ako se gas podesi po osecaju, tog problema nema ! Imam VTZ t-25a i na njemu lepo i mirno radi pri 1200 o/min.
Pokusacu da snimim video, kad budem radio, ali imate na prvoj strani frezu iste konstrukcije Zootehna Prokuplje. Rad ove je indentichan !Dobio sam i motikice razlicite duzine pa je moguce menjati i dubinu rada !Za razliku od horizontalnog rotora, ovaj vertikalni svu travu izbacuje...sa strane tako da se posle moze zatanjirati ili malcirati !
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Ova je kupljena na oglasu , polovna , i placena je 1000 eur. Inace receno mi je da ih pravi neki majstor u Tavankutu kod Subotice za nekih 1600 eur i to tamo koriste svi vocari za jabukare kojih bas ima dosta. Delovi su koristeni od kombajna a reduktor od Sempetera. Posto je kisovito jos nisam imao priliku da je isprobam...ali posto mi je prodavac demonstrirao njen rad prilikom kupovine, u svom vocnjaku, mislim da radi sasvim dobro za te pare ! Jedina mana ove konstrukcije je efekat centrifuge ukoliko se da prejak gas ! onda pocne da razbacuje zemlju oko sebe i stvara rupu ! Ako se gas podesi po osecaju, tog problema nema ! Imam VTZ t-25a i na njemu lepo i mirno radi pri 1200 o/min.
Pokusacu da snimim video, kad budem radio, ali imate na prvoj strani frezu iste konstrukcije Zootehna Prokuplje. Rad ove je indentichan !Dobio sam i motikice razlicite duzine pa je moguce menjati i dubinu rada !Za razliku od horizontalnog rotora, ovaj vertikalni svu travu izbacuje...sa strane tako da se posle moze zatanjirati ili malcirati !


sasha jel bi mogo stavit slike ovih rotora i napisat dimenzije remenica ili poslat na mail neke slike u vecoj rezoluciji
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Veca remenica je 25x3200 a manja 22x1650 . Pokusacu da je uslikam iz vise uglova kad odem u selo,pa cu okaciti na forum. Krki planiras da je pravis ???
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Freza uspešno isprobana , i vrlo sam zadovoljan učinkom ! U među vremenu sam saznao da je pravi majstor Stipan Strugar iz Tavankuta po narudzbi , za 1200 eur! standardno ima motikice od 12-13 cm...i dubina rada je oko 10 cm.Motikice se takodje mogu naručiti, izradjuje ih jedna kovaćka radionica iz Nemeština,a majstor Stipan ih šalje poštom svojim kupcima. Onima koju su zainteresovani za kupovinu mogu dati mobtel majstor Stipana, pa nek naruče...
Inače, ono što mi se posebno dopalo da i sasvim mlade sadnice debljine jedva 2 cm uspešno odbijaju ovaj napumpani točak, i ne oštećuju se !Po meni do sada najevtinije a efikasno rešenje za unutarrednu obradu u voćnjaku !
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Hoće biti video?

Na koji princip drugo radno tijelo ulazi u red, i kako se odmakne od voćke?
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Hoće biti video?

Na koji princip drugo radno tijelo ulazi u red, i kako se odmakne od voćke?



Jel možeš malo detaljnije poslikati motikice?
Izbacuje mi previše zemlje van.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Da to je je mali nedostatak....ovog sistema, posto nema fershalunga, izbacuje dosta zemlje van...pri jacem gasu ! Trenutno nemam digitalac....ali cu staviti slike kad ga dobijem nazad.

http://youtu.be/RyBdHSFoy7A

inace princip rada je isti , samo je konstrukcija malo uprostena !

http://youtu.be/DSqa7tvkKks[/url [...su ravne sa blagim zakosenjem prema unutra...
 
Posljednje uređivanje:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li je neko pravio ovu bočnu frezu od diferencijala, koja se ne pomjera, znači samo da sa njom može da se priđe stablu.
Ja ću vjerovatno pokušati da je pravim pa bi zmolio ako neko od kolega ima ovako nešto da mi malo detaljnije slika, ili objasni na šta treba da se obrati pažnja.
Npr. iteresuje me kako se pričvršćuje radni dio za diferencijal, kako se vare ( i da li se vare) zupčanici u diferencijalu da bi vrtila samo jedn strana isl.?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mi imamo od Ladinog diferencijala, napravljenu takvu frezu, vrlo prosta, a veoma korisna stvar. Netreba unutra variti zupcanike, samo se na jednoj strani ubaci zeljezo kroz rupu koja ima na polu osovini i zavari se za trup i to neda jednoj poluosovini da se okrece.
Evo i slike.
Jadna varena je na sve strane, trebalo bi ju malo urediti :D


s6303187.jpg


s6303186.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh