• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne Roto-Freze

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Gledao sam vec prije ove video snimke i freza se cini sasvim okej, a i cuo sam da su dosta dobre i da ih je vec dosta prodano i da su ljudi zadovoljni
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
odustao sam od samogradnje i kupio polovnu talijansku na ticalo marke OMMAS za 1400 EURA

kad mi stigne stavicu slike ako neko treba kontakt gdje sam kupio nek se javi na PP


prvi put sam vidio sistem na gumenim kotacima vucena ima rudo i odma mi se svidila mada ne znam kako bu delala u praksi
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Krki javi se na PP i malo me posavjetuj što si uzeo i gdje ...
ja sam u dilemi što uzeti
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-prijatelju sa foruma evo upravo se vratio od nine, uzeo sam onu ofarbanu plavu što je na oglasu (druga ) to je isto omas samo su naljepnice calderoni
-e sad kako će se pokazati u voćnjaku vidjet ćemo...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
-prijatelju sa foruma evo upravo se vratio od nine, uzeo sam onu ofarbanu plavu što je na oglasu (druga ) to je isto omas samo su naljepnice calderoni
-e sad kako će se pokazati u voćnjaku vidjet ćemo...

Bude to ok...ta se i mojoj zeni svidla al moja je zadnja...pa kaj nisi uzeo onaj rinieri ...i jel reko kadce dostava
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ova mi se činila zbog načina izvedbe samih noževa na frezi da bi mogla biti najprikladnija za frezanje oko jabuka
-ja sam ti malo nestrpljiv pa sam već danas išao isprobati, sami uvjeti u voćnjaku baš i nisu idealni, zdadovoljan sam s samim radom frezanja oko voćke , ventili rade i pravi obilazak oko voćaka i to je ok ali ima zuba vremena na njoj, u transportu jednostavno klip popušta i ona se sama otvara i drlja po zemlji dobro to i nije preveliki problem napravit ću mehanički osigurač i neće moći u transportu nikuda međutim ima jedan veći problem kada se ulje ugrijalo jako pušta ulje na semerinzima onoga velikog klipa-šetača (neznam kako da ga nazovem), nazvao sam ga pa mu kažem da jako curi ulje i da sve moram rastavljati da bi došao do samih semerina, veli kad skinem pa neka mu pošaljem a on će kupiti u italiji
-traktor inače ni ne osjeti da ima neko opterećenje, vuče ju i mali ferac bez imalo problema, obavezno koristiti kardan s kvačilom ili vijkom osiguračem inače u sl. zastoja polomi sve
-pogledaj si stanje semeringa čim ti doveze, rekao je da će ovaj tjedan ići u isporuku, inače bolestan je ima neku virozu jedva je samnom utovario
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
-ova mi se činila zbog načina izvedbe samih noževa na frezi da bi mogla biti najprikladnija za frezanje oko jabuka
-ja sam ti malo nestrpljiv pa sam već danas išao isprobati, sami uvjeti u voćnjaku baš i nisu idealni, zdadovoljan sam s samim radom frezanja oko voćke , ventili rade i pravi obilazak oko voćaka i to je ok ali ima zuba vremena na njoj, u transportu jednostavno klip popušta i ona se sama otvara i drlja po zemlji dobro to i nije preveliki problem napravit ću mehanički osigurač i neće moći u transportu nikuda međutim ima jedan veći problem kada se ulje ugrijalo jako pušta ulje na semerinzima onoga velikog klipa-šetača (neznam kako da ga nazovem), nazvao sam ga pa mu kažem da jako curi ulje i da sve moram rastavljati da bi došao do samih semerina, veli kad skinem pa neka mu pošaljem a on će kupiti u italiji
-traktor inače ni ne osjeti da ima neko opterećenje, vuče ju i mali ferac bez imalo problema, obavezno koristiti kardan s kvačilom ili vijkom osiguračem inače u sl. zastoja polomi sve
-pogledaj si stanje semeringa čim ti doveze, rekao je da će ovaj tjedan ići u isporuku, inače bolestan je ima neku virozu jedva je samnom utovario

Nemogu vidjet ništa dok se u njoj ne ugrije ulje , nadam se da ću proći bez dodatnih ulaganja ,, e sad si mi dao za misliti u vezi ovog s kardanom jer sam mislio uzet od nj onaj novi za 130 eura dugi,,, pa ja frezam sa frezom 180 s običnim kardanom i nikad problema
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
jel moguce da u reduktoru freze vec postoji neka sigurnosna sklopka i kak to utvrditi bes rasklapanja istog

ja imam malčer zannon tfz i radim sa obicnim kardanom jel ima u reduktoru vec sklopku il kak se to vec naziva
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
ja mislim da nema, malčeri obično imaju prenos preko remena pa postoji mogućnost da tu proklize ali sumnjam, najbolje je riješenje kardan s kvačilom ili na vijak ...

dali je stigla freza, kako si zadovoljn, jesi li ju već servisirao, ja sam na mojoj pravio malih preinaka da mi manje nabacuje zemlju oko voćke, s tanjurom od tanjurače ne radi dobro tanjur gura zemlju dok ulazi između dvije voćke, skinuo sam ga, potome sam od lima napravio graničnike mogu reći da tako znatno bolje funkcionira manje je zemlje oko samih voćki i sad samo pričekati da vrijeme bude povoljno i na frezanje...:icon_razz:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Maschio 160 malčer ima kriket ugrađen u reduktor:=-:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Necu tvrditi ali kad sam kupovao prodavac mi je uz moj zannon tfz1900 dao obican kardan jel da on u reduktoru ima zastitu

Sad dal ovaj ommas ima zastitu unutra nemam pojma ,,nevodno se kod okretanja rucno ljevo desno moze zakljuciti jel ima sklopku ili ne

Pa gdje ti vec frezas kod mene snjeg a i kad ode bice blata do koljena

Samo sam ju raskupusao u dijelove i moram reci da sam zadovoljan masivnoscu izrade stroja a i inace nigde nikakvog lufta sve je ko beba potrebno samo dobro osmirglati i ofarbati,,mislim da je to stajalo u nekom polju u IT.

promjenit cu ulje jel mi ovo izgleda kao da je voda usla ,,koje si ti stavio
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
kod mene jedino ulje bilo zamjenjeno kako mi se čini, pun rezervar ulj lijepog izgleda ...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Nema u reduktoru nikakve zastite to kod malcera je drugo ,,,tamo kad se rotor malcera jos vrti posle iskljucivanja kardana da ti ne polomi nekaj u getribi pa preskace ,,a kod freze bi trebalo stititi od blokiranja nozeva mada to nisam nikad dozivio jer mi freza ako zapne u tvrdo poskoci prema gore i to je to ,,a veli i uvoznik da ni jedna rabljena takva freza nije imala na sebi kardan sa zastitom
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kolega radi li freza ...
Evo ja danas završio, radio sam tri popodneva od 14 h pa do 19-20 h , super ide 100% sam zadovoljan s načinom rada i samom kvalitetom urađenoga, taman sam se uhodao kako treba i gotov sam
Jedini nedostatak je bio traktor malo je nezgodno iz kabine stalno gledati u nazad, bilo bi lakše da sam imao dovoljno dug kardan pa da sam ju kačio za poteznice umjesto za klasičnu vuču...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Dobar posao Krki. Koliko košta takovo što?

10000kn + 200kn farba + malo truda

freza radi super samo moras imat redove kopo špagi ravne ,,nije freza kriva kaj sam ja kupil prevelki traktor za vocnjak ni kaj mi u pol parcele jos uvjek blata do koljena

e da kardan obavezno sa sklopkom jel nije ko na obicnoj frezi koja je teza i malo poskoci,,, par puta sam naletio na kolac hrastovi koji je bil u travi i mislim da bi bilo krc krc u getribi freze da nema sklopke u kardanu

neznam kak vi u slavoniji al kod mene male parcele uske i ovo s rudom je cisto sr.... mozda da ju preradim u nosenu


jel nebi bilo jos gore za okretanje kad bi zakacio za poteznice
 
Na vrh