• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bojanje priključaka

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I mi smo malo glumili mestre, radili kalcifikator 3m sirine

irho.jpg


gijj.jpg


37m9.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
OPA!!!
Sad budem moral doći k tebi po popis potrebnih djelova i točne dimenzije!!!!
Koliko te izašlo na kraju i jel treba kaj posebno tražiti za izradu toga, vidim tu neke reduktore, zubčanike i osovine???
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sama kistra je od lima 3mm, celne strane 5mm, cijevi 100x60 debljine zida 4mm, reduktor od utovarke ili djubretare, pogonska osovina fi40, dva lancanika, kucista s lezajima, antikorozina 3l, 2 nitra i 3 pikse temeljne i 6 Heliosove svijetlo zelene sve skupa cca 6000kn. Nisam uracunao elektrode i rezne ploce te utrosenu struju.
Sanana ako hoces dodji pa skiciraj. Preporucio bih ti svakako 2,5m sirine jer u ovu kistru (3m) ide 2t materijala a sam stroj je negdje oko 800-850kg tezak. Radio sam ga zajednicki sa jednim susjedom - udruzeni rad.
Kistru smo kod jednog majstora narucili koji inace radi svasta od zeljeza i ima sablonu napravi ti ju za dan ako nisu u guzvi. Za uzi stroj bi bilo dost i 2mm debljine lima obzirom da onaj izlozen na sajmu ima od 1mm.
Nesto nadjes na sirovini, nest u željezariji, lancanike i kucista u Krizevcima u Trgoagenciji, nest u SET_u ...
Dodji kad god hoces!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Lančanici Šanana, lančanici.

A i nije zubčanik, nego je zupčanik (po hrvatskom pravopisu).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ok, ZJ, sad tek vidim i ja kaj sam jučer pisal...ipak lančanici naravno :)

Ma znam taj pravopis, niakd s njim na zelenu granu, za mene je zub zub, no pretvorba je pretvorba :)
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Ljudi, imam jedno pitanjce... s čime vi farbate sve to, mislim dal sa kistom ili imate one pištolje za to???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ko bi to popenzliral, kad bi bilo gotovo i kak bi zgledalo :icon_scratch:
Jest da je kvalitetnije kistom ali ...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
@torpedo6206 jel ti oni stupići u kutovima prikolice služe za ubadanje povišenja na donje stranice, jesi li možda razmišljao o rinfuznom otvaranju stranica. Inače sve pohvale za prikolicu.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Stupići postoje u sva 4 kuta, i služe za ubadanje gornjih stranica, tako da kipa rinfuzno na sve 3 strane, budem stavio slike kad stavim stranice na nju, jednostavno riješenje, prije su se stranice ubadale s vanjske strane, al sam poskidao sad kad sam bojao, jer je u međuvremenu napravljeno da se stavljaju s unutarnje :) Ovako otvaranje ide puno lakše, brže i sigurnije :)
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo , danas sam morao nešta poduzet ,u ponedjeljak tehnički i registracija, a pred godinu dana mi kontrolor rekao da bi bilo poželjno da su barem crveni.Siva faza slijedi ( nadam se uskoro).U glavnom Brum i Grom su danas dobili nove crlene lajbeke
 

Prilozi

  • DSC_1513.jpg
    DSC_1513.jpg
    70 KB · Pregleda: 340
  • DSC_1519.jpg
    DSC_1519.jpg
    71 KB · Pregleda: 353
  • DSC_1522.jpg
    DSC_1522.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 324
  • DSC_1524.jpg
    DSC_1524.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 349

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Si videl kaj par kapljica boje napravi od traktora, barem za izdaleka :icon_super:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa to ti velim. Spremal sam se na ovo leto dana, i sad mi došla voda do grla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh