• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Borovnice

braveheart

Novi član
Tu od
12 Stu 2014
Poruka
8
Pozdrav svima!
Već duži period razmišljam o sadnji i uzgoju američke borovnice.Zanimaju me detalji u vezi toga ( gdje nabaviti kvalitetne sadnice,iskustva vaša ) itd...Dolazim iz okolice Dubrovnika i sadnju bi napravio u vreće ili lonce jer kod nas nema tla pogodna za uzgoj borovnice.Zamolio bih ovdje ako netko ima iskustava eto da mi malo iz prve ruke objasni neke detalje.Hvala unaprijed svima!
 

Gocifili

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Posadio jesenas 5500 sadnica americke borovnice duke i bluecrop na parceli od 25 000 m2 e sad koliko mogu pomoci jel sam i ja novi u tome
 

braveheart

Novi član
Tu od
12 Stu 2014
Poruka
8
Hvala na odgovoru.5500 sadnica ,svaka čast!.Zanima me gdje kupiti kvalitetne sadnice i koji su početnički savjeti jer vi ste to već prošli.
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Pozdrav, koliki su vam prinosi po grmu i ima li vas u ekološkoj proizvodnji?
 

Oberryme

Novi član
Tu od
4 Sij 2021
Poruka
12
Ja planiram na jesen saditi mongolsku borovnicu sortu northline.
Pozdrav, ste posadili Northline? Gdje ste nabavili sadnice? Zakaj ste se baš za tu sortu odlučili, a ne za Smokey ili Thiessen ili Kasnojarskaju? Isprika na gro pitanja :)
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Pozdrav! Posadio sam samo 5 mongolskih borovnica sorte northline za probu da vidim kako se razvijaju.
Na kraju sam ipak posadio Tayberry 50 komada ne sluteći da će mi uletit novi posao održavanja okoliša jedne firme. Sadnice sam nabavio u Lučkom rasadnik Drijen.hr . E sad zašto ne znam čitam posvuda pa odlučim za nešto. Sad zbog još jednog posla vidjet ću koliko ću imati vremena za voćke i jel ću ići na sadnju veće količine ili samo za svoje potrebe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Oberryme

Novi član
Tu od
4 Sij 2021
Poruka
12
Hvala, javite se kad vidite kak se razvijaju, možda ćete ostati i malo šokirani jednogodišnjim prirastom baš kod Northlinea, mi smo se vrlo ugodno iznenadili. Kod sorte Martin smo ostali razočarani, jer bez obzira na dobre karakteristike u literaturi, i iskustva poljaka, praktički nisu mrdnule s mjesta. Sadnice su isto kupljene u Drijenu.
 

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Pozdrav radni narode...
Imam nekoliko pitanja,pa kao bi htjeli pripomoći savjetima.
Je li potrebno imati određenu količinu zemlje da bi otvorio opg (ne nalazim podatak na internetu) i može li opg biti uz zaposlenje u firmi?
Imam dvije parcele od jutro i pol zemlje koja je u arendi,a htjeli bi si zaraditi koju dodatnu kunu pa smo razmišljali pokušati na jednoj posaditi borovnice,nekih 100 komada za početak. Ima li ovdje tko da se bavi tom vrstom proizvodnje?
Hvala
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Ovako je bilo krajem svibnja. Nisu baš sitne bobice i svaki cvijet je plod. Moram poslikat bobice.
 

Prilozi

  • 20220501_092733.jpg
    20220501_092733.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 21
  • 20220501_092722.jpg
    20220501_092722.jpg
    115.6 KB · Pregleda: 21
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Još uberem tu i tamo koju bobicu, jako sunce i kiša pa brzo dozori.
Mislim da ću na jesen posaditi još 30-ak mongolskih borovnica.
Moram ih pokušat razmnožavat na jesen ,
mada grmići nemaju puno grana.
 

Prilozi

  • 20220623_191025.jpg
    20220623_191025.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 8
  • 20220623_190515.jpg
    20220623_190515.jpg
    102.8 KB · Pregleda: 8

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zna li netko koja je to voćka. Dvije sadnice su kupljene kao ista sorta sibirske borovnice. Samo je ta jedna takva. Sibirska borovnica bi trebala imati duguljaste plodove, a ne okrugle.
Fotke su snimljene danas, Cvjetovi du bili bijele boje, nažalost nemam fotki.
Plodovi su jako slatki.



 

Najnoviji postovi

Na vrh