• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Posto će mi ljeto biti prenatrpano već sada bi kreno sa popravkama na Bourgoinu.. Najveće problem mi je pravilo stopanje kukuruza na elevatoru koji nosi na perušački sto.. Znači nosi kukuruz gore i ne spane sa lopatice na sto nego opet pronese dole i onda zaglavi na donjoj osovini.
A drugi problem mi je freza koja ne tarupira najbolje i rovii mi dosta zemlje kada prvi točkovi uđu u zemlju..
 

Prilozi

  • IMG_20211001_073433.jpg
    IMG_20211001_073433.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 36

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Posto će mi ljeto biti prenatrpano već sada bi kreno sa popravkama na Bourgoinu.. Najveće problem mi je pravilo stopanje kukuruza na elevatoru koji nosi na perušački sto.. Znači nosi kukuruz gore i ne spane sa lopatice na sto nego opet pronese dole i onda zaglavi na donjoj osovini.
A drugi problem mi je freza koja ne tarupira najbolje i rovii mi dosta zemlje kada prvi točkovi uđu u zemlju..
Koji je model bourgoin

Posto će mi ljeto biti prenatrpano već sada bi kreno sa popravkama na Bourgoinu.. Najveće problem mi je pravilo stopanje kukuruza na elevatoru koji nosi na perušački sto.. Znači nosi kukuruz gore i ne spane sa lopatice na sto nego opet pronese dole i onda zaglavi na donjoj osovini.
A drugi problem mi je freza koja ne tarupira najbolje i rovii mi dosta zemlje kada prvi točkovi uđu u zemlju..
I ja sam imao problem sa štopanjem uvlacnog vrata,rjesio sam tako što sam skinuo poklopac sa donje strane i problema nema klip koji sevrača pada na zemlju i ne j... živce sa štopanjem...
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Koji je model bourgoin
MD8
I ja sam imao problem sa štopanjem uvlacnog vrata,rjesio sam tako što sam skinuo poklopac sa donje strane i problema nema klip koji sevrača pada na zemlju i ne j... živce sa štopanjem...
Hahaha to je i meni jedan čovjek preporučio u selu, ali ne smijem to 😀
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ako poneki kukuruz uvuče trebao bi da ga slomi bez problema , a ako uvuče previše onda je vjerovatno pretrpano na valjcima , jednostavno vozi sporije.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pa dosta pronese, a neke uspije slomiti a neki zaglavi i remen prokliže i ja onda moram ugasiti izaći izvadim rukom kukuruz i nastavim metar i on opet.. Ove godine su bili kod mene loši kuruzi tako da nije do punih valjaka.

Ja kontam da mi je ova guma široka posto je sa vremenom savije, cijeli L profil. Ne znam koliko je na drugima možda d aje oko 5 cm prije bi spao kukuruz sa nje
 

Prilozi

  • IMG_20220508_203055_BURST001_COVER.jpg
    IMG_20220508_203055_BURST001_COVER.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 30

Mifu

Novi član
Tu od
23 Lis 2020
Poruka
14
Pozdrav ekipa,

slažem frezu na GM30, kupio sam četvreorednu i planiram smanjiti jedan red, ali freza ima samo osovinu. Budući da planiram staviti hidromotor, da li mi netko može dati informaciju za hidromotor, koja je brzina i snaga su potrebni za trorednu frezu?

Unaprijed hvala!
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Pozz, zanima me dal netko zna gdje se mogu kupiti lancanici za md8 od grla radi se o lancaniku 7 zuba ili ako neko ima kakve mjere.hvala
 

beljac

Član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
31
Lager ton prodaje lancanike sa rupom od 10m.m.razmih velicina i broj zuba.
Pozz, zanima me dal netko zna gdje se mogu kupiti lancanici za md8 od grla radi se o lancaniku 7 zuba ili ako neko ima kakve mjere.hvala
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Pozz, zanima me dal netko zna gdje se mogu kupiti lancanici za md8 od grla radi se o lancaniku 7 zuba ili ako neko ima kakve mjere.hvala
Koji trebaš?
C632F3DF-7AC9-4594-8C2E-7ADD763240FF.jpeg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Ovo sa slike. Dijelovi hedera. Uvlačni lanci, lančanici, raketa, reduktori, kardan… I kotači od samohodne kosilice… 😉 E7BABE04-4240-4559-BB69-28A214303677.jpeg
 

Aleksandar 06

Novi član
Tu od
3 Stu 2022
Poruka
1
Postovanje,
Molim Vas za pomoc, imam BOURGOIN GM3 radili smo sa njim ove sezone al je sad pri kraju sezone poceo da pravi probleme. Naime u svim brzinama nesto trza kad ide i kad je malo uspon trese i neide . Sta bi moglo biti?
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Pozdrav. Trebam pomoc kod kupovine Bourgoin beraca kukuruza. Do sad sam brao sa Tornadom 80 dugo godina, pa bi sad presao na dvoredni Bourgoin. Zanima me na sto treba obratiti pažnju prilikom kupnje, posto se nisam susretao s takvim strojem. I ako ima tko za prodat neki dobar primjerak moze ponuditi. Zanimaju me isključivo beraci sa frezom. Hvala
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Nužno zlo . Mi ga imali godinama . Slavili smo dok je otišao iz dvora van . freza , ako je original super . Ako je slagana freza . Ako je loš prijenos motor se muči dosta i spor je u radu .(Moji su nekad brali po 30 rali , sve smo traktorom malčirali) . Hidropogon provjeri . Neka radi da se ulje zagrije . Natjeraj ga na malu uzbrzdicu . Ako vleče dobro na leru onda je pumpa hidro pogona dobra , ako mu treba veći gas da bi krenul onda remont ne gine kroz neko vrijeme . Pazi da hidromotori tj pogonski kotači jednako vleču . (Jedna strana oslabi pa počne vući u jednu stranu) .Motor ko motor fiat nema mane (Potrošnja nekih 15 l po ha ) . Zadnji most provjeri da nema lufta . Komušač pogledaj da nije potrošen , zvijezde isto tako . Pogledaj koliko lufta imaju rakete , da nisu potrošene jako . Bunker da nije trul , cilindri provjeri da ne cure od bunkera . Taj berač samo remontirati kak bog zapoveda i miran si , ako kupiš razjebanoga , bude te namučio
.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Vjeruj mi sve sam to prosao s tornadom. Al sad mi ga je vec lagano dosta. Sad sam ga prodao, a imam jos dosta posla s branjem u klipu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Nebi ja to više htio u dvoru nikad .zrno je preporod . 3 puta manje posla . Bourgoin ko bourgoin je dobar dok nije jako potrošen . Dijelova nema u originalu pogotovo neki specifični . pa u sezoni kvar , čekaj tokara da napravi . Nije to posel , nego mučenje .Prošlo je vrijeme toga .

Ali svatko radi kako hoće .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh