• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Kakve su ti grane? Malo je kasno da se baš sad pojavljuje kovrčavost? Nešto tu ne miriši na dobro.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Re: BRESKVE

evo i mojih .... nista ne prorjeđujem,lakse podjelim 3 male breskve na 3 djecja usta nego jednu veliku :)

redheaven
redheaven.jpg


redheaven2.jpg
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Kakve su ti grane? Malo je kasno da se baš sad pojavljuje kovrčavost? Nešto tu ne miriši na dobro.

Prije nije primjetio dok je list bio manji.
MTD nema za to sada lijeka ako nema jače sfrkanih nije strašno to je blaža kovrčavost samo prihrani dušikom i pazi na uši da ti još oni ne napadnu vočku.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

evo i mojih .... nista ne prorjeđujem,lakse podjelim 3 male breskve na 3 djecja usta nego jednu veliku :)

redheaven

Ostalo bi ti svakome za veliku :)
A nije samo to - bolje će se razviti i krošnja i manje se iscrpiti stablo ako ih lijepo prorijediš :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Meni sinoć carevo led opet, treći put ove godine. Dobile breskvice, srećom nije jako.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

gledam danas isto kao i prošle godine,red haven,beautiful lady prirast grana savršen,rodne ko čičak,dok na fayetu sve kontra ( osim što je rodan ),novih grana kao da ni nema za nagodinu,fali listova na granama,čak ima grana gdje ima 50 plodova a ni jedan list,a nije bilo kovrčavosti,možda im fali neki poseban tretman ili neznam šta. ima li tko kakvu ideju ili slično iskustvo?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Juče završeno proređivanje, a danas kiša pada li pada, taman da krupnjaju.

spoki007@ prorjedi to bar malo, tako ćeš imati samo dosta košpi, razbij te grozdove.

dane001@ to se meni dešava na sprinkrestu. Bukvalno gole grane sa polodovima. Ja pretpostvljam da je razlog izmrzavanje pupova u toku zime. Zato treba sad malo pojačati prihranu.
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...ja ću sada ići s još jednim zatanjuravanjem 250 kg KAN-a. Rodile su kao nikada do sada, strašno sporo ide prorjeđivanje...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Juče završeno proređivanje, a danas kiša pada li pada, taman da krupnjaju..

Kod nas najavljuju danima kišu pa ništa sve me strah da se ne nakupi pa padne utvrdo :(
Danas sam pustio navodnjavanje pa ako padne padne ,proreda je na pola biče do kraja mjeseca ovim tempom :cool2: Kontam jel ima veče štete od zadnjeg leda ,baš te oče.
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Re: BRESKVE

Ma i kod mene, breskva se osula, 100 stabala dnevno ( od 7-15 ), nas 7 pa to nije za vjerovati.
Nektarina će biti nesto bolja, lakša.
Prihrana ide Proteo fe i calimax.
stabla koja nisu proredjena vidno iscrpljena ( zatanjuro 200 kg Kana ) moraću sa polyfeed-om: popraviti.
I kod mene palo 15 l kiše, očekujem još sutra i za vikend.:(hi):
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Gec biti će ne tržnih plodova, no to ću ja spremiti u stomak u toku sezone, kako koja sorta sazri ;)
Nije strašno, no da je zreliji plod ne bi bilo dobro.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: BRESKVE

svi plodovi su tržni:icon_e_geek:
samo što imaju i svoju cijenu

i kod mene kiša za kišom,
više ni ne gledam koliko je palo kiše

sa :tractor: ne moš u voćnjak

jel možda netko uočio kod sebe ili negdje drugdje bubu ili crva žilogriz-a
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Kiša pada li pada, natapa polako, što bi rekli rodna. Taman ima da kan doće tamo gdje mu je mjesto.

jel možda netko uočio kod sebe ili negdje drugdje bubu ili crva žilogriz-a

Hvala Bogu pa nisam ni vidio ni kod mene ni u blizini. Pisao sam nešto o tome u temi višnja ....Link
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: BRESKVE

ma nisam ni ja
nego me uplašilo pa reko da pitam
pošto ona izgleda da napada sve koštićave voćke, pa tako i breskvu , kajsiju,šljivu...

možda ne bi bilo loše odraditi neku preventivu
jel izgleda da je ta buba i nama sve bliže i bliže, a kad se primjeti onda je kasno
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

...svaka čast, milina za vidjeti. Koju cijenu postižeš?
Hvala
Danas još 20 kn za daljnju prodaju a oni po 30 al iduči tjedan ako bude 15 biče dobro jer slabo ide i na hladnjači če spustit cijenu da se riješe uvoznih a onda ni meni moji trgovci neče dat više, ja na malo(kilu po kilu) bolje tj. krupnije po 25 a sitne u mjerici od kile po 20 .
Da ti nepričam patnja kad trebaš naplatit svoj trud :mur:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Hvala
Danas još 20 kn za daljnju prodaju a oni po 30 al iduči tjedan ako bude 15 biče dobro jer slabo ide i na hladnjači če spustit cijenu da se riješe uvoznih a onda ni meni moji trgovci neče dat više, ja na malo(kilu po kilu) bolje tj. krupnije po 25 a sitne u mjerici od kile po 20 .
Da ti nepričam patnja kad trebaš naplatit svoj trud :mur:

...zašto sam to ne rasprodaš na tržnici? Ja se nikada nisam pokajao, novci odmah - a cijena najpovoljnija...
 

Najnoviji postovi

Na vrh