• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ja od breskve sada berem sortu Rich Lady, biti će je još skoro tjedan dana. Poslije nje kod mene slijedi sorta Blake, a poslije nje I.H.Hale. Od nektarina biti će još nekoliko dana za branje sorta Caldessi 2020, pri kraju je - beremo je već sigurno 2 tjedna
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Sorta Resky ili Reskin ide sa dva zadnja branja Sankresa

qzYRMWs.jpg
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Ove godine je kod nas breskva kasnila 7-10 dana, inače i ovaj Reski oberemo do 15.8 .
Nešto se pobrkalo. Promjena klime ili je primako Sudnji dan.
 

stefanuss

Novi član
Tu od
8 Lis 2015
Poruka
1
Drugari,juce sam okopaovao oko breskve,i sasvim slucajno malo je ogrebao asovom.Stablo u donjem delu.Mogu poslati i sliku...Molim savet da li da uzima one listice za kalemljenje da oblazem stablo,ili ce sama saceliti...


Hvalllaaaa na savetu!
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Breskva je jako osjetljiva na oštećenja nastala pri dnu stabla, na tom mjestu kasnije krene smola i mjesto ulasku zraze.
Valjalo bi probati zamazati voćarskim voskom pogotovo ako je mlada voćka.
Ako je oštećenje samo kao zarezano nožem bez guljenja kore onda nije problem.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Pozdrav svima......ako tko ima za prodat "povoljno" sadnice breskve Royal Glory neka mi se javi .....LP
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Voćari šta ima novo u breskvama, ja za vikend završio rezidbu i sklonio grane. Ugrijelo previše toplo, pa ako se ovako nastavi morat će se prskati za vikend bakrom.

Ako stignem moram napraviti koju fotku, uvjek zaboravim aparat.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
...to bi bilo lijepo., da i mi neznalice naučimo nešto.hvala unaprijed!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Breskva kod mene dobro krnula, šta će biti od svega vijdjet ćemo. Tako da sam morao obaviti prskanje (Cuproxat), bilo je malo u žurbi ali odradilo se kako treba. S tim da je na sorti Vista Rich zakašnjeno, vide se već zeleni listići. To mi se još nije desilo, da ovako rano i naglo krene.
Ako udari velik minus otiće sve dovraga i prije cvjetanja.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa kako tako rano :eek:

ja sam pri kraju rezidbe sa breskvom , ali ne vidim da kreće
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Ja neznam zasto zurite s rezidbom breskve,vec par godina prakticieam rezidbu pred samu cvatnju,ili ako najace mrazeve i poslije cvatnje. Rezidbom se potice na cvjetanje i jos jace krene,zato nema zurbe .
 

Najnoviji postovi

Na vrh