• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A nišššš, probavaju svašta, gdje im je logika? Ako su radili dva mogli su i tri. Bar zbog ravnoteže. Za prorjeđivanje no koment. A jel možeš skenirati tu sliku breskve? Poz
 
B

brle

Guest
A nišššš, probavaju svašta, gdje im je logika? Ako su radili dva mogli su i tri. Bar zbog ravnoteže. Za prorjeđivanje no koment. A jel možeš skenirati tu sliku breskve? Poz

Ma nemam skener al ima ta ista slika na netu, breskve vitko vreteno pod mrežama u cvatnji i taktor goldoni ,sad sam okrenuo sve živo ali ne mogu naći. čim nađem stavim. Ovaj uzgojni oblik ti je popularniji kod breskve od vitkog vretena i moglo bi se odradit s standardnom podlogom. Pitaj @Dane-ta o vretenu, on se sprema novi hektar formirat na vreteno, tako mi je reko . A mislim da ima i u knjizi Breskva Ante Medin i imaš slike negdje na početku teme od jednog forumaša ali isto ne znam jel je vitko vreteno ili vretenasti grm
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Imam knjigu od Ante Medin. Imam i hektar breskve na vretenu ;) Sad me samo zanima ima li koristi povijanje grana. Povijače sam već kupio, danas sam im i pokazivao na druženju ;)
 
B

brle

Guest
Imam knjigu od Ante Medin. Imam i hektar breskve na vretenu ;) Sad me samo zanima ima li koristi povijanje grana. Povijače sam već kupio, danas sam im i pokazivao na druženju ;)

38 strana na temi i post 379 imaš fotografije. Šta imaš od sorti ?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Brle, iz HR sam. Kod mene je zemlja toliko teška da o nasadu bresaka ili naktarina mogu samo sanjati :) Zato eto malo pratim vas ovdje da vidim kako drugima ide :)
 
B

brle

Guest
Brle, iz HR sam. Kod mene je zemlja toliko teška da o nasadu bresaka ili naktarina mogu samo sanjati :) Zato eto malo pratim vas ovdje da vidim kako drugima ide :)

Mislio sam da si iz Srbije jel tamo je cijena breskve od 25-40 euro centi. Pa nije ni u mom kraju lagana zemlja . od kuda si ?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Virovitica, kod tebe je ipak osjetno kvalitetnija zemlja.
Sljedeće godine planiram podignuti 2ha šljiva ili nektarina, no to bi napravio na način da uz duboko oranje, podrivanje i sve klasično dovedem i kombinirku da iskopa jame u koje bi se stavljala pripremljena zemlja te na taj način osigurati uspjeh nasada.
Na nakim djelovima je zemlja dobra samo za cigle raditi. :)
 
B

brle

Guest
Virovitica, kod tebe je ipak osjetno kvalitetnija zemlja.
Sljedeće godine planiram podignuti 2ha šljiva ili nektarina, no to bi napravio na način da uz duboko oranje, podrivanje i sve klasično dovedem i kombinirku da iskopa jame u koje bi se stavljala pripremljena zemlja te na taj način osigurati uspjeh nasada.
Na nakim djelovima je zemlja dobra samo za cigle raditi. :)

Breskva i nektarina ti jako ovise o položaju i klimi. Mislim da je kod vas dosta hladnije nego kod nas, a trebao bi nasad bit zaštićen kolko tolko od sjeverne strane, te dali su Vam česti proljetni mrazovi. Malo se raspitaj i prati ovog proljeća ! Daj nek čovjeku još netko odgovori POZ!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ovu temu pratim neko vrijeme, da li pod breskvom podrazumjevate i nektarinu ili govorite samo o breskvi. Dane kako misliš zaraditi 100 tkn na 1 ha kad se breskve u punoj rodnosti sa 1 ha bere nekih 20 t, sa cijenom od nekih 0.35€ to ispada oko 7000 € prihoda kada se oduzmu troškovi ne ostaje mnogo. A ako misliš ići direktno na tržnice treba ukalkulirati osobu koja će se tamo prodavati, prijevoze, kalo, itd itd... I u tom slučaju mi se onih 100 tkn čine nedostižnim.

to sam rekao kao primjer. ali 10 000eura ti mora ostati ako je godina ok. i na 1ha mora biti 30tona,i prosječna prodajna cijena je 4kn. da nekažem da za prve koje dođu dobiješ i 8kn,pa sad računaj.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Breskva i nektarina ti jako ovise o položaju i klimi. Mislim da je kod vas dosta hladnije nego kod nas, a trebao bi nasad bit zaštićen kolko tolko od sjeverne strane, te dali su Vam česti proljetni mrazovi. Malo se raspitaj i prati ovog proljeća ! Daj nek čovjeku još netko odgovori POZ!

Brle ajde molim te reci mi koliko bresaka stane na 1ha.
Pozdrav.
 
B

brle

Guest
to sam rekao kao primjer. ali 10 000eura ti mora ostati ako je godina ok. i na 1ha mora biti 30tona,i prosječna prodajna cijena je 4kn. da nekažem da za prve koje dođu dobiješ i 8kn,pa sad računaj.

Prosjek ti je 20t i cijena od 4-5kn, cjena i rod su različiti svake godine ali ovo je prosjek do sad. Može bit 30t prosjek ali ako nemaš ranih breskvi i nektarina :) Nikad nisam imo više od 20kg po stablu na ranim sortama, a prošle godine su se malo smrzle :) :) :) pa je bilo sorti koje nisu imale ni 10kg. Top je draga poljoprivreda , radiš a nikad ništa neznaš :) :) :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Imam knjigu od Ante Medin. Imam i hektar breskve na vretenu ;) Sad me samo zanima ima li koristi povijanje grana. Povijače sam već kupio, danas sam im i pokazivao na druženju ;)

daj stavi slike tog vretena što imaš.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Prosjek ti je 20t i cijena od 4-5kn, cjena i rod su različiti svake godine ali ovo je prosjek do sad. Može bit 30t prosjek ali ako nemaš ranih breskvi i nektarina :) Nikad nisam imo više od 20kg po stablu na ranim sortama, a prošle godine su se malo smrzle :) :) :) pa je bilo sorti koje nisu imale ni 10kg. Top je draga poljoprivreda , radiš a nikad ništa neznaš :) :) :)

imao sam ja 5kg na jednoj prošle godine:twisted:,neće se valjda ponoviti. čuj,kao što sam ti rekao ja dosta pokusiram,do sada imam prosjek 26,7kg po stablu,4 godina. ove godine ću ići najviše do 35kg po stablu,neću više. a na nekoliko stabala ću ići do maksimuma,što bi značilo nekih 80kg,da vidim posljedice. a na vreteno ću raditi 30kg maksimum,i to je upitno jel će uspjeti dati toliko,ali budem ja napravio svoj uzgojni oblik.
 
B

brle

Guest
Brle ajde molim te reci mi koliko bresaka stane na 1ha.
Pozdrav.

Oko 900 komada, ovisi koliko ćeš si ostavit za manipulaciju, dal ćeš imat ogradu itd. Prošle godine smo posadili 920 kom na hektar razmak 4x2.5 vaza. Ako te zanima dođi vidjet na lice mjesta :) :) blizu si
 

Najnoviji postovi

Na vrh