• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...nije mi dao vrag mira i skoknuo sam do prijatelja koji ima breskve u ovom ravničarskom dijelu na potezu od Našica prema Osijeku. Kad tamo - katastrofa
...našao sam ga baš u voćnjaku u rezidbi, očajan je. Dok kod mene na ovoj parceli koja je najviše nastradala svuda tjera list - kod njega su izmrzli čak i lisni i drvni pupovi. Pažljivo smo pregledali stabla i našli u cijelom voćnjaku svega nekoliko živih grančica i to onih koje su bile vrlo nisko i prekrio ih je snijeg te tako zaštitio od izmrzavanja. Prežalosno za vidjeti.
...ja ću na ove 2 manje parcele imati normalan rod, na ovoj najvećoj rod će biti slab. No ovako izmrzao breskvik kao kod tog prijatelja nikada u životu nisam vidio...

i kod mene je situacija dosta zabrinjavajuća,počelo je listati ali samo negdje po malo,izmrzli i lisni pupovi,to nije normalno stvarno,šta će sada biti sa stablima tko zna....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
nije li ono kotebe bilo lani pod vodom možda ti je i to kumovalo stanju u breskviku :scratch
:weedman: Samo da vas obavijestim za onu trgovinu u Kutini INAKEM,mislim da se tak zove kaj prodaju fertinu u rifuzi radi samo do 14h. Petak kad sam se vračo sa sajma moro preko Garešnice doma pa reko idem si uzet fertine i u 14,30 poljubio vrata:madmana:

A joj Gec tko je imao prošle godine poplavu? :) To je bilo 2010 godine.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo moj uzrok ;)
breskveuvodi.jpg



:confused: a jbg-a leti vrijeme znam da je bila slika lani al zaboravio na ovaj post poslje
He he koji crnjak, prošla godina
:partyman: evo gledam danas mi je puna godina svama na forumu a imam filing koda sam otpočetka :gitarist:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ako vas zanima orezivanje, gnojidba i još nekih stvari o uzgoju breskve, bacite oko na ovaj link!

ako budeš sadio breskvu nemoj samo raditi po tim pravilima,napisao nekakav novinar a članak skinuo tko zna gdje i kada,prije 30godina rekao bih. piše Krpina ali neznam baš.
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
kod mene breskve sasvim fajn....
možda neka sorta malo slabije cvjeta ali s listom niš problemos....
samo još nisam orezao majku mu.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene breskve sasvim fajn....
možda neka sorta malo slabije cvjeta ali s listom niš problemos....
samo još nisam orezao majku mu.....

eto ga na,nemaš problema i onda ga sam napraviš,pa šta čekaš reži to lega.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Danas zalijevo i obišo sve vočke reko pa nije vald da neče bit za pois štogod i gle cresthaven po vrhovima cca 2 m pokoji cvitak
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Danas zalijevo i obišo sve vočke reko pa nije vald da neče bit za pois štogod i gle cresthaven po vrhovima cca 2 m pokoji cvitak
...ma bit će roda, al znatno manje no što je trebalo biti...kod mene je zanimljivo da su te 2 manje parcele na kojima uopće nisam imao štete niti 2 km zračne linije udaljene od ove parcele na kojoj je šteta velika, no niti na toj parceli nije izmrzao lisni pup kao kod ovog prijatelja kojega sam posjetio, a kod kojega je potpuno izmrzao i lisni i drvni pup. No njegov je voćnjak u potpunoj nizini gdje se mraz zadržava znatno dulje i mislim da je to osnovni razlog
 
D

drax

Guest
Kod nas se dešava da breskva na vjetrovitijim položajima bolje podnosi led.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo da se i ja pohvalim.i kod mene je počela cvatnja breskve
na jednoj mladici od će biti jedan cvijet i to je to,ako ima ko kakvu preporuku sa čim da ga zaštitim


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

drax

Guest
pitanje

iz kog razloga se dešavaju dupli i trodupli cvijetovi (plodovi) prijašnjih godina manje ove godine više:rolleyess:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
iz kog razloga se dešavaju dupli i trodupli cvijetovi (plodovi) prijašnjih godina manje ove godine više:rolleyess:

To je meni lani bilo na breskvama u plasteniku pripiso sam to bumbarima a sad sam još više u to uvjeren jer ovogodišnji uvozni bumbari nisu ni sluge lanjskim domačim i nema više puno dupli i troduplih plodova možda i nije istina al mišljenja sam da je do oplodnje :weedman:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pazite sa gnojidbom,pretjerujete malo lakše gnojiti
ja sam prošle god. imao i osmorke
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Hehe kakva je situacija s cijenama gnojiva,mislim da nitko neće ni pokušati pretjerati.
Samo najnužnije.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...sada bi bilo razumno da svi breskvari u čijim je nasadima došlo do velikog izmrzavanja cvjetnih pupova uzmu u ruke škare i sve duge izboje na kojima nema cvjetnog pupa već je ostao samo lisni - prikrate odmah iza prva dva potjerala lisna (drvna) pupa.
Na taj način spriječit će se da se voćka nepotrebno iscrpljuje, a umjesto 20-ak i više kratkih izboja dobit će se 2 duge kvalitetne rodne šibe odmah pri osnovi.
Tako će se istovremeno smanjiti i zimska rezidba.
Preporučam ovo obvezno napraviti i to što prije :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Breskvar jasno kao dan, samo mislim da će to biti po novom negdje na 15 cm od zemlje, jer su se cijela stabla smrzla :(
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Breskvar jasno kao dan, samo mislim da će to biti po novom negdje na 15 cm od zemlje, jer su se cijela stabla smrzla :(
...znam kako to izgleda. Vidio sam to, nažalost, kod ovog prijatelja...
...srećom, kod mene nije izmrzlo niti jedno stablo, već samo dobar dio cvjetnih pupova i to samo na jednoj parceli...
...i sutra krećem sa prikraćivanjem svih tih dugih izboja na kojima nema roda...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...sada bi bilo razumno da svi breskvari u čijim je nasadima došlo do velikog izmrzavanja cvjetnih pupova uzmu u ruke škare i sve duge izboje na kojima nema cvjetnog pupa već je ostao samo lisni - prikrate odmah iza prva dva potjerala lisna (drvna) pupa.
Na taj način spriječit će se da se voćka nepotrebno iscrpljuje, a umjesto 20-ak i više kratkih izboja dobit će se 2 duge kvalitetne rodne šibe odmah pri osnovi.
Tako će se istovremeno smanjiti i zimska rezidba.
Preporučam ovo obvezno napraviti i to što prije :)

e jbg-a em nema ploda daj špricaj daj prihranu oreži pa sad ope reži :rolleyess:. Dal baš sve ,naravno osim onih ako slučajno imaju cvat, neče li to utjecat na povečanje vodopija mislim divljanje vočke...
 

Najnoviji postovi

Na vrh