• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
vidjet će se ali moje mišljenje je da su "pobrane"

bilo bi šteta da jesu,ali ja se ipak nadam da nisu. kod mene nisu,nešto malo ali to je zanemarivo u odnosu kako je bilo prije dve godine.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...kod mene je što se tiče izmrzavanja cvjetnih pupova sve prošlo bez štete, a nisam baš daleko od vas dvojice...2 dana za redom temperatura je bila - 25
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nije to samo stvar u jednoj ili dvije stvari,ima tu više elemenata,od vjetra ako je na čistini nasad,sorti,položaj nasada itd. sve ovisi kako se potrefi valjda.
 
D

drax

Guest
gnoidba i zaoravanje

scaled.php
 
D

drax

Guest
pozdrav

Ja usporedio pupove po ovim slikama i skužio da neću ove godine jesti breskve iz svog voćnjaka...
http://www.agroupozorenje.rs/osmatranje.php?biljka_id=4
Ljudino moja stvarno šteta ako je to tako, mada od mog žaljenja nemaš ništa.
Tako ti je kod nas voćara iako nema roda moraš nastaviti zaštitu i obradu.
Mi u Hercegovini smo još na broju mada je kod nas najgore u cvatnji koja počinje ovih dana.
Imate poziv na breskve kad krenete na more samo svratite.:partyman:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma jesam još prije 15ak dana i ništa,niti jedan pup nisam našao da je dobar,stavio i grane u vodu ali samo list izbija ništa od cvijeta

isto mi je tako i sa kajsijama,jedino kruške su ok one su mi procvjetale u vodi
ma biće katastrofa godina,barem za neke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

marat764

Guest
...zeznio sam se u plavom prskanju s cuperblau z...preveliku sam dozu smikso, pa me zanima koje štetne posljedice mogu biti na breskvi...ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovoru
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
...zeznio sam se u plavom prskanju s cuperblau z...preveliku sam dozu smikso, pa me zanima koje štetne posljedice mogu biti na breskvi...ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovoru

Nema posljedica............... s bakrom nemožeš pretjerat, ne brini:supz:
 
D

drax

Guest
pozdrav

...zeznio sam se u plavom prskanju s cuperblau z...preveliku sam dozu smikso, pa me zanima koje štetne posljedice mogu biti na breskvi...ako netko zna, bio bih zahvalan na odgovoru

Već si dobio odgovor, u fazi mirovanja nemože štetiti, jedino kasnije u zelenoj fazi može štetiti ako pretjeraš.:partyman:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...ja sam danas prvi puta u životu prskao breskve "Daconylom" (2 l/ha). Jesenas sam išao "Nordoxom", a prije 3 tjedna bordoškom juhom 3%.
...eh, sad sam još u dvojbi da za nekih 4 - 5 dana idem i još jednom "Chromodinom"...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ništa od breskvi ove godine cvatnja nula bodova nado sam se po vrhu di koja al zgleda niš:madmana:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene nema ni jedan pup da je ispravan,barem ga ja nisam našao. da bi stvar bila gora 70 posto sadnica u novom voćnjaku mi se posušilo nakon suše i leda prošle godine. sve u svemu KATASTROFA.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod mene neka sorta puna pupova. Moram viditi koja je. Ali ionako je slaba vegetacijski pa je neću forsati.
Daconil je super, izdrži 100 mm kiše od prskanja do prskanja, ima neku weather stick opciju. Iznenadio sam se kad sam pročitao prošle godine da sprečava kovrčavost breskve :-/
Poz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
kod mene nema ni jedan pup da je ispravan,barem ga ja nisam našao. da bi stvar bila gora 70 posto sadnica u novom voćnjaku mi se posušilo nakon suše i leda prošle godine. sve u svemu KATASTROFA.

Tri put sam do sad navodnjavo jer su i neke jednogodišnje grane suhe biče smrzle a cvijetni pup pipneš on otpane i sa onih koje bacaju list brali il ne zaštita i prihrana ide JBG-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh