• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja svake godine ponavljam svima da netreba rezati,bolje platiti još jednog radnika i napraviti to kako treba i na vrijeme.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
manje će biti prorjeđivanja,ili ga neće biti,
i ja isto orezo pola bresaka i nektarina
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Bez brige uvijek nešto ostane, bit će manje prorjeđivanja.I ja sam pola orezao uglavnom nektarine kak i lanjsku godinu ,bilo je lani tri dana -18 pa je ostalo nešto.Tako da nema brige. Pozdrav voćari
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
bio sam juče u voćnjaku ,i ima zečeva ,ali nisam vidio da su išta dirali ,a pupovi su nekako prenabubreni
bilo je kod nas i -25 dva tri jutra
vidićemo šta će biti


Uploaded with ImageShack.us
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
lijepo si ti to dotjerao,dobar oblik. ali ipak 20 posto grana treba još orezati što se mene tiče,malo je gusto sve to.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
lijepo si ti to dotjerao,dobar oblik. ali ipak 20 posto grana treba još orezati što se mene tiče,malo je gusto sve to.


Meni je ovo za 5,kud jos pa sta ce brat kad jos uradi proredu aman taman
Dal je to 3 ili 4 rodna godina?
Sto se tice zeceva ima ih i po selu a kamoli van sela ,kako mi pao snjeg sa plastenika na ogradu sad prelaze preko ograde sjebali mi par vocki sto sam sadio jesenas :axe:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
treba još odrezat,pošto to režem prije proljeća uvjek ostavim više,pa kad prorjeđujem popravim,baš radi izmrzavanja





ista voćka u jesen 2009
 

Nikola114

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
11
Pripremam sadnju bresaka i nektarina kod Pule, pa me zanima ima li kakvih savjeta, ili preporuka za sorte? Je li moguče uzgajati ekološki?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
lijepo si ti to dotjerao,dobar oblik. ali ipak 20 posto grana treba još orezati što se mene tiče,malo je gusto sve to.
Točno, no uzevši u obzir ove minuse bolje da je sad ostavio malo više. Inače jedna dobra rodna šiba trebala bi dati oko kilogram prorijeđenog ploda.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Meni je ovo za 5,kud jos pa sta ce brat kad jos uradi proredu aman taman
Dal je to 3 ili 4 rodna godina?
Sto se tice zeceva ima ih i po selu a kamoli van sela ,kako mi pao snjeg sa plastenika na ogradu sad prelaze preko ograde sjebali mi par vocki sto sam sadio jesenas :axe:

gec mora se drastično rezati,nije zbog branja nego bolje osunčanosti plodova,krupnoće plodova,boljeg prirasta za nagodinu itd,ima toga,uvjek je bolje više orezati.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
je gec , treba još,kad ti se počne plakat kako si je jako orezo ,onda je dosta
breskvu treba dati rezati onom ko te najviše mrzi u selu,orezaće je jako,i mislit da ti je napakostio ,a ustvari ti učinio dobro
ja ipak ostavim više, pa kod prorjeđianja orežem još,kad režem zimi,u proljeće ne ostavljam ništa više nego režem koliko treba
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
bio sam juče u voćnjaku ,i ima zečeva ,ali nisam vidio da su išta dirali ,a pupovi su nekako prenabubreni
bilo je kod nas i -25 dva tri jutra
vidićemo šta će biti


Uploaded with ImageShack.us

Kakva stabla svak čast! Ovdje je uloženo truda i znanja. Moje neke sorte su ostale kakave sma zasadio takve su i sada a isto godište, dok je samo jedna sorta naprednija. Definitivno treba biti oprezan kod odabira uzgojnog oblika za breskvu.
Ta je sadnica bila prekračena na cca 70 cm jel?
Poz
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
i meni je malo puno toga ostalo na stablu, no svatko radi prema svom viđenju, a u ovo vrijeme sigurno je bolje da je tako nego naopako, zgazli nas ovi minusi....pa snijeg, ajme ništa nisam rezao a sad me čekaju mokre gaće, blato, vjetar...a bilo tako lijepih dana u siječnju.....
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
je ,ja imam još oko 250 bresaka i oko 1200 krušaka i kajsija
nego koju bi mi preporučili pilicu za deblje grane,gledao sam fiskars(od njih imam teleskopske škare) ali je oko 400 kn a to mi se čini malo puno a ne znam kakva je(znam da sam off,ali da ne načinjem temu,može odgovor i na pp)
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
kakvih nekoliko stotina kuna za pilicu, ja sam kupio jednu za 27 kuna u lidlu drugu za 25 kuna u kauflandu i rade ko sthilovka....zaista bijah skeptičan kod kupovine prvih, no međutim nakon rada s njom, samo sam čekao da naletim na drugu, na kakvoj akciji il što to biješe....
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma i 30ak kuna starno nije puno pa i ako ne valja,ali ja se držim one "bez alata nema zanata" tj. volim imati dobar i kvalitetan alat
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma i 30ak kuna starno nije puno pa i ako ne valja,ali ja se držim one "bez alata nema zanata" tj. volim imati dobar i kvalitetan alat

da je neznam koliko oštar, zatupit će se
mislim da stvarno kod pile netreba pretjerivat, ove iz lidla su dobre ali ...
i njih sam pokidao, ali to je alat koji se kida, i to je ok
ove godine sam se ful obnovio, male kuker, velike škare i škare na špagu tickove(210kn i 180kn) i pila lidl
bio sam malo skeptičan za tick, ali što se tiće velikih škara jako zadovoljan
ove na špagu su malo, da nekažem mudrijaški napravljene, kao trgovac mi ih je hvalio, a inaće dosada koristio ove iz lidla (i polomio ih 5-6kom)

i stvarno imaju bolje riješen mehanizam(kvalitetnije)a li imaju i manji otvor za grane:evil:, znaći mogu tanje grane rezat no lidlove

samim tim vjerujem da moraju bit i trajnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh