• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ljudi jel imate štete od niskih temperatura,neki ovdje kod nas kažu da ima se posmrzavalo skoro sve? kod mene za sada sve u redu i nema znakova smrzavanja ni kod ranih ni kasnih sorti.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
ljudi jel imate štete od niskih temperatura,neki ovdje kod nas kažu da ima se posmrzavalo skoro sve? kod mene za sada sve u redu i nema znakova smrzavanja ni kod ranih ni kasnih sorti.

Prve prognoze su bile katasrofa, ali pre rano smo prognozirali pa se situacija oko pupova promjenila drastično na bolje, hvala Bogu ! Štete ima ali vidjet će se još kod oplodnje kolika je točno. Pupovi koji su sitni i crni su propali od hladnoće, i ima ih u zoni do 120cm. Iznad 120cm je sve ok:prayer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nasda izgleda odlično :prayer::prayer:

Koja je površina , koliko je star nasad .

Kako ide oprašivanje , dali je to samooplodna sorta ili puštaš nekakve kukce .

Jednom prilikom sam gledao nekakvu emisiju kako u nizozemskoj koriste bumbare za oprašivanje u plastenicima .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Nasda izgleda odlično :prayer::prayer:

Koja je površina , koliko je star nasad .

Kako ide oprašivanje , dali je to samooplodna sorta ili puštaš nekakve kukce .

Jednom prilikom sam gledao nekakvu emisiju kako u nizozemskoj koriste bumbare za oprašivanje u plastenicima .

500 m2,treča godina ,u onoj plavoj kutiji (prenosni frižider koji ih grije po noči) su bumbari ove godine uvozni jer gos.Kebet iz Koprivnice nije imao naruđbi od proizvođača paradaiza za drugi mjesec a moram ih koristit makar su breskve samooplodne al nema vjetra jedino fenom ili nekim ventilatorom pa udri :rolfer:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ljudi jel imate štete od niskih temperatura,neki ovdje kod nas kažu da ima se posmrzavalo skoro sve? kod mene za sada sve u redu i nema znakova smrzavanja ni kod ranih ni kasnih sorti.
...ja već 3 dana režem na ove 2 manje parcele na kojima nije ništa rezano prije ovih jakih hladnoća i nije ništa izmrzlo, a temperature su bile do - 25 (2 dana za redom). Na ovu parcelu na kojoj je polovina voćaka orezana prije ovih hladnoća idem prekosutra, pa ću vidjeti jel bilo kakve štete na tim orezanim stablima.
Uglavnom, na ovima neorezanim stablima nisam uočio nikakvo izmrzavanje :)
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Ni ja nisam primjetio za sad da bi nešto izmrzlo,vidjet ćemo kad krene vegetacija.Više me brine rezidba koju sam obavljao pod minusom (do -5)prijeonog vala velike hladnoće.Jučer sam završio s rezidbom i pošpricao bakrom-za svaki slučaj prije ove male kišice.Pozdrav
 
D

drax

Guest
picture.php

prošla sezona ako Bog da i ova
 
D

drax

Guest
pozdrav

Kod nas na jugu nebi se reklo za sada da ima štete. Temperature su bile oko -15. Kod nas pupak već bubri a glavni je problem u cvatnji s kasnim mrazevima za desetak dana i dalje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
s čime pošpricati breskve da se ne kovrčaju listovi na proljeće? Imam par običnih vinogradarskih breskvi ali prvi listovi koji potjeraju se često unište tek kad prođe navala te bolesti onda je lišće normalno. Nikada nisam do sad prskao te breskve niti ne treba iz drugog razloga osim radi te kovrčavosti lista. Kakav preprat preporučujete?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
s čime pošpricati breskve da se ne kovrčaju listovi na proljeće? Imam par običnih vinogradarskih breskvi ali prvi listovi koji potjeraju se često unište tek kad prođe navala te bolesti onda je lišće normalno. Nikada nisam do sad prskao te breskve niti ne treba iz drugog razloga osim radi te kovrčavosti lista. Kakav preprat preporučujete?
...okupaj stabla i to odmah, najkasnije u idućih par dana sa 3% bordoške juhe (3 kg/100 litara vode ili 300 grama/10 litara vode). Zatim ih oprskaj preparatom "Chromodin" za desetak dana i možeš još jednom ponovit isto "Chromodinom" u fazi crvenog pupa tj. neposredno pred samu cvatnju.
S tim da se stabla moraju bukvalno okupati tj. mora se sada kad se prska bordoškom juhom svako stablo plaviti od vrha svake grančice pa sve do zemlje - doslovno preparat treba curiti i slijevati se niz grane. Nakon što se stabla osuše moraju biti plava kao štrumpfovi.
:)
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
...okupaj stabla i to odmah, najkasnije u idućih par dana sa 3% bordoške juhe (3 kg/100 litara vode ili 300 grama/10 litara vode). Zatim ih oprskaj preparatom "Chromodin" za desetak dana i možeš još jednom ponovit isto "Chromodinom" u fazi crvenog pupa tj. neposredno pred samu cvatnju.
S tim da se stabla moraju bukvalno okupati tj. mora se sada kad se prska bordoškom juhom svako stablo plaviti od vrha svake grančice pa sve do zemlje - doslovno preparat treba curiti i slijevati se niz grane. Nakon što se stabla osuše moraju biti plava kao štrumpfovi.
:)

znaći poprskaj je kao mrgud štrumpetu:finga:
 
D

drax

Guest
poz

Kod nas se prije prskalo s modrom galicom, pa bi govorili da se nakvasi da nemožeš ubost iglom na suho. Najbolje je poslije prskanja ponoviti za jedan sat jer tada vidiš šta si preskočio a i ono s Štrumfetom nije loše.
:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh