• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Kontam kaže:
Nije ih prorijedio. Jel mu svake godine bude ovako?
...prorjeđivali smo ih supruga i ja mjesec i pol dana, odbacili smo, prosječno, preko 1000 plodova sa svakog stabla :D
 
W

wajbul

Guest
Re: BRESKVE

Kontam kaže:
Nije ih prorijedio. Jel mu svake godine bude ovako?
:lol:eek:nda ne bi bila ovako krupna ,da je nije prorijedio
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Svaka čast ljudi. Kod mog SS isto uspijeva breskva, rodilo mu...ajme. Meni vinogradska bez ikakvog održavanja rodila. Bit će podneblje za breskvu ;)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...btw. na fotkama je sorta Beatiful Lady, u pozadini se nazire Collins koji će biti zreo za 10-ak dana...
 
W

wajbul

Guest
Re: BRESKVE

Evo i mojih bresaka-pojeo breskvu i bacio košticu i evo što se d :shock: esilo
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...ovako na fotki, dosta dobra je ispala - obzirom da, eventualno, znaš joj mamu, a tata nepoznat :))
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: BRESKVE

-Breskvar,kako je ove godine prošlo sa monilijom fructigenom,bila je sušna godina?ja sam koristio signum i imao oko 1kg trulih na 4 t šljive
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Pozdrav vrijedni narode i svaka čast svakome ali ja još nevjerujem u te priče o 100 kg po stablu bez posljedica itd itd,moguće je,naravno,ali...Nego dali netko zna šta nas čeka na godinu što se poticaja tiče,onih 17000 kn su ukinuli,ostalo je povrat kapitalnih do 40 posto uz predočenje računa za sve utrošeno,jel netko zna nešto više?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Da skupa sa računom za kupnju zemlje,čuo sam i da priznaju 15 kn za ravnanje zemljišta,nemisle valjda na 10000 kvadrata koliko ima 1 ha?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

15 kn po kvadratu možda? Podrivanje, duboko oranje(unošenje gnojiva), tanjuranje, sjetvospremač... A gdje je sadnja? Kalcifikacija? 15000 kn po hektaru da se to sve obaviti, ali... Što bi dali 15 000 kn kad su prije za sve skupa dali 16 800? :scratch

Breskva bez ikakvih problema može dati 100 kg roda ;) I više...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Neznam,bio sam u savjetodavnoj i pitao šta se nudi i šta mi sve treba za 1 ha bresaka pa su mi rekli da se promijenio sustav poticaja. Treba pričekati do iduće godine pa će se znati detaljnije.

A što se tiče uroda po tko zna koliko kg po stablu,o tome bi se dalo pričati. Ja sam obišao puno voćnjaka i savjetovanja i nigdje se ne govori o prinosima koji su veći od 30 kg po stablu. Naravno da je moguće svašta ali valjda sa razlogom nitko tako ne radi,neznam,možda griješim.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Jel zna netko nekoga tko može izdati račun za sadnice i kolika je cijena toga?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Izdat račun za već posađene sadnice koje nisu kupljene u rasadniku ili tako nešto?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Neznam,valjda treba. Nemam pojma kako to ide i šta treba,pa slušam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh