• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: BRESKVE

obiđi rasadnike pa pitaj možda ti netko i riješi to svejedno im je pola robe švercano ;)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

zvonis01 kaže:
-Breskvar,kako je ove godine prošlo sa monilijom fructigenom,bila je sušna godina?ja sam koristio signum i imao oko 1kg trulih na 4 t šljive
...ove godine na breskvama, napose na nektarinama, minimalno - praktično ništa, monilije. E sad, da li je to zbog potpunog izostanka oborina u vrijeme cvatnje, zbog toga što sam svaku, ama baš svaku prošlogodišnju "mumiju" pokupio i spalio ili zbog toga što sam i sam koristio "Signum" - ne znam. Ili je to kombinacija tih faktora. Vidjet ću ove godine :))
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...bilo mi par mjeseci računalo u "banani", žena bolesna, a posla preko glave. Btw. konačno je i kombi stigao...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Koji bi sortiment preporučili za breskvu na hektar zemlje?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...za koji god sortiment se odlučiš, ne sadi od jedne sorte više od 50 komada, situacija s otkupom je komatozna, ucjenjuju sve u 16...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Ajme Breskavar kako sada to? Kako 10 sorti minimum, a bit će i više. Pa tko će to zaštiti? Svaki red druga sorta? De reci kakvi su problemi?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...nisu problemi već problem - prodaja. Teško je plasirati vagon - dva breskve iste sorte odjednom, onda si osuđen na otkupljivače, a ti moraš plesati kako oni sviraju. Ja sam uvijek bio za vlastitu maloprodaju na tržnici. Budala, dao sam se ove godine nagovoriti i prodao sam određenu količinu nektarina "Lidlu" i jedva uspio naplatiti robu sa zakašnjenjem, po manjoj cijeni od dogovorene i sa naknadnim obračunom dodatnog kala. HVALA LIJEPA ALI MALOPRODAJA I GOTOVINA SU ZAKON!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Nezgodno bogme, zato ja i ne radim plantažu već vitaminski sortiment. Breskva je važna zbog selena. Selen će biti u breskvi samo ako ga ima u zemlji. Što lidl zna što je breskva ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Meni bi bila super ako daju 3 kune. Mislim da je za ranu breskvu i veća.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Kontam kaže:
Meni bi bila super ako daju 3 kune. Mislim da je za ranu breskvu i veća.
...3 kn za sortiranu, kalibriranu breskvu u jednorednoj ambalaži (a takvu traže) je čisto podcjenjivanje proizvođača. Uzevši u obzir maloprodajne (prosječne) cijene...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Slažem se, ali mislio sam na breskvu "lom" ;) Prva klasa i još rana, koja se stavlja u plitke gajbe, cijena samo nebo ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Inaće nešto mi nije jasno. Queen Crest počeo pupati. Nekih tjedan dana od kada je zasađen??? I to samo on. Toplo vrijeme, velika vlaga kod korijena i...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Kontam kaže:
Inaće nešto mi nije jasno. Queen Crest počeo pupati. Nekih tjedan dana od kada je zasađen??? I to samo on. Toplo vrijeme, velika vlaga kod korijena i...
...ja sam posadio 11 sadnica Queencresta prije dva tjedna...nemam sličnih problema...vlaga sigurno nije uzrokovala ranije kretanje...prije bi moglo biti problem sa dušikom ili pretoplo vrijeme...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

breskvar kaže:
Kontam kaže:
Meni bi bila super ako daju 3 kune. Mislim da je za ranu breskvu i veća.
...3 kn za sortiranu, kalibriranu breskvu u jednorednoj ambalaži (a takvu traže) je čisto podcjenjivanje proizvođača. Uzevši u obzir maloprodajne (prosječne) cijene...
Ja sam ove godine rane sorte,znači 14.06. prodavao po sedam kuna bez sortiranja,kalibriranja i ostalih ideja u običnim kutijama. Nemam puno,negdje oko 3 tone sam sam imao na 200 stabala,prvi rod mi je pa zato. Poslije je cijena pala ali nikad ispod 4.5 kuna. kad sve zbrojim prosječna cijena mi je bila oko 5 kuna.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...ja sam cijele sezone prodavao breskvu na tržnici, početkom lipnja po 10 kn, a ostatak sezone prvu klasu po 8kn, a ostale po 4 - 6 kn. Ali ako imaš velike površine i puno stabala iste sorte - onda si osuđen na otkup...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

breskvar kaže:
Kontam kaže:
Inaće nešto mi nije jasno. Queen Crest počeo pupati. Nekih tjedan dana od kada je zasađen??? I to samo on. Toplo vrijeme, velika vlaga kod korijena i...
...ja sam posadio 11 sadnica Queencresta prije dva tjedna...nemam sličnih problema...vlaga sigurno nije uzrokovala ranije kretanje...prije bi moglo biti problem sa dušikom ili pretoplo vrijeme...
Mislio sam na vlagu kao poželjnu okolinu za rast korjenovih dlačica. Ako ima dosta korjenovih dlačica, onda može apsorbirati i hranjiva. U pravu si za dušik, kad sam radio analizu tla bilo je dosta dušika i kalija, oskudica fosfora. A poslije toga je bila jedna jako izdašna zelena gnojidba i preko 70 tona po hektaru stajnjaka. Čitam u literaturi da je omjer NPK kod breskve 1:0,10:0,85 tako da mi se potrefilo. Cijenu formira kupac, on ili može si priuštiti breskvu ili ne može. Što mislite o dlačicama na breskvi?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

breskvar kaže:
...ja sam cijele sezone prodavao breskvu na tržnici, početkom lipnja po 10 kn, a ostatak sezone prvu klasu po 8kn, a ostale po 4 - 6 kn. Ali ako imaš velike površine i puno stabala iste sorte - onda si osuđen na otkup...
Ma tako sam i ja prodavao,i nije loše ali nemože se puno prodati na tržnicama,imao sam i štand pred kućom ali sve je to malo kad čovjek ima velike količine. Sad sam kupio 1 ha zemlje za breskve pa ću nagodinu posaditi. Nakalemio sam si 500 komada te rane sorte koja dolazi 14.06 Lady...nekako,a ostale neznam koje bi,možda Red Haven ili nešto drugo jer to svi imaju,nemam pojma,šta ti Breskvar misliš? :scratch
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...bez obzira što je dobra sorta, ne sadi redhaven nipošto...tržište je prezasićeno baš tom sortom, imaju je i profići i amateri i oni koji uz kuću imaju dva stabla - jedno je sigurno redhaven. Pa mu je cijena niska...
 

Najnoviji postovi

Na vrh