• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Imam informaciju da je u Italiji led odnijo breskve, za sada kod mene ostalo oko 5t valjda će nešto vrijediti bar da pokrijem ulaganja.

Drax kako ti se čini voćnjak??????
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Je nasadi su od 200-700 m al evo stali u jednom vočnjaku i to od instituta taj dio nema antifrost a ni mrežu vjerovatno namjerno i bilo je pozebe cvata u donjim predjelima vočki taman da proredi plodove jbg-a oče ih pa oče imaju prirodnu proredu :weedman:

moja ekipa u kontroli cvata 8)


Uploaded with ImageShack.us

a koji si ti tu???
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Nijedan ja sam fotoreporter :p pozdrav Royal nije vas bilo duže vrijeme osobno meni falili sa vašim kvalitetnim komentarima :partyman:

pozdravljam Gec67, da izvjesno vrijeme nije me bilo , posao pa putovanje pa opet posao i evo sad malo slobode.
Od sad cu biti redovniji eto, obećavam:):)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ako je bilo vani -7 ili niže nije ni unutra bilo puno manje,samo te sreća spasila da se i tvoje nisu smrzle,ili nije bila tako niska temperatura kod tebe?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ako je bilo vani -7 ili niže nije ni unutra bilo puno manje,samo te sreća spasila da se i tvoje nisu smrzle,ili nije bila tako niska temperatura kod tebe?

Misliš na ovaj zadnji minus? Imam onaj mjerač iz lidla kaj možeš vidit max i min temperaturu na njemu je ta noč bila -3 al vjerovatno vlaga mala a i nije cvijet nego plod (sad malo pametujem) vočke imaju vlage pa kolanjem sokova stvara sama energiju da se obrani dakle u dobroj su kondiciji. Zimus kad je bilo vani -22 unutra je bilo -17 izgleda što kaže breskvar mikroklima je bitna.
Ps: nije ni lidl mjerač baš pouzdan :confused:Uglavnom ne grijem nema matematike
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Misliš na ovaj zadnji minus? Imam onaj mjerač iz lidla kaj možeš vidit max i min temperaturu na njemu je ta noč bila -3 al vjerovatno vlaga mala a i nije cvijet nego plod (sad malo pametujem) vočke imaju vlage pa kolanjem sokova stvara sama energiju da se obrani dakle u dobroj su kondiciji. Zimus kad je bilo vani -22 unutra je bilo -17 izgleda što kaže breskvar mikroklima je bitna.
Ps: nije ni lidl mjerač baš pouzdan :confused:Uglavnom ne grijem nema matematike

sve u svemu bio si na granici da kupuješ breskvu u lidlu kao i mi haha.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Dane kak god pogledaš poljoprivrednik hoda po žici uvjek u strahu ovog ili onog sad trenutno o toj famoznoj naplati vode za zaljevanje,štačemo da nije tako bilo bi monotono.

Daevu znam da si shvatio cijenu kao zaje... ak ti šaljem poštom poštarina če pojest proizvod nego dođi i najedise ko čovjek bar nam je to još ostalo da se iznajedemo vlastitih proizvoda
do nedođe zakon kao u novom zelandu http://www.javno.hr/news/EU_i_svije...uvod-je-u-globalnu-prehrambenu-diktaturu.html
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Dane kak god pogledaš poljoprivrednik hoda po žici uvjek u strahu ovog ili onog sad trenutno o toj famoznoj naplati vode za zaljevanje,štačemo da nije tako bilo bi monotono.

Daevu znam da si shvatio cijenu kao zaje... ak ti šaljem poštom poštarina če pojest proizvod nego dođi i najedise ko čovjek bar nam je to još ostalo da se iznajedemo vlastitih proizvoda
do nedođe zakon kao u novom zelandu http://www.javno.hr/news/EU_i_svije...uvod-je-u-globalnu-prehrambenu-diktaturu.html[/QUOTE

Razmišljajući još i prije o svjetskoj globalizaciji, Rotshildima, ge-molu, svjetskom poretku itd. palo mi na pamet da će se to odraziti i u proizvodnji hrane , al sam si razmišljo, doći će vrag po svoje kad tad, di su ta još vremena, pa čekaj još voda nije premašila cijenu nafte valjda to prvo treba da se desi???

Nećeš maunu, gle sad, gdje sam se najmanje nadao tamo se dešava tortura, ko bi reko Novi Zeland, prije bi rekao V.Britanija, Njemačka :madmana:.

Ovo neće biti dobro nikako, zato i ako je smrzlo, ostalo je bar za najest se svog domaćeg proizvoda:confused:.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa kad sam pročitao morao sam se udariti da vidim jel sanjam
i kod njih su izgleda hdz i sdp na vlasti
bez komentara
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Neka se naš glas čuje! Forumaš Breskvar u dopisu sa redakcijom.


Kao glavnoj urednici "Agroglasa" šaljem vam ovaj dopis. naime, uslijed katastrofalno niskih zimskih temperatura u cijelom nizinskom dijelu Hrvatske na potezu od koprivnice preko Virovitice pa do Osijeka, uključivši Baranju i naročito dio oko Vukovara, došlo je do potpunog izmrzavanja generativnih organa (cvjetnih pupova) u nasadima bresaka i nektarina.
U mnogim nasadima u potpuno su uništeni i svi vegetativni pupovi te će se isti morati iskrčiti. Šaljem Vam link na rubriku "Breskve" na Poljoprivrednom forumu gdje se može, barem djelomice, sagledati ovaj problem. Niti u jednom mediju do sada nije objavljen niti jedan osvrt na ovu katastrofu,
S poštovanjem

Davor Golub, dipl.ing.agr.

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16950&page=135
najljepša hvala


prosljedila sam upite našoj stručnoj suradnici: Diani Janković Čoko koja je pripremila odgovor za novi broj Agroglasa što je 11.travnja na kioscima


srdačan pozdrav

Roberta

Uz dužno poštovanje, Vaša stručna suradnica Diana Janković - Čoko u potpunosti nije razumjela Vama postavljen upit. Naime, u mailu niti jednom riječju nije spomenut proljetni mraz kao uzrok izmrzavanja cvjetnih ( i ne samo cvjetnih već i vegetativnih) pupova na breskvama i nektarinama u nizinskom dijelu Slavonije, Podravine i Posavine te Srijema. Izričito sam naglasio da je do izmrzavanja nasada došlo uslijed katastrofalno niskih zimskih temperatura (koje su se spuštale i preko - 25 stupnjeva).Proljetni mraz mogao je samo eventualno dokrajčiti te voćnjake.

Mnogi voćnjaci uništeni su preko 50%, a ima i 100% uništenih nasada, kojima mraz nije niti mogao naštetiti jer vegetacija nije niti krenula tj. biljke su MRTVE. Ti nasadi su za vađenje, sanacija uopće nije moguća. Htio sam postići to da neki od Vaših novinara dođe u neki od ovih voćnjaka, napravi reportažu i riječju i fotografijom pokaže stručnoj i široj javnosti razmjere ove katastrofe. I na taj način potaknuti Ministarstvo, Županije i druge da se na neki način pomogne tim ljudima.

Po mojim informacijama stradali su svi nasadi breskve i nektarine do nekih 120 metara nadmorske visine, a i dobar dio onih na višim terenima.
S poštovanjem

Davor golub, dipl.ing.agr.



Poštovani Davore,

najljepša hvala na odgovoru. Žao mi je što smo "promašili". Nastojat ću to ispraviti u sljedećem broju.

Srdačan pozdrav

Roberta
 
F

fitoregulator

Guest
Idealna kombinacija protiv mraza je GIBRELIN+ STIMOLANTE 66f+ALGA SPECIJAL
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Idealna kombinacija protiv mraza je GIBRELIN+ STIMOLANTE 66f+ALGA SPECIJAL

Ako se tučak smrzne nikakvi stimulansi ne pomažu niti prije niti poslje mraza.
Jedina uspješna metoda do sada je antifrost,zadimljavanje i grijanje cijelig voćnjaka,koliko je kod koga to isplativo i moguće to je dr. stvar.
To su preparati protiv šokova.
 
F

fitoregulator

Guest
Slazem se da se zeljezo kuje dok je vruce, ali mi o tome jos uvijek nazalost jako malo znamo.
Ako se ti preparati u Evropi upotrebljavaju vec preko trideset godina i daju vrhunske rezultate zasto bi mi mislili da to nije tacno. Naravno da cuda ne postoje i da ni jedan preparat ne moze sam da rijesi sve. Ali naravno uz tacno pracenje meteoroloskih prognoza, pravovremenog tretiranja, zagrijavanjem pa ponovo tretiranjem moze se dosta pomoci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh