• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...breskvar,i dodavati Dithane pa odma riješavati i šupljikavost,dakle insekticid plus dithane svakih toliko. iako ja još nisam imao problema sa savijačem kao što sam i rekao.
...ma naravno da treba i fungicidima štititi. A kad ti prvi puta savijači navale na mladi nasad i kad vidiš preko polovine izboja čije je vrh pocrnio i osušio se, pa umjesto grane od metra ostane izboj od 10 cm dužine, o savijaču ćeš misliti isto što i ja :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...ma naravno da treba i fungicidima štititi. A kad ti prvi puta savijači navale na mladi nasad i kad vidiš preko polovine izboja čije je vrh pocrnio i osušio se, pa umjesto grane od metra ostane izboj od 10 cm dužine, o savijaču ćeš misliti isto što i ja :)

ma ok,nekažem ništa,nego ovo je stari nasad i nisam do sada imao problema pa...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ma ok,nekažem ništa,nego ovo je stari nasad i nisam do sada imao problema pa...

...u starim nasadima štete od savijača nisu tako jako izražene jer izboja ima puno više no u mladim nasadima, a u kojima je svaki izboj važan radi formiranja budućeg stabla. Isto tako nisam imao baš niti nekih šteta od savijača na plodovima (2. i 3. generacija).
...ali prva generacija može napraviti dosta šteta na izbojima u mladom nasadu. Ja sam sada kod sebe također obratio dosta pažnje na savijača u ovom nasadu u kome sam obavio prikraćivanje svih nerodnih izboja. Bilo bi šteta da mi zezne ovaj mali broj izboja koji je ostao nakon prikraćivanja...
...ovo tretiranje je bilo ujedno i tretiranje protiv tripsa na nektarinama i prve generacije zelene breskvine uši...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...u starim nasadima štete od savijača nisu tako jako izražene jer izboja ima puno više no u mladim nasadima, a u kojima je svaki izboj važan radi formiranja budućeg stabla. Isto tako nisam imao baš niti nekih šteta od savijača na plodovima (2. i 3. generacija).
...ali prva generacija može napraviti dosta šteta na izbojima u mladom nasadu. Ja sam sada kod sebe također obratio dosta pažnje na savijača u ovom nasadu u kome sam obavio prikraćivanje svih nerodnih izboja. Bilo bi šteta da mi zezne ovaj mali broj izboja koji je ostao nakon prikraćivanja...
...ovo tretiranje je bilo ujedno i tretiranje protiv tripsa na nektarinama i prve generacije zelene breskvine uši...

znači stare nasade neće toliko. ali moram ipak radi manjka listova sada,da nebi bilo nismo znali jel.
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
...breskvar,i dodavati Dithane pa odma riješavati i šupljikavost,dakle insekticid plus dithane svakih toliko. iako ja još nisam imao problema sa savijačem kao što sam i rekao.

znači li ovo da imam, osim smrzotina, problema i sa savijačem:mad:?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
znači li ovo da imam, osim smrzotina, problema i sa savijačem:mad:?

...ne, ti imaš problema sa smrzavanjem...al, preventive radi, sada valja prskati insekticidima da očuvaš taj mali broj izboja koji su preostali nakon smrzavanja od mogućeg napada savijača...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

pogodili norvežani -2 jutros veselo.:axe:

...kod mene situacija kao prošli tjedan, ovdje na brdu mraza nema, ni na travi nit su stakla na autima zaleđena...a dolje u dolini sve se bijeli od mraza, evo baš gledam s prozora...
...brdo je zakon :)
...a evo, upravo zvao ljude tamo gdje mi je salaš - tamo je, iako je isto brdo, mraza bilo i to dosta...
...za treću, najveću parcelu još ne znam...
...eto, pokazuje se da je prerizično imati sve voće na jednoj parceli. Iako je tako lakše zbog obrade, zaštite i naročito transporta, jedna vremenska nepogoda može sve uništiti odjednom...
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...kod mene situacija kao prošli tjedan, ovdje na brdu mraza nema, ni na travi nit su stakla na autima zaleđena...a dolje u dolini sve se bijeli od mraza, evo baš gledam s prozora...
...brdo je zakon :)

nisu kod mene ovdje prije 50 godina bez veze bile breskve posađene po cijelom brdu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
nisu kod mene ovdje prije 50 godina bez veze bile breskve posađene po cijelom brdu.[/QUOTE
...da, a zašto je to tako pokaže se u godinama poput ove...mene je sad malo frka za moj kiwi, al idemo oko podne snaša i ja na salaš pa ćemo vidjet
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
jel postoji kakva mogućnost da se negdje vidi ili izmjeri nadmorska visina na određenom mjestu? negdje sam nešto čitao o tome ali sam zaboravio.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
jel postoji kakva mogućnost da se negdje vidi ili izmjeri nadmorska visina na određenom mjestu? negdje sam nešto čitao o tome ali sam zaboravio.
...ima ti nekakva spravica koju nose planinari, očitava brzinu hoda, ukupno prijeđeni put, a i nadmorsku visinu...sve lijepo prikaže na displayu...
 
D

drax

Guest
ima nešto i preko interneta neke karte ili grafike, kako nanosiš miša pokazuje nadmorsku visinu samo neznam to sada naći.:madmana:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jel postoji kakva mogućnost da se negdje vidi ili izmjeri nadmorska visina na određenom mjestu? negdje sam nešto čitao o tome ali sam zaboravio.

Imas na nekim mobitelima tu mogučnost npr nokia n95 potrebno bilo se spoit sa tri satelita i kaže geo dužinu širinu i nad. visinu
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Imas na nekim mobitelima tu mogučnost npr nokia n95 potrebno bilo se spoit sa tri satelita i kaže geo dužinu širinu i nad. visinu

Skoro svaki mobitel sa GPS-om ima mogućnost to izmjeriti ali računaj točnost ti je +/-75m u najgorem slučaju.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Skoro svaki mobitel sa GPS-om ima mogućnost to izmjeriti ali računaj točnost ti je +/-75m u najgorem slučaju.

dosta velika odstupanja bome. vidjet ćemo šta iPhone kaže,nisam se toga ni sjetio.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Zna li ko cijenu ovog antifriza za biljke CROPAID i ima li od toga ikakve koristi svašta pišu o njemu
100 eura litra cca. Jel djeluje ne znam, ja papriku znao poprskati time i bilo dobro, e sad.... da nije prskano nitko ne kaže da ne bi bilo isto tako dobro.

Kod nas je bio 40E 1L, i mene interesuje da li je to koristio na vocu i da li djeluje u slucaju mraza ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh