• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo dobio sam odgovor iz našem ministarstva


Predmet: Odgovor na postavljeni upit



Poštovani,



štete od mraza na voćkama redovita su pojava koja se u manjem ili većem obujmu javlja svake godine pa je proporcionalno tome i zastupljenost ove problematike u medijima.



Kako bi izbjegli štete na voćkama kao posljedicu mraza postoji, kao što vam je vjerojatno poznato, tzv. anti frost sustav koji se sve više koristi u intenzivnim nasadima kao i mogućnost osiguranja nasada kod osiguravajućih društava upravo od posljedica mraza.



S poštovanjem,



Ministarstvo poljoprivrede



imam dojam da sam dobio odgovor od računala po defoltu ,a ne od čovjeka pa makar i bez srca i ravnodušan bio

i ja sam dobio odgovor,ali ja sam postavio pitanje smrzavanja protekle zime a ne mraza,jer protiv toga smo bili nemoćni. kaže da se štete u što kraćem roku moraju prijaviti općini i onda oni odlučuju dali će proglasiti elementarnu nepogodu,tek onda je moguća isplata nekakve odštete,znači standardna procedura.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo ja danas pola porezo grančice na dva do tri izboja strašno koliko ih izmrzlo najviše rich ledy čak i u višim djelovima krošnje. Od oštete kod mene nema niš trnutno van stroja u preregistraciji iz opg-a u poduzeče :toimonster:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nisam ni ja pitao za štete od mraza,nego se ono malko prave blesavi koliko se meni čini
 
D

drax

Guest
Zna li ko cijenu ovog antifriza za biljke CROPAID i ima li od toga ikakve koristi svašta pišu o njemu
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
i ja sam dobio odgovor,ali ja sam postavio pitanje smrzavanja protekle zime a ne mraza,jer protiv toga smo bili nemoćni. kaže da se štete u što kraćem roku moraju prijaviti općini i onda oni odlučuju dali će proglasiti elementarnu nepogodu,tek onda je moguća isplata nekakve odštete,znači standardna procedura.
...ovo ti je odgovorio netko tko ili nije pravilno pročitao poslani mail ili nije razumio o čemu je riječ...antifrost sustav se ne može koristiti protiv niskih zimskih temperatura, već samo protiv (prognozom najavljenog) mraza. Baš me zanima kako bi mu to funkcioniralo na - 25, hehe
...mail treba zanoviti i ako treba BOLDANIM SLOVIMA naglasiti da je riječ o izmrzavanju cijelih nasada uslijed katastrofalnih zimskih temperatura, a ne mraza
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Moj breskvar mene i jebu ove proljetne temperature od -3*C
:madmana:

...da, tebi je to konkretno problem, no većini breskvara problem su ove godine katastrofalne zimke temperature koje su zbrisale cijele nasade. Ti si, ipak, u potpuno drugačijem klimatu...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...ovo ti je odgovorio netko tko ili nije pravilno pročitao poslani mail ili nije razumio o čemu je riječ...antifrost sustav se ne može koristiti protiv niskih zimskih temperatura, već samo protiv (prognozom najavljenog) mraza. Baš me zanima kako bi mu to funkcioniralo na - 25, hehe
...mail treba zanoviti i ako treba BOLDANIM SLOVIMA naglasiti da je riječ o izmrzavanju cijelih nasada uslijed katastrofalnih zimskih temperatura, a ne mraza

meni je dobro odgovorio,općina treba proglasiti elementarnu,bez toga ništa. nije on meni spominjao antifrost.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
poslao sam drugi mail odmah pa vidićemo šta će odgovoriti
i ja sam im napisao kakav je to antifrost za zimske temp.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zna li ko cijenu ovog antifriza za biljke CROPAID i ima li od toga ikakve koristi svašta pišu o njemu

100 eura litra cca. Jel djeluje ne znam, ja papriku znao poprskati time i bilo dobro, e sad.... da nije prskano nitko ne kaže da ne bi bilo isto tako dobro.
 
D

drax

Guest
100 eura litra cca. Jel djeluje ne znam, ja papriku znao poprskati time i bilo dobro, e sad.... da nije prskano nitko ne kaže da ne bi bilo isto tako dobro.

skuplja pita od tepsije:partyman:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
100 eura litra cca. Jel djeluje ne znam, ja papriku znao poprskati time i bilo dobro, e sad.... da nije prskano nitko ne kaže da ne bi bilo isto tako dobro.

Baš si mogo dva grma i nepoprskat :mrgreen:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
treba zvati svako svoju općinu i prijavljivati štete od hladnoće,ali naglasiti da se radi o hladnoći koja je bila zimus a ne ovaj mraz i mali minusi od neki dan da nebi krivo shvatili jer su to dvije stvari. ja danas zvao i kaže načelnica ako bude više prijava onda će poslati upit na županiju za proglašenje elementarne nepogode,jest mala vjerovatnost ali ako nebudemo probali nećemo ni dobiti ništa. dakle zovite i par puta ako treba i kukajteeeee.
 
D

drax

Guest
Tražite ljudi kad imate od koga. Ja imam ministra koji je postao ministar poljoprivrede samo radi svojih poticaja............
Neznam šta mi je S Vitom, jeli imao štete ništa ne javlja, ili je zadovoljan odgovorom.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Tražite ljudi kad imate od koga. Ja imam ministra koji je postao ministar poljoprivrede samo radi svojih poticaja............
Neznam šta mi je S Vitom, jeli imao štete ništa ne javlja, ili je zadovoljan odgovorom.
koji ministar,jel ovaj naš sadašnji?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Moj Dane ja sam t iz ove susjedne vukojebine, a ministar je kralj mesne industrije u BIH.........:axe:

aha,ma ne čitam odakle si pa nisam vidjeo.
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Tražite ljudi kad imate od koga. Ja imam ministra koji je postao ministar poljoprivrede samo radi svojih poticaja............
Neznam šta mi je S Vitom, jeli imao štete ništa ne javlja, ili je zadovoljan odgovorom.

drax, bio sam na putu pa zbog toga ti nisam odgovorio.....kako mi se čini mislim da kod nas i nije bilo neke štete s obzirom na poziciju voćnjaka......a sto se tiče pitanja koje sam postavio, jel mi možeš pomoći??????
 
D

drax

Guest
Kolega Vito na našim terenima nektarina je sklona kasnije kad naraste kao badem opadanju usljed nepravilne zaštite i loših vremenskih uveta.
Ja prorijeđivanje radim u više navrata tako da bolje možeš rasporediti rodnost.
Ostavljam razmak između plodova širinu dlana da se mogu jednako razvijati.
Predpostavljam da si od LJubuškog , polovinom idućeg tijedna prolazim tamo pa možemo popit i kavu ako si za.:drinkers:
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Kolega Vito na našim terenima nektarina je sklona kasnije kad naraste kao badem opadanju usljed nepravilne zaštite i loših vremenskih uveta.
Ja prorijeđivanje radim u više navrata tako da bolje možeš rasporediti rodnost.
Ostavljam razmak između plodova širinu dlana da se mogu jednako razvijati.
Predpostavljam da si od LJubuškog , polovinom idućeg tijedna prolazim tamo pa možemo popit i kavu ako si za.:drinkers:

Drax, poslao sam ti pp.... Svakako se javi.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh