• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Joj koliko posla,i nema folijarne prihrane;)
...ja ću svoje rezati cijeli idući tjedan i onda odmah ide folijarna prihrana sa Fertinom V
a vjerojatno ću ići i "Drinom"
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Zanimljivo nektarine nema cvijeta,vinogradarska solidna 4 za cvatnju:confused:
Jer tko radi s Kristalonima folijarnu gnojidbu?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma super njoko ,ali koja je cijena kristalona za prihranu
ili drax koja je cijena cifo
 
D

drax

Guest
Prva prihrana 17 eura po hektaru bez goriva (floral N i Elementin):idea:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Breskvar jesi ove godine išo u inakem po fertinu i koja je cijena ?
(ja bio i poljubio vrata rade do 14 h) Dečki ovo je veliki tjedan od četvrtka u podne vežu se zvona i zemlja se ne radi ,jel se smije rezat vočke ?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Breskvar jesi ove godine išo u inakem po fertinu i koja je cijena ?
(ja bio i poljubio vrata rade do 14 h) Dečki ovo je veliki tjedan od četvrtka u podne vežu se zvona i zemlja se ne radi ,jel se smije rezat vočke ?

Kod nas se sve radi do srijede , od srijede samo ono što je neophodno , nebi se smjelo raditi u zemlji . Mislim da bi mogao orezivati voćke .

Nego jesi li pripremio jaja za farbanje ( bojanje ) kada to planiraš , kako ćeš se tucati ako neofarbaš jaja:lol:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Breskvar jesi ove godine išo u inakem po fertinu i koja je cijena ?
(ja bio i poljubio vrata rade do 14 h) Dečki ovo je veliki tjedan od četvrtka u podne vežu se zvona i zemlja se ne radi ,jel se smije rezat vočke ?
...nisam, za ovu prvu prihranu imam u podrumu spremljena 4 kanistera još od lani...
 
D

drax

Guest
Evo da se pridružim oštećenoj ekipi. Jutros smo imali kasni proljetni led i obrali smo većinu ispod 150 m nadmorske visine -3 do -5.:toimonster:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo da se pridružim oštećenoj ekipi. Jutros smo imali kasni proljetni led i obrali smo većinu ispod 150 m nadmorske visine -3 do -5.:toimonster:

Nije ni kodmene bolje samo što nije imo šta obrat ovih par cvijetova me ne spasi bar neče niko zicu preskakat ove godine :finga:
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
dali razrjeđeno crveno ulje kojim sam spricao breskve ove godine valja i za jesenjsko spricanje ili ga mogu baciti?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dali razrjeđeno crveno ulje kojim sam spricao breskve ove godine valja i za jesenjsko spricanje ili ga mogu baciti?

valja naravno,a i da nevalja zašto bi ga bacio,čuvaj za nagodinu. jedino ako misliš na već napravljeno sredstvo u prskalici,to moraš baciti.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
dali razrjeđeno crveno ulje kojim sam spricao breskve ove godine valja i za jesenjsko spricanje ili ga mogu baciti?

...možeš njime sada oprskati debla (ali pazi samo debla - ne po lišću !) ostalog voća koje imaš, neće ti se hvatati mahovina po deblima...
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
...možeš njime sada oprskati debla (ali pazi samo debla - ne po lišću !) ostalog voća koje imaš, neće ti se hvatati mahovina po deblima...

da,problem je sto sam dobio kanister od 5l koje je vec spremno,razrjedeno za spricanje,potrosio mozda litru,litru i pol za dvje breskvice i sad mi ostalo u kanisteru....
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Molim savjet i pomoć......Posjedujem voćnjak od 550 sadnica nektarina na području Zapadne Hercegovine zasadjen u zimu 2008 godine........S obzirom da da ove godine očekujem drugi urod, zanima me dali voćki treba proredjivati plodove ili voćka sama odbacuje plodove koje su višak.....Napominjem da se radi o vrstama Maria Aurelila(vinogradarka), te Red Gold, Venus i Orion (sve na GF Podlozi)...............unaprijed zahvaljujem.......
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo dobio sam odgovor iz našem ministarstva


Predmet: Odgovor na postavljeni upit



Poštovani,



štete od mraza na voćkama redovita su pojava koja se u manjem ili većem obujmu javlja svake godine pa je proporcionalno tome i zastupljenost ove problematike u medijima.



Kako bi izbjegli štete na voćkama kao posljedicu mraza postoji, kao što vam je vjerojatno poznato, tzv. anti frost sustav koji se sve više koristi u intenzivnim nasadima kao i mogućnost osiguranja nasada kod osiguravajućih društava upravo od posljedica mraza.



S poštovanjem,



Ministarstvo poljoprivrede



imam dojam da sam dobio odgovor od računala po defoltu ,a ne od čovjeka pa makar i bez srca i ravnodušan bio
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
po nijma se izgleda ništa nije desilo
izgleda je ovo jedna od boljih godina za voćarstvo,samo mi to još ne znamo
ili ... sam ja lud ili nekom smrde noge
 
D

drax

Guest
Molim savjet i pomoć......Posjedujem voćnjak od 550 sadnica nektarina na području Zapadne Hercegovine zasadjen u zimu 2008 godine........S obzirom da da ove godine očekujem drugi urod, zanima me dali voćki treba proredjivati plodove ili voćka sama odbacuje plodove koje su višak.....Napominjem da se radi o vrstama Maria Aurelila(vinogradarka), te Red Gold, Venus i Orion (sve na GF Podlozi)...............unaprijed zahvaljujem.......

Moj dragi Vito prvo pregledaj je li je led prorijedio juče ujutro, ako nije idi plati misu, i sačekaj 01.05. pa ako išta ostane treba prorijeđivati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh