• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ništa ne vrijedi nikakvvi antifrizi,antišokovi,gnojiva kako kaže švabo KAPUT ako mraz spuri cvijet:toimonster:
 
D

drax

Guest
Mogli bi vi dobit 30% bar da pokrijete ulaganja. Kod nas u BIH izbila afera s poticajima. Dobili ih stranački kolege koji nemaju zemlju nikako, niti se bave poljoprivredom,.........Lijanović je svakako čudo.:butthead::toimonster:
 
D

drax

Guest
Za onu nadmorsku visinu se instalira" Google earth" i kada uđeš u mapu u dnu prozora ti pokazuje nadmorsku visinu.
Mislim da su poprilično točni.:partyman:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

pročitali su mi mail u poljoprivrednoj
koja sam ja faca

...čestitam :)
...jedino su reportažu odradili u nekom prilično jadnom breskviku, a u kojem je list preživio, a ima i poneki cvijet. Trebali su snimit kod ovog mojeg prijatelja, uzoran breskvik, sve potanjurano, jaka stabla...A niti na jednom nijednog lista, potpuno smrznuta, za vadit. Da malo bolje gledatelji dožive razmjere te katastrofe...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
šaljite im mail i predložite to
ja imam ukupno jedo 100ak za vadit ali to je razbacano pa se ne vidi tako ali cvijeta nema ništa
a breskvik ko breskvik svako radi koliko zna i može

razmjere katastrofe će doživit u 7 mjesecu kad skuže da breskve nisu 4-5 kn/ nego 20



ipak je dalo rezultata što smo kojekuda slali mail-ove
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...na Jadranu su i prošlo ljeto bile 20 kn (pa i do 40). Baš me zanima ova sezona :)
 

malirobi

Novi član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
2
Kod nas u Neretvi breskve su lani bile 4-5 kn u veleprodaji a par kilometara dalje na obali po 20-ak kn. :scratch
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod nas u Neretvi breskve su lani bile 4-5 kn u veleprodaji a par kilometara dalje na obali po 20-ak kn. :scratch
...ove godine možete i vi dolje skuplje prodavati svoje breskve, jer će ove naše sa kontinenta potpuno izostati s tržišta na Jadranu
 

malirobi

Novi član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
2
koliko vidim neretva je prošla odlično sa ledom zadnjih dana. Ali mislim da će nas uvoz kao i dosad ubijati najviše. Više se kupuje uvozno pa prodaje kao domaće na plažama.
 
D

drax

Guest
Imam informaciju da je u Italiji led odnijo breskve, za sada kod mene ostalo oko 5t valjda će nešto vrijediti bar da pokrijem ulaganja.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Imam informaciju da je u Italiji led odnijo breskve, za sada kod mene ostalo oko 5t valjda će nešto vrijediti bar da pokrijem ulaganja.
Tako je; ukupne štete od niskih temperatura (led, snijeg) u poljoprivredi procjenjeno je na oko 250.000.000 EUR, dok je šteta za cijeli sektor (poljoprivredno-prehrambeni) preko 500 mil. EUR.
Hajd' valjda će to smanjiti izvoz tj. uvoz kod nas. 8)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo dečki bio sam tri dana u južnom tirolu sa vočarima zagrebačke županije večinom proizođačima jabuka i tamo šteta zanemariva jer zaštita na vrhuncu od antifrost sistema do protugradnih mreža o navodnjavanju da i ne pričam...

Drax koje sam tamo nule čuo da ti se jednostavno glava razleti:npr.bili u jednoj hladnjači koja ima kapacitet 4,500 vagona jabuka ma šta kapacitet uvik puna a ima takvih hladnjača još po regiji.
Breskvi tamo i nema nešto je bilo usput od Trenta prema Bolzanu al kak su svi bili jabučari nismo stajali i gledali uglavnom moj vočarski duh je uzburkan sa viđenim želim vam svima koji niste to vidjeli da vidite ne samo vočarenje nego tu organizaciju te regije a to je ono što nama FALI :madmana:
Slika ima al samo o jabukama pa neču ovdje al evo imo sam potrebu sa vama podijelit dojmove sa mog puta nadam se da če sljedeči bit u regiju bresaka, nektarina i marelica :p
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
evo dečki bio sam tri dana u južnom tirolu sa vočarima zagrebačke županije večinom proizođačima jabuka i tamo šteta zanemariva jer zaštita na vrhuncu od antifrost sistema do protugradnih mreža o navodnjavanju da i ne pričam...

Drax koje sam tamo nule čuo da ti se jednostavno glava razleti:npr.bili u jednoj hladnjači koja ima kapacitet 4,500 vagona jabuka ma šta kapacitet uvik puna a ima takvih hladnjača još po regiji.
Breskvi tamo i nema nešto je bilo usput od Trenta prema Bolzanu al kak su svi bili jabučari nismo stajali i gledali uglavnom moj vočarski duh je uzburkan sa viđenim želim vam svima koji niste to vidjeli da vidite ne samo vočarenje nego tu organizaciju te regije a to je ono što nama FALI :madmana:
Slika ima al samo o jabukama pa neču ovdje al evo imo sam potrebu sa vama podijelit dojmove sa mog puta nadam se da če sljedeči bit u regiju bresaka, nektarina i marelica :p

...btw. južni Tirol je i visoko, mraz je tamo manji problem...ovo ostalo je istina - super, no mi ćemo još jako dugo biti daleko od toga...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...btw. južni Tirol je i visoko, mraz je tamo manji problem...ovo ostalo je istina - super, no mi ćemo još jako dugo biti daleko od toga...

Je nasadi su od 200-700 m al evo stali u jednom vočnjaku i to od instituta taj dio nema antifrost a ni mrežu vjerovatno namjerno i bilo je pozebe cvata u donjim predjelima vočki taman da proredi plodove jbg-a oče ih pa oče imaju prirodnu proredu :weedman:

moja ekipa u kontroli cvata 8)


Uploaded with ImageShack.us
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
evo dečki bio sam tri dana u južnom tirolu sa vočarima zagrebačke županije večinom proizođačima jabuka i tamo šteta zanemariva jer zaštita na vrhuncu od antifrost sistema do protugradnih mreža o navodnjavanju da i ne pričam...


Slika ima al samo o jabukama pa neču ovdje al evo imo sam potrebu sa vama podijelit dojmove sa mog puta nadam se da če sljedeči bit u regiju bresaka, nektarina i marelica :p

Kolega daj slike u temu jabuke, da malo oci naparimo :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh