• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
prva godina je nasada radijo sam analizu tla zemljiste je neutralne ph vejednosti ali ima velike kolicine fosfora i kalija sto se tice dusika preporuka agronaoma je 200 gr ure po sadnici ja sam dodao 100gr mislim da problem nije u vecoj koncetraciji dusika nego u necem durugom
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Obično to je nedostatak fosfora crvenkasti rubovi bar na paradajzu to izgleda tako .... Link1, Link2, ali kad reče da ima dosta fosfora u zemlji onda hm.....:icon_scratch:.

Može biti i dug period hladnog i kišovitog vremena, pa biljka nije mogla da ga uzme ili nešto treće što ga blokira npr višak željeza.
 
Posljednje uređivanje:

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
velika slicnost na listu paradaiza opet moguce je da zbog velikih padavina biljka nije mogala da usvaja hranjive materije iz tla
odradicu prihranu preko lista sa foligal super valjda se oporavi
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
domaci proizvod :(giggle):
nažalost nemam nikakvu skicu pošto sam radio iz glave
ali nije ništa komplicirano

ako se odlučiš za izradu tu sam da pomognem koliko god mogu

radi kao tvornički, jedino što je čista mehanika bez hidraulike

ovo je druga godina korištenja i jedini kvarovi za sada su noževi koji puknu pri udaru u ciglu,
a odakle one u voćnjaku nemam pojma , a stručnjak sam da ih pronađem kad kosim
jer noževi ne vole cigle :biggrin:
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Na breskvama i nektarinama pojavljuje mi se ovo:
fxuybk.jpg


Neka bolest?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
puno kiše koja ne dozvoljava na vrijeme obaviti zaštitu,i dođe do tako nečega. poslije cvatnje nekoliko puta u razmacima od dva tjedna li češče kad je ovako kišovito treba ići sa Dithanom M45,to ti je šupljikavost.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
e da, suprugin stric mi je jednom prilikom kada sam se požalio da imam veliki problem odgovorio, ja sam godinama bio ambasador u rusiji i tamo sam naučio puno lijepih poslovica pa evo i tebi jedna: dobro si došla nesrećo ako si sama. često je se sjetim a ovo pišem jer osim kiše koja ne prestaje padati, došli su mi i čvorci. malo prije sam pucao na njih ali neš ti, mračno je a ima ih kao i obično na stotine u jatu. nektarine, breskve, kajsije, višnje u dvorištu na zeleno žderu. znam da nije kulturno psovati ali sam ih prokleo tisuću puta preko cijelog kalendara
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Mislim da nektarine necemo brati prije 15.07. pa me zanima da li treba ici sada zastitom protiv trulezi ili u dva navrata sredinom 6 mjeseca i pocetkom 7mjeseca....pazeci na karencu.....????
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Mislim da nektarine necemo brati prije 15.07. pa me zanima da li treba ici sada zastitom protiv trulezi ili u dva navrata sredinom 6 mjeseca i pocetkom 7mjeseca....pazeci na karencu.....????
Neće biti naodmet niti sada, obzirom na sadašnju enormnu vlagu i najavljene vrlo visoke temperature idući tjedan. Kod nektarina prije svega treba sada obratiti pažnju na pepelnicu i tretirati preventivno čim stane kiša
kombinacijom sumpora (Chromosul i sl.) i sistemika (Topas, Trapez, Bayleton i sl.)
 

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
Pozdrav.
Evo slike da pitam zakaj mi se javlja na malo breskvi (moj cijep na divlju breskvu iz koštice) da sa suprotne strane je malo smeđe i tu ima nekaj malo smole. Do danas sam cijepil cca 80x (okuliranje) i samo ta sorta mi se nikad nije htjela primiti. Nakon sigurno 15x cijepljenja te sorte, sad mi se primila al baza smoli :D. To je slikano u 3.mj, a sad neznam kak je jer jos nisam bil doma. Krajem petog mj javim stanje

qn91r8.jpg
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Breskvar, nebi loš ni Crystal bio za pepelnicu. Vidim kako ima dozvolu za breskvu. Možda čak i Postalon (izvrsno sredstvo protiv pepelnice vinove loze). Iako nema dozvolu za primjenu u breskvi, sastav Crystala i Postalona je sličan, mada ne isti. Inače ovdje kod nas se Postalon i Crystal u poljo-ljekarnama prodaju kao ista sredstva.:)
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
voćke smole iz puno razloga
a nekad se niti nezna razlog nego jednostavno smole

takav sam dobio ja odgovor koje sam postavio jednom dipl.ing.
 

Najnoviji postovi

Na vrh