• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...konačno je pala lijepa kiša:)
Ujutro kreće zatanjuravanje KAN-a, 250 kg/ha
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Poodavno se nisu bolje poklopili svi uvjeti: najprije je jučer popodne i u noći pala umjerena lagana kiša, ujutro rano bačen je KAN i zatanjuran. A svega 20-ak minuta po obavljenom poslu pala je lijepa, tiha i obilna kiša...
:) :) :)
Prije 2 dana oprskani su i korovi u redu tj. ispod samih krošnji Boom Efektom (totalnim herbicidom). Sad će breskvik izgledati kako i treba :D
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Re: BRESKVE

I ja sam bacio KAN poslijepodne pa je pala sve samo ne tiha kiša (i još pada pomalo).
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Poodavno se nisu bolje poklopili svi uvjeti: najprije je jučer popodne i u noći pala umjerena lagana kiša, ujutro rano bačen je KAN i zatanjuran. A svega 20-ak minuta po obavljenom poslu pala je lijepa, tiha i obilna kiša...
:) :) :)
Prije 2 dana oprskani su i korovi u redu tj. ispod samih krošnji Boom Efektom (totalnim herbicidom). Sad će breskvik izgledati kako i treba :D

Baš tako svi uvjeti zadovoljeni,inače se više nemožeš pouzdat u prognozu,u subotu su najavili navečer pljuskove i ništa kod nas u VG a u ZG je padalo al srečom u nedjelju je lijepo padalo i rastopilo gnojivo bačeno u subotu .Herbicidni pojas je več suh od prije sedam dana a i dvije košnje odrađene makar zadnja lošije pa sam sad noževe naoštrio za drugi put pa če bit ko tenisko igralište :icon_weed:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: BRESKVE

Da nam nebi prisjela kiša po prognozi još 7 dana
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

U četvrtak je prognoza suho, pa ide prskanje Mankozeb + Chromosul + Trapez (protiv šupljikavosti i pepelnice)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Da nam nebi prisjela kiša po prognozi još 7 dana

Ako bude ovako i neče , danas je i nije bilo mada su je najavili i bilo oblačno, jedino radi bolesčina :icon_scratch:
Reci mi jesi složio pumpu?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: BRESKVE

Ako bude ovako i neče , danas je i nije bilo mada su je najavili i bilo oblačno, jedino radi bolesčina :icon_scratch:
Reci mi jesi složio pumpu?

Kod mene pada jedno 4 sata vidim sutra na mjernoj stanici koliko je ukupno palo kiše,ali kada je počeo pljusak za 10 min palo je 5mm oborina,a pljuštilo je do sada.
Nisam,nisam još nabavio svu opremu,nadam se do kraja 6mj da će biti.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Kontam svaka čast dobar si, koliko imaš stabala kad si uspio prorediti.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

Da li je ko krenuo sa proređivanjem breskve?

Ako vrijeme dozvoli krečem u subotu :cool2: makar idem na svadbu al 100 kom bi mogo očopat :icon_scratch:
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: BRESKVE

U četvrtak je prognoza suho, pa ide prskanje Mankozeb + Chromosul + Trapez (protiv šupljikavosti i pepelnice)

ovako kao laika,amatera me zanima ...navodite prskanje poslje ovih kiša ,a npr za subotu su opet najavii kišu.ima li koristi ili je bolje pričekati da prođu padaline!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Kontam svaka čast dobar si, koliko imaš stabala kad si uspio prorediti.

600-tinjak ali nisu vrijedna spomena. Ovo im je prelomna godina, rast ili plug ;) Radim oko 40.000 paprika roge između njih. Dobit će visoko kvalitetnu prihranu kroz kap na kap, ako se ne oporave... I opet ovo i nanovo ;)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
ovako kao laika,amatera me zanima ...navodite prskanje poslje ovih kiša ,a npr za subotu su opet najavii kišu.ima li koristi ili je bolje pričekati da prođu padaline!

Ovo mi je već dosadilo ponavljati: kontaktnim preparatima se uvijek ide PRIJE kiše!


Da li je ko krenuo sa proređivanjem breskve?

Kod mene je završena ova najmanja parcela. Na ovoj najvećoj u jednom danu smo supruga i ja prorijedili 15 devetogodišnjih stabala ...

Mislim da smo skinuli po nekoliko tisuća plodova sa svakog :)

Ovim tempom još barem 5 tjedana

Danas je odrađeno i prskanje protiv šupljikavosti i pepelnice, sad mirno čekam kišu. A dok ne padne - prorjeđivanje bez pauze :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Re: BRESKVE

E, da vidimo kod prorede plodova nastaju rane ( je li????), šta s tim uradiit, a znamo da su rane idealan izvor a zarazu. Šta po tom pitanju uraditi????
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

E, da vidimo kod prorede plodova nastaju rane ( je li????), šta s tim uradiit, a znamo da su rane idealan izvor a zarazu. Šta po tom pitanju uraditi????

Rane nastaju i kod rezidbe, kod berbe itd. Stvarno ne znam...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: rane na vočkama

"Ono što kroz ljeto odrežete lakše se zaraste i poželjno je krošnju čistiti kada kolaju sokovi, jer rane prije zacijele." -iz skripte
Kod zimske rezidbe ide poslije zaštita kakva takva ovisno u kojoj fazi smo rezali a sad kad kolaju sokovi biljka se sama štiti tako smo bar učili na kursu vočara čak da veče korekcije na stablu bolje odradit u ljeti jer rane brže zacijele.Tako da moje mišljenje da je to što prorjeđujemo i stvaramo rane biljka sama zaštiti a ujedno joj smanjujemo plodove stim joj je još lakše .
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Re: rane na vočkama

"Ono što kroz ljeto odrežete lakše se zaraste i poželjno je krošnju čistiti kada kolaju sokovi, jer rane prije zacijele." -iz skripte
Kod zimske rezidbe ide poslije zaštita kakva takva ovisno u kojoj fazi smo rezali a sad kad kolaju sokovi biljka se sama štiti tako smo bar učili na kursu vočara čak da veče korekcije na stablu bolje odradit u ljeti jer rane brže zacijele.Tako da moje mišljenje da je to što prorjeđujemo i stvaramo rane biljka sama zaštiti a ujedno joj smanjujemo plodove stim joj je još lakše .

Gec u pravu 100 % , al
ipak kad završim recimo hektar ja ga pređem: Topasom100 ec
ili Folicurom 250ew (prije) Alertom . Ujedno štiti od pepelnice i jednim djelom su monilicidi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: rane na vočkama

Led carovao već drugi put ove godine. Prošli put po cvijetu sad po plodu. Ujtro ću vidjeti oštećenja pa ćemo poduzeti korake.
 

Najnoviji postovi

Na vrh