• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
koliko ti je star vocnjak kakvi su prinosi po stablu
nemogu da se odlucim koji uzgojni oblik da odaberem mislijo sam da sadim 4.5X3
i da uzgojni oblik bude vaza jer kako sam procitao veci prinosi budu po stablu ali kasnije stupa u rodnost
dali si probao i vitko vreteno i vazu sta ti se bolje pokazalo

Ja imam u prosjeku prinos po stabu od 25-30 Kg. A starosti zasada od 1-12 godina. Sve je vreteno isključivo, jako se dobro pokazalo, bar kod mene.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bogami 2,5 je na knap u 4 godini, što će tek biti kasnije ;) Imam ja ovaj jedan red što je odličan razmak je 4,5 x 2,5 hm :) Budem slikao p aćete bolje razumijeti problematiku :) Poz
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
Ja imam u prosjeku prinos po stabu od 25-30 Kg. A starosti zasada od 1-12 godina. Sve je vreteno isključivo, jako se dobro pokazalo, bar kod mene.

ok hvala ti na odgovoru evo gledam kod breskvara na vazi breskve stare 4 godine daju prosjecan prinos po stablu 70kg sto zvuci veoma dobro
jedino za vazu treba malo veca povrsina zemlje ali to mi neretavlja neki problem jedino je malo vece ulaganje u sistem za navodnjavanje
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
ok hvala ti na odgovoru evo gledam kod breskvara na vazi breskve stare 4 godine daju prosjecan prinos po stablu 70kg sto zvuci veoma dobro
jedino za vazu treba malo veca povrsina zemlje ali to mi neretavlja neki problem jedino je malo vece ulaganje u sistem za navodnjavanje

Svaki sistem ima određene prednosti i mane, sad kako kome više odgovara koji. Uglavnom i jedan i drugi iziskuju mnogo rada i truda.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Evo slika krupnih Šantelija (Vinogradarske breskve). U prosjeku su preko 200g, bjelog mesa. Ne iziskuju nikakvu hemisku zaštittu. Ja je samo popršćem bakrom pre kretanja vegetacije. Evo o čemu se radi.

94zm.jpg


j9u1.jpg


em1m.jpg
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Super izgledaju...imam i ja 2 stabla vrlo sličnih i isto tako jako krupnih, no obrane su prije 10-ak dana...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Super izgledaju...imam i ja 2 stabla vrlo sličnih i isto tako jako krupnih, no obrane su prije 10-ak dana...

I ove isto tako su obrane, nisam stigo pre da posatvim slike.
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
Re: ...

...a ovo jedva čekam:

P3220007_zps2403e478.jpg

pozz druze imam jos jedno pitanje za tebe koji naj manji medju redni prostor moram ostaviti da bi normalno mogo da prolazim sa traktorom bez kabine i prskalicom odlucijo sam da uzgojni oblik bude vaza sadnice mi stizu za par dana
juce sam zavrsijo obradu zemljista danas sam trebo razmjeriti zemljiste i zategnuti konce ali evo kisa pada
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: ...

pozz druze imam jos jedno pitanje za tebe koji naj manji medju redni prostor moram ostaviti da bi normalno mogo da prolazim sa traktorom bez kabine i prskalicom odlucijo sam da uzgojni oblik bude vaza sadnice mi stizu za par dana
juce sam zavrsijo obradu zemljista danas sam trebo razmjeriti zemljiste i zategnuti konce ali evo kisa pada
...najmanje 5 m međurednog razmaka za vazu
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
Re: ...

...najmanje 5 m međurednog razmaka za vazu

evo iskopane su rupe razmak 4.9x2.9 sanice treba da stignu do kraja sedmice
poslusao sam tvoj savjet kupijo sam 6 sorti breskve i nektarine svake po 100
stabala dali mi preporucujes neko prskanje sadnica sadu u jesen posle sadnje i sa cim
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: ...

evo iskopane su rupe razmak 4.9x2.9 sanice treba da stignu do kraja sedmice
poslusao sam tvoj savjet kupijo sam 6 sorti breskve i nektarine svake po 100
stabala dali mi preporucujes neko prskanje sadnica sadu u jesen posle sadnje i sa cim

...kada dođu na rod, budeš li prodavao na tržnicama (dakle, ne otkup), tj. točnije kad budu 6 godina i starije - vidjet ćeš da je i 100 stabala iste sorte priličan problem za rasprodati. No, u svakom slučaju, bolje nego da je cijela parcela 1 - 2 sorte :)

...sada bi valjalo koristiti Nordox, Champion i sl. preparate. Mogu i crveno ili plavo ulje 3%.

...u veljači bordoška juha 3%
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: ...

...kada dođu na rod, budeš li prodavao na tržnicama (dakle, ne otkup), tj. točnije kad budu 6 godina i starije - vidjet ćeš da je i 100 stabala iste sorte priličan problem za rasprodati. No, u svakom slučaju, bolje nego da je cijela parcela 1 - 2 sorte :)

...sada bi valjalo koristiti Nordox, Champion i sl. preparate. Mogu i crveno ili plavo ulje 3%.

...u veljači bordoška juha 3%

Boim se da če problem biti i ranije (prije 6 godine) ako bude sve išlo u maloprodaju ...
Pogotovo ako su sorte 7-10 dana razmaka sazrijevanja kao kod mene.
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
Re: ...

Boim se da če problem biti i ranije (prije 6 godine) ako bude sve išlo u maloprodaju ...
Pogotovo ako su sorte 7-10 dana razmaka sazrijevanja kao kod mene.

evo sadnice su posadjene poprskao sam ih plavim uljem 3%
stavicu sutra par fotki da pogledate kako izgleda sadni materijal
a ako bude problem u maloprodaji kao sto i ja predpostavljam da ce biti
kolicine koje budu visak ici ce na kvantasku pijacu
mada sad ne razmisljam puno o tome jer pocetnik sam u ovome i bitno mi je da uspjem da odrzim voce zdravim i da ono dodje u rod jer jedini sam u ovom kraju koji sam posadijo breskvu i nektarinu mada po svemu sto sam procito trebalo bi da uspjeva radijo sam analizu zemljista sto se nje tice ona je idealna
sto se tice klime i nadmorske visine ona je slicna breskvarovoj a nemu veoma dobro ide nadam se da ce i kod mene biti slicno
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nisam stigao obaviti zimsko prskanje na cijeloj površini,samo pola,kakve su točno posljedice,ajmo debata,dali netko zna? hoće li biti razlike nagodinu između prskanih i ovih neprskanih,prskao sam sa Nordoxom pola nasada,u proljeće ide zaštita opet Nordoxom neke prvi puta a neke po drugi puta :icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh