• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Pozdrav. gdje to možeš napraviti. I ja imam nešto svojih nešpricanih tikvi, pa bih želio i nešpricano ulje iz njih. :mrgreen:

Ja ulje radim u uljari Presečki u Cargovcu kraj Varaždina.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kakvi su prinosi koštica, bere li itko ?

Ja sam jucer pobral prvih 1000 čhv-a i totalna katastrofa! Ravnih 106kg mokrih! Inače je koštica jako crna i debela ali količina je zabrinjavajuča za početak berbe! Sutra nastavljamo pa se nadam nekom iznenađenju!:prayer::(
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo danas pobralo sljedeču tisučicu, u kilo isto sranje, nemrem vjerovati! Sad se nadam da če mi se u brežnom kraju drugi tjedan posrečiti sa kombajnom!:(:butthead:
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Evo danas pobralo sljedeču tisučicu, u kilo isto sranje, nemrem vjerovati! Sad se nadam da če mi se u brežnom kraju drugi tjedan posrečiti sa kombajnom!:(:butthead:

Ja danas brao kod prijatelja i na 2200 čhv 1150 kg. Za ovu godinu iznad svih očekivanja.:partyman:
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
pobrano i kod mene, posijano 13,5kg koštica na nešto više od 3.5ha i dobiveno oko 1600kg koštica,a i dosta mi je propalo jer su buče bile gnile cca 300-400 kg min.
 
I

ihorzic

Guest
ja probao ali nemam kombajna i suša učinila svoje tak da ne znam isplati li se trud
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Di je onaj čovo iz Sunje,jeli on završio sa odmorom?????????????????????????????
 
O

Ozren

Guest
Pozdrav

Pozdrav svima,

trebalo bi mi nekoliko informacija u vezi prerade buče za ulje, ako nije problem:)

U zadnje vrijeme mi je za oko zapeo uzgoj bundeve (buče golice), kako imam otprilike 5 hektara oranice na Daruvarskom području, htio bih posaditi nešto umjeto dosadašnjih kultura (pšenica, kukuruz).

Zanima me isplativost sadnje ove kulture u odnosu na pšenicu ili kukuruz na istoj površini ?

Koji je najisplativiji dio uzgoja buče (prodaja mokrih/suhih koštica ili prodaja ulja) ?

I sad hipotetski recimo da imam 1200kg mokrih koštica, koliko bi bio trošak cca. da se iste pretvore u ulje (znači trošak prerade u uljari).

Novi sam u ovome i nadam se da se nećete ljutiti ako pitam neka početnička pitanja.

Zahvaljujem:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Mokre ti nebudu pretvarali u ulje , moraš posušiti, a cijena suhe kreće se oko 20 - 22 kn.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Zna li netko koliko dugo i na koji način se mogu čuvati suhe koštice prije prešanja u ulje?
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Pozdrav svima,

trebalo bi mi nekoliko informacija u vezi prerade buče za ulje, ako nije problem:)

U zadnje vrijeme mi je za oko zapeo uzgoj bundeve (buče golice), kako imam otprilike 5 hektara oranice na Daruvarskom području, htio bih posaditi nešto umjeto dosadašnjih kultura (pšenica, kukuruz).

Zanima me isplativost sadnje ove kulture u odnosu na pšenicu ili kukuruz na istoj površini ?

Koji je najisplativiji dio uzgoja buče (prodaja mokrih/suhih koštica ili prodaja ulja) ?

I sad hipotetski recimo da imam 1200kg mokrih koštica, koliko bi bio trošak cca. da se iste pretvore u ulje (znači trošak prerade u uljari).

Novi sam u ovome i nadam se da se nećete ljutiti ako pitam neka početnička pitanja.

Zahvaljujem:)[/QUOTNqw

Najbolje se isplati ulje ako ga imaš kome prodati
1200kg mokrih je oko 500kg suhih X 6kn/kg prerada oko 3000kn za ulje
 

Najnoviji postovi

Na vrh