• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
M

mac92

Guest
Siladi d.o.o. iz Kotoribe plaća golicu po 25 kn, ali :
- novci za 30 dana ( ako uspiješ nakon nekoliko tel .poziva dobiti nakon 40-45 dana )
- i ne znam na koju foru odbija 2% na primjese kojih nema na ručno čišćenim košticama

Kolega, ocito da siladi svima drukcije zaracuna, meni je prosle godine 7% odbio, za 10t kostica smo cekali isplatu vise od 3mj.... i ove godine pitanje kak ce platit...
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Kolega, ocito da siladi svima drukcije zaracuna, meni je prosle godine 7% odbio, za 10t kostica smo cekali isplatu vise od 3mj.... i ove godine pitanje kak ce platit...

10 tona suhih koštica ???:(rofl)::(rofl)::(rofl): ... i tak dugo nema novci
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mac92 bolje da ste se povezali sa nekim iz Austrije ili iz Slovenije jer Siladi je mašća svoje sorte, plača po 27kn/kg a dok se sve skupa izračuna dobiš jedva 24-25 i to ga treba čekati i moljakati za svoje novce! Rađe bi dal za 23-24kn ali keš lova nego buš dal, nebum dal!
 
M

mac92

Guest
mokrih, nemam ja uvjete za susenje kostica, niti bi mi se isplatilo da platim susenje.

a gledajte, u ove 2 godine smo bili s njim u kooperaciji, zemlja se iscrpila i sad cemo zbog plodoreda 2,3 godine ne sadit buce..... Da li bi mi mogao onda navesti koje bi to bile firme iz austrije ili slovenije, cisto da vidim kakva je ponuda?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle za firme ti stvarno neznam jer ja imam godišnje 150-200kg suhih koštica za preradu u ulje, ali neko kao ti koji raspolaže sa 10 tona mokrih, to je cca 6 tona suhih brzo nađe dobroga kupca izvana! Znam da Presečki vozi van, Siladi isto sve šiba van ima ih i tu na forumu koji su malo jači po tom pitanju, kao npr član Krešo pa bi oni sigurno mogli znati otkupljivače od vana, a možeš malo posijetiti strane forume pa se možda netko javi!
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
pozdrav forumašima! Zanima me gdje mogu kupiti sjeme za sadnju buča' i dali ima netko kombajn na području vukovrske srijemske? Dali ima proizvođača na tom dijelu da stupim s njima u kontakt oko proizvodnje. Puno hvala na svakoj informaciji.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sjeme se prodaje na proljeće,svaka ozbiljna sjemenska kuća ga ne plasira prije,jer se tokom jeseni isto dorađuje i pakira.Ono što se sada može naći u prodaji je prošlogodišnji ostatak (zapravo ovogodišnji,što će na proljeće biti predprošlogodišnje sjeme sa najvjerojatnije bitno smanjenom klijavošću - neznam točno koliko godina golica ima klijavost,da ne lupim glupost).
Zato malo strpljenja,svi koji su blizu Slovenije- tamo mogu nabaviti povoljnije glajzdorf. (jel se tako zove,nešto mi izvjetrilo). Ne kupovati sjeme na kilu jer ispada puno skuplje u konačnici,već ono pakirano po broju sjemenki - kao kukuruz. Iako je pakirano po kili kvalitetnije - sjemenke su puno krupnije,ali u tome i jest caka-sjemenska kuća se na to odlučuje stoga što krupnih sjemenki u kilu ide puno manje nego sitnih,i time dobivaju veči financijski efekat. Sitnije sjeme pakiraju pa broju sjemenki,i time opet dobivaju optimalnu cijenu.A na nama je da im doskočimo.
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
A tako dobro da znam.
Al ima ko za prodat kaku kg golice ovde bliže oko karlovca jer ja bi izprobat mojo prešu za ulje.
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Pozdrav proizvođacima tikvi. Kaki su vam bili prinosi ove godine, jeste li uspjeli plasirati i posto? Kad pocinju pripreme za sljedecu sezonu? Koje sorte sijete?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa jel ima tko iz okolice Međimurja i Zagorja za prodati koštice, trebam cca 50-70kg mjesečno a na prolječe i ljeto i više! Mogu ponuda, lokacija i cijena na pp ili 095 573 2070 Ivan!:icon_pray:
 
B

bubifbi

Guest
pozdrav forumasi.....molio bih ako netko zna bilo koje od navedenih pitanja....kolika je cijena gotovih kostica golice za ulje suhih...koliko mokrih?koliko mokre izgube na kilazi na 1kg?da li postoji vrijdme kada su jeftinije kada skuplje kostice?tko prodaje tako kostice?hvala
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
pozdrav forumasi.....molio bih ako netko zna bilo koje od navedenih pitanja....kolika je cijena gotovih kostica golice za ulje suhih...koliko mokrih?koliko mokre izgube na kilazi na 1kg?da li postoji vrijdme kada su jeftinije kada skuplje kostice?tko prodaje tako kostice?hvala

Cijena suhih koštica varira od 18-35kn. ovisi o ponudi i potražnji. Mokre se kreču od 6-9 kn. Od 1kg mokrih možeš dobiti od 40- 65 dkg suhih što ovisi o krupnoći i zrelosti sjemenki . Uvjek su jeftinije nakon berbe a skuplje prije sjetve. Ja prodajem nakon berbe što nestignem posušiti a večinu prodam suhih.
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
A što se semena tiče se ga može dobit u svih trgovinama sa semenom? ili treba bosebno tražit?
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
Na kojoj temperaturi sušite koštice. I dali plamenik suši direktno ili indirektno?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Na kojoj temperaturi sušite koštice. I dali plamenik suši direktno ili indirektno?

Maksimalna temperatura na kojoj ja sušim je 50 stupnjeva preko termogena (indirektno).
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Dali se smije direktno, i koliko traje proces susenja?

Neki suše direktno ali nije poželjno zbog dima od direktnog sagorijevanja. Vrijeme sušenja ovisi o količini koštica, temperaturi i količini protoka zraka. ja sušim oko 12 sati s protokom od 12000 metara kubnih zraka na sat i temperature od oko 45-50 stupnjeva.
 
B

bubifbi

Guest
kreso1.....a daj mi reci po koliko si prodavao suhe a koliko mokre ove godine?i koliko si ih ukupno imao za prodati...koje kolicine ljudi prodaju?ja bih htio kupitioko 250kg na god razini,suhih...to je za oko 150 l ulja jel tako?hvala
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
kreso1.....a daj mi reci po koliko si prodavao suhe a koliko mokre ove godine?i koliko si ih ukupno imao za prodati...koje kolicine ljudi prodaju?ja bih htio kupitioko 250kg na god razini,suhih...to je za oko 150 l ulja jel tako?hvala

Mokre sam prodao po 9 kn . 4 tone a suhe sad nedavno 2 tone po 28 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh