• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Clon nije skup s obzirom koliko ga ide na hektar, a mislim da ga se može nabaviti i od 0,5 litara. Kaj se tiče sjemena iz Slovenije ne bi ga više nikad sadil .
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
pitanje za JordanX zašto ti se nije svidjelo sjeme iz slovenije (diesaat sjeme iz beča kupljeno u sloveniji) koje ti sjeme koristiš i možeš li mi reći omjere za špric
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
To je sad već nekaj drugo , to je Austija. Ja koristim GLEISDORFFER isto Austrija.
Jednom sam imal slovensko , puno loma u sjemenu , ne kalibrirano, a i zato je bilo slabo klijavo. Clona je dovoljno 0,3 l / ha
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Da vas pitam, ako netko ima iskustva. Ovih dana sam probao sirovo sjeme breskorke (Bundeva turkinja) i uopče mi ne izgleda loše i puno je krupnije od obične bundeve, a neki su mi rekli da to nije dobro za jesti. Je li to istina ili nije? Valja li to za jesti kada bi se ispržilo kao bundevino?
 
T

Tomyslav

Guest
Pozdrav svima,
odlučih posaditi na nešto manje od pola h buče, onak za probu i učenje, a ako to krene ide se i na veće parcele.
Parcela nije rađena par godina, tak da je sad zaorana i potanjurana, zanima me par stvari prije sijanja.
kao prvo s čime da tretiram zemlju od gnojiva i herbicida zbog korova, ako je potrebno.
i ako netko ima prodati malo sjemena za tu parcelu može mi se javiti na pp ili da netko da informaciju gdje kupiti sjeme.
Hvala svima
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
koliko ide herbicida na hektar mislim na clon i dual i sa kojom količinom vode dali znate gdje ima za kupiti clona od 0,5 l
HVALA !!!!!!!!!!!!!!!!
 

tihomirbj

Novi član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
6
Ja sam mislio kupiti u Reffiesen Agro ali mi reću da se treba naruciti u sijecnju... Ugl dala mi preporuku da mogu hibridnu Opal sortu die satt uzeti u Ptuju..otici cu pocetkom iduceg tjedna tamo...18.000 tj za 1ha kosta 210 eura
 
M

mravojed10

Guest
dali neko zna kako sijati koštice sa običnom oltovom sijačicom , ako da sa kojim pločicama¨?
molio bi i neke slike ako neko ima. Čujem da dosta ljudi radi preinake na na tim oltovim običnim sijačicama.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sadim na dva načina. Neki put u kućice po 10-ak sjemenki. Razmak otprilike 3 x 3 m. Ove godine u redove 140 cm. Razmak u redu oko pola metra po 2 do tri sjemenke. Ak se buju sve sklile bum ih prorijedil.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ja cu probat ove godine sadit na 140cm od reda do reda a u redu koliko sadilica bude najvise mogla
a sadit cu s pneumatskom olt
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
Ovo je moja "poluautomatska" jednoredna sadilica.
 

Prilozi

  • DSC_0520.jpg
    DSC_0520.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 214

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja posadio buce prije pet dana i od onda kisa malo zeza a danas se ispadala katastrofa,jel ce mi propas sijeme il mu jaka vlaga nesmeta?
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ja sam prosle godine posadio 15 5 izmedu onih kisa i mogu ti reci da nisam bio zadovoljan s nicanjem sad neznam kako ce biti tebi sad jer najavljuju ljepo vrijeme mozda im nece biti nista a ja jos svoje nisam posadio
 

Najnoviji postovi

Na vrh