• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Kakve su ovih dana ? Kod mene bilo isto takve , sad pola lišća suho, valjda uhvatila plemenjača od prevelike vlage.
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Kod mene isto pola suho,izgoreno, pola normalno,plodova ima,dal ce biti problema s plodom
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
bok ekipo.
Kod mene lišće od tikvi osušeno, tikve ok.
Ja krećem u subotu zgrtat ih na redove, mislim da nemam kaj više čekati.
Trava nemilice raste.
El možda netko zna, nekog tko uslužno čisti koštice sa kombajnom, tikve su u okolici Đurđevca?
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Ja krecem brat za dva tjedna,kad bas sve zazute,ima dosta korova no nesmeta
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
bok forumaši berem tikve i KATASTROFA Koštice sitne tikve trunu LOŠE.LOŠE.LOŠE
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
mi jos nismo poceli brati jer nemozemo na zemlju jer je premekano, puno tog nam je u vodi i pocelo trunuti:S nazalost istrunulo je jaaaako puno tikvi, bile su nam odlicne stvarno a sad katastrofa, morat cemo rucno nesto pobrati jer trule nenormalno:S
imamo 3 i pol hektara i ima dosta tikvi samo najveci problem je sto nemozemo na zemlju:S
a ako je tikva onak dosta velika a zelena je cijela skoro te tikve se mogu vec pobrati il treba jos pricekati? jer su nam neke dozorile do kraja a od ovih kisa su puno novih dosle koje su dosta velike al su zelene.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To se moreš pobrati, doma nakupe natovariti i o
pustiti kaj se tak na kupu tjedan dva još dozreliju nebu im ništ. Videl sam vaše i vi sre ih komotno mogli več pred dva tjedna mogli zrivati v redove i tak ostaviti kaj se dostojiju, kaj je mislilo zgniliti bi tak i tak zgnililo ali bi se možda dali s kombajnom na zemlu, a ve z ralicom nema šanse. Štefko z dunjkovca kaj meni kombajnera onbi mogel vjerojatno ve na zemlju jer ima maloga kombajna i tira ga z štoreom 402 i vjerojatno nebi preveč prepadal.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja imam pola rali tikava, od raličenja nebude nista, danas budemo to potrpali na prikolice, i nabacali u kombajn negdje na tvrdoj podlozi... o kvaliteti ne znam jos nista,tikve ne izgledaju lose,kolicina solidna,ali na kraju se mrtvi broje...
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Ja imam 5.5 rali buca,danas bil na zemlji,jako mokro,od ralice nista,mislim brat na prikolicu i vozit dima ili na zemlju di je za kombajn pogodno,ima malih,velikih,zelenih,trulih ima svega,a bumo vidli.Inace ovo mi je prvi put da sam sadil,sadili rucno i rucno okopavali i frezali,nista spricali,ali ima dosta ambrozije i lobode i mislim da ralica nebi mogla.
 

matija_a

Novi član
Tu od
19 Kol 2013
Poruka
27
Ja imam 3 rali. krenuo sam ih polako ručno čistiti. koštice su dosta dobre. ali ima dosta tikvi koje trunu, a bit će ih sve više.
Kako sušite koštice?
Ima netko "homemade" sušaru, ideju, za podjeliti ?
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Po meni za hobby majstore sa malo većom količinom najbolje bi bilo da se koštice suše u sušilici za veš. dakle, ako se mogu sušit tenisice, deke, svileni šalovi... mogu se i koštice, ima temperaturu, mješa, ima separator vode, ima filter, ima protok zraka, sve...
u sušilicu od cca 5 kg veša stanu dvije kante od Jupola po 15 litara.
ja ima cca 2 ha tikvi.
probal bum samo kad mi ne bude žene doma:icon_biggrin:
gledal sam u oglasniku, ima sušilica rabljenih za par stotina kuna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh