• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Ja završio ovu sezonu sa 100 čhv, dobio 21 kg suhih koštica, osušio ih vani na suncu, i od njih dobio 14 litara ulja.

Čestitam. :(clap):
To mi se čini dobar prinos. Ja sam prošle godine imal prinos od svega 16 kg/100 čhv. :(
Ove godine još nisu sve očišćene.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
I meni se to cini dosta dobro, jedva cekam da mi svoje poberemo da vidim kaj bude od toga.
 

emiksa

Novi član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
24
Molim nekog sa iskustvom da mi kaže kakav plinski termogen mora biti za sušaru za koštice,dal direktni ili indirektni?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Malo gledam po internetu za kombajne za buce perilice kostica i susare, ne nista veliko i skupo vec za vlastite potrebe no kolko vidim pobuda je slaba i skoro nikakva. Ima ko od vas idej gdje traziti ?
 

pogbatikva

Novi član
Tu od
20 Ruj 2018
Poruka
2
Pozdrav svima, ove godine sam prvi put zasadio butternut tikvu, zanima me imate li kakvih iskustava s njom, gdje mogu naći i upoznati se s pravljenjem ulja ili još bolje brašna, prinos je cca 800 kg cisti Eko uzgoj, izuzetne kvalitete, ne znam jesam li na pravoj adresi al hvala unaprijed
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako možeš gdje posuditi stari veternjak, vijavicu, za žito ti je zakon za to!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Na koji način se pravi brašno bučino od pogače ili ? I koja je razlika izmedu ovog za kolace i ribice ili je isto. I kako se prže koštice ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Na koji način se pravi brašno bučino od pogače ili ? I kako se prže koštice ?

Pogače od prešanja sam jednostavno, prvo zdrobil na manje komadiće, a onda samljel na čekičar. Po želji se može prosijati i dodavati u kruh.

Prženje koštica nisam isprobal. Koliko sam upoznat (radio je sinov kolega) treba biti jako pažljiv da ne zagore.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pržil sam ih u rerni, rolu, kako ko več kaže. Nemrem prestati jesti. Ma kakav čips :(y):
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
Tražim tko bi htjel ili mogel iskombajnira oko 5 rali tikvi u okolici Križevaca.Tikve su u redovima ili ako znadete tko ima kombajn iako je sezona več prošla.Treba mi bratiču i još jednom dečku u susjednom selu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Bratko,
zadnjih godina sijem svoje, posebno odvojene i probrane košice od tzv. "ženskih" buč. Nisam primijetil razliku u prinosu, ali treba posijati više jer ga ne tretiram otrovom. Kasnije prorijedim koliko treba. Kod nas hobista, to uglavnom nije problem (posebno tko je penzić :)), ali nije primjereno za ozbiljniju proizvodnju i strojno sijanje.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ako sijete svoje sijeme treba bit rucno branu ne kombajnom!

Dal znate nekog u zagorju i okolici da povoljno dizajnira i pravi naljepnice za boce za ulje ?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Jel sadi tko ove za jesti ja imam par vrsta.
Slabo se prodaju a fine su.
 
Na vrh