• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
sutra bi sijao bundeve, isao bi i na navodnjavanje posto je manja povrsina i mislim da posadim na 2m red od reda i na nekih 30 cm u redu. el bi bio to preveliki razmak, dali bi uspjele zatvorit kompletnu povrsinu????

Zatvorile bi, samo do zatvaranja kompletne površine moraš bar pet puta kopati između redova ako ne i više ! Korov raste deset puta brže od bundeve:scratch
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Zatvorile bi, samo do zatvaranja kompletne površine moraš bar pet puta kopati između redova ako ne i više ! Korov raste deset puta brže od bundeve:scratch

a dali bi imalo to kakve razlike u rodu za razliku od 140 cm???
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
a dali bi imalo to kakve razlike u rodu za razliku od 140 cm???

Bi, prema tabeli pokusa najveći urod je međuredni razmak od 70 cm pa 140 cm i na kraju 210 cm. Sve zavisi koju mehanizaciju tko ima za obradu. Ja sve radim međurednom frezom.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
evo danas posijano 1/4 jutra na 2 metra red od reda i 40cm u redu, sutra jos tako 2 jutra i sve cu to slozit sa navodnjavanjem kap na kap
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
evo danas posijano 1/4 jutra na 2 metra red od reda i 40cm u redu, sutra jos tako 2 jutra i sve cu to slozit sa navodnjavanjem kap na kap

Odlično, svašta vrijedi pokušati.
Nadam se da češ javiti rezultate poslije berbe. Ako ideš navodnjavanjem kap na kap onda ubaci i prihrane tokom sezone i prinos mora biti rekordan. Želim ti puno sreće !:supz:
 

niko189

Novi član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
6
Kad ste već spomenuli prihranu.... Sa čime prihranjujete tikve, preko lista mislim, i kak moraju biti velike da bi se mogle/smjele prihraniti i kako često to mogu napraviti. Naravno u periodu kad mogu ući među njih.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Odlično, svašta vrijedi pokušati.
Nadam se da češ javiti rezultate poslije berbe. Ako ideš navodnjavanjem kap na kap onda ubaci i prihrane tokom sezone i prinos mora biti rekordan. Želim ti puno sreće !:supz:

slikat cu pa cu i slike ubacit na forum da svi vidite pa da cujem vase komentare jer to mi je prvo iskustvo sa tikvama. Naravno da cu ici sa nekom prihranom i prek navodnjavanja i folijarno, samo me jos zanima s cim spricat protiv korova???
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Evo današnje stanje kod mene:

dsc0109pa.jpg
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
slikat cu pa cu i slike ubacit na forum da svi vidite pa da cujem vase komentare jer to mi je prvo iskustvo sa tikvama. Naravno da cu ici sa nekom prihranom i prek navodnjavanja i folijarno, samo me jos zanima s cim spricat protiv korova???

Clon, dual, linurex
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Kad ste već spomenuli prihranu.... Sa čime prihranjujete tikve, preko lista mislim, i kak moraju biti velike da bi se mogle/smjele prihraniti i kako često to mogu napraviti. Naravno u periodu kad mogu ući među njih.

Od tri lista pa sve dok možeš uči u njih. Fosfor, kalij, dušik, kalcij, bor, željezo ,drin ,algaren ,to je osnovno s ćim ja prihranjujem. Kombinacija prihrane ovisi o uzrastu i potrebi.
 

niko189

Novi član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
6
Od tri lista pa sve dok možeš uči u njih. Fosfor, kalij, dušik, kalcij, bor, željezo ,drin ,algaren ,to je osnovno s ćim ja prihranjujem. Kombinacija prihrane ovisi o uzrastu i potrebi.

Hvala na odgovoru!!:partyman:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Bi, ovisno o veličini buča i dozi . :supris:

Ma imam grah, krumpir i buče žena zasadila po krumpiru pa bi prošao sve to u istoj preporučenoj dozi, buče su stočne, neke su tek nikle, neke imaju par listova, otprilike kao krumpir i grah, najgore je kopat tamo u lipnju i srpnju kad zaprži sunce, nije to više ono vrijeme kao prije 20-30 godina. Budem poslikao to sve sutra kad stane kiša.
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
bok dečki! imam jednu oranicu od 600čhv na koju sam stavil bundeve.VRANE SU MI POČUPALE 60% BUNDEVA! košticu pojede,a listove ostavi. stavil sam preko 100 šuškavih vrečica,ali to im ne smeta.POMOZITE DEČKI KAK SE TE GAMADI REŠITI!?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
bok dečki! imam jednu oranicu od 600čhv na koju sam stavil bundeve.VRANE SU MI POČUPALE 60% BUNDEVA! košticu pojede,a listove ostavi. stavil sam preko 100 šuškavih vrečica,ali to im ne smeta.POMOZITE DEČKI KAK SE TE GAMADI REŠITI!?

Jel imaš pušku ?
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Samo da napomenem, sijal sam koštice GLEISDORFER OLKÜRBIS od rwa-a.
Za probu smo pola kg sjenena stavili da pusti klicu(namočili smo ih i pomješali sa piljevinom) pošto su te koštice tretirane, postoji kakva vjerojatnost da je to sredstvo sa kojim je bilo tretirano izgubilo svojstva pošto je bilo u vodi prije sadnje?
Dali mi se isplati ići dosijavat koštice sad?(sutra)
Postoji koje sretstvo sa kojim bi dodatno tretiral sjeme od tih vrana i ostale pernate bande? :)
Molim ozbiljne odgovore.
 
I

ihorzic

Guest
kiša me zjba i sad su prerasle i ne mogu sa kultivatorom u njih katastrofa razmišljam da im dam malo preko šprice folijarno
 

Najnoviji postovi

Na vrh