• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
I

ihorzic

Guest
Svakom je jasno da cidokor djeluje preko lista u korjen ( laički gledano ) i što nije bezvezno špricanje u 4 mjesecu na korov koji sad niće i znamo da cidokor sad na te korove ne djeluje.

Evo ja ne mogu vjerovati u to , ALI !!!!!!!!!
Da bi vjerovao i drugoj strani , ja ću na 2 m2 zemlje pošpricati sa cidokorom i provjeriti meni nevjerovatnu tezu.

Ako se utvrdi da sam u krivu - slijedi isprika .
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Svakom je jasno da cidokor djeluje preko lista u korjen ( laički gledano ) i što nije bezvezno špricanje u 4 mjesecu na korov koji sad niće i znamo da cidokor sad na te korove ne djeluje.

Evo ja ne mogu vjerovati u to , ALI !!!!!!!!!
Da bi vjerovao i drugoj strani , ja ću na 2 m2 zemlje pošpricati sa cidokorom i provjeriti meni nevjerovatnu tezu.

Ako se utvrdi da sam u krivu - slijedi isprika .

Kolega ma sve ok.
Gle, meni je čovjek rekel odgovor jos kad mi je prical za to kako se moze suzbiti trava,a on glasi: znači početkom 3 mjeseca sa gredom zatvorimo brazdu, temperature se polako počnu dizati(tla) i vanjske što je idealno za nicanje svih vrsti trava sa kojima imamo inace problema na oranici.dakle 4 tjedna nakon zatvaranja brazde dolazi prskanje,oranica je vjerojatno zarasla sa cca 70 posto trave,ako ne i vise i tako poprskamo trava koja je mislila izac je izasla,za 14 dana je nebu vise i taman oko 15.4 pristupamo tanjuranju i sijanju bundeva.Kak je da je riješili smo jedan dio misterija. Valjda je onda to tak kak je covek meni povedal i prije svega da je isparavno.
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Ovako ja radim:

- zimsko oranje (imam kukuruz za pretkulturu)

- što ranje zatvaranje zimske brazde dok to omogućuju uvijeti (2 i 3 mjesesc)da se zemlja što više poravna

- nakon zatvaranja zimske brazde što prije (par dana) prolaz sjetvospremačem tako da se naprave što bolji uvijeti za korov

- 3 - 4 tjedna prije sadnje( oko 1.4.) špricanje sa 3-4l/ha totalnoga herbicida (cidokor, herbokor clinic itd... koji je najjeftinji, oko 50 - 60kn)

- 10 dana nakon špricanja opet prolaz sjetvospremačem ( ja gnojim pomoću deponatora pa dodajem gnoj pri sjetvi, tko ne dodaje može prije pognojiti pa onda pripremiti za sijetvu)

- oko 1.5. nakon sjetve kukuruza sijem tikve na dubinu od 4 cm, uz dodatak 5-15-30 + mikroelemnti (jeftinje od 7 - 20 -30 a ima i mikroelemente)

- odmah nakon sjetve sljedi špricanje sa 1l dual golda i 0,4l clona na ha, (ovakvo velika doza clona moguća smo uz dublju sjetvu, zato i na 4 cm, a maksimalna je 1,25l dual golda i 0,5l clona na dubinu od 5 cm, dozu smanjiti na pjekovitim tlima)

- nakon 2 - 3 tjedna sljedi špricanje sa quadrisom i folijarnim gnojivom

ove godine sam na par lokacija primjetio biljne uši pa treba i to tretirati
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ovako ja radim:

- zimsko oranje (imam kukuruz za pretkulturu)

- što ranje zatvaranje zimske brazde dok to omogućuju uvijeti (2 i 3 mjesesc)da se zemlja što više poravna

- nakon zatvaranja zimske brazde što prije (par dana) prolaz sjetvospremačem tako da se naprave što bolji uvijeti za korov

- 3 - 4 tjedna prije sadnje( oko 1.4.) špricanje sa 3-4l/ha totalnoga herbicida (cidokor, herbokor clinic itd... koji je najjeftinji, oko 50 - 60kn)

- 10 dana nakon špricanja opet prolaz sjetvospremačem ( ja gnojim pomoću deponatora pa dodajem gnoj pri sjetvi, tko ne dodaje može prije pognojiti pa onda pripremiti za sijetvu)

- oko 1.5. nakon sjetve kukuruza sijem tikve na dubinu od 4 cm, uz dodatak 5-15-30 + mikroelemnti (jeftinje od 7 - 20 -30 a ima i mikroelemente)

- odmah nakon sjetve sljedi špricanje sa 1l dual golda i 0,4l clona na ha, (ovakvo velika doza clona moguća smo uz dublju sjetvu, zato i na 4 cm, a maksimalna je 1,25l dual golda i 0,5l clona na dubinu od 5 cm, dozu smanjiti na pjekovitim tlima)

- nakon 2 - 3 tjedna sljedi špricanje sa quadrisom i folijarnim gnojivom

ove godine sam na par lokacija primjetio biljne uši pa treba i to tretirati

Odličan plan rada, tako i ja radim samo što ja idem sa 8l. cidokora + 2l deherbana na jesen prje prvih mrazeva. Oko desetog mjeseca se sokovi iz nadzemnih djelova korova povlače u korjen i onda je najbolji efekt herbicida i največa šansa za suzbijanje višegodišnjih korova:finga:
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
tu i tamo sirak, ali večinom zanemarivo, rijetko se događa da sa špricom moram na polje a ako moram koristim fusilade forte. prije sam koristio umjesto clona dost ili stomp ali mi se punoputa događalo da su tikve bile spaljene
 
Posljednje uređivanje:

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
što se tiče korova nemam problema nego imam nekakve mrave i uši po listovima kak je kod vas situacija i s čime to špricat i kolko čega na 350 litara vode
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
što se tiče korova nemam problema nego imam nekakve mrave i uši po listovima kak je kod vas situacija i s čime to špricat i kolko čega na 350 litara vode

Calipso ili Confidor 35 ml/350 l vode. Provjereno i uspjeh zagarantiran !:finga:
 

niko189

Novi član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
6
Ove godine sam probao sa folijarnom prihranom i čudo neviđeno se dogodilo. Naočigled rastu!!!
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ove godine sam probao sa folijarnom prihranom i čudo neviđeno se dogodilo. Naočigled rastu!!!

Malo volje, malo znanja, puno ludosti i hrabrosti i dogodi se čudo ili katastrofa ! Ti si uspio, svaka čast kompa! :finga:Tko ne riskira taj ne profitira !
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Ovak je na stvari! Jedan poznati međimurski poljoprivrednik mi je rekao da je pošpricao isti dan nakon sadnje sa cidokorom, kao veli da nema šanse da našteti tikvi kod nicanja! E sad dali je on mene zajebaval ili ne nebi znao reči jer mi je uvjek davao samo pametne savjete koji su uvjek urodili plodom, a prošle godine je imao na 1500 čhv-a preko tone mokrih koštica, inače se bavi svinjama tak da je tikve bacil samo radi ulja za sebe, tako isto i ove godine!
Još bi dodal da sam videl zemlju gdje ima posađene tikve i mogu vam reči da između njih je asvalt, nema niti jedne travke!:prayer:

Ovo nema nikakvoga smisla jer ne siješ između korova nego na pripremjenu zemlju (tanjurača ili sjetvospremač). Tikvi nebude sigurno naštetilo, ali ako nema korova nebu ni njemu, a ak ima onda ne bolje saditi jer nemaš pripremljenu zemljište za sadnju!!!
Osim ako ne radiš nekakvi strip till, ali to pri nama još nisam videl!!
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovo nema nikakvoga smisla jer ne siješ između korova nego na pripremjenu zemlju (tanjurača ili sjetvospremač). Tikvi nebude sigurno naštetilo, ali ako nema korova nebu ni njemu, a ak ima onda ne bolje saditi jer nemaš pripremljenu zemljište za sadnju!!!
Osim ako ne radiš nekakvi strip till, ali to pri nama još nisam videl!!

U pravu si, bas se buraz sa njim razgovaral prije par dana i objasnil nam je sličan postupak kao što si ti napisal par postova prije, znači zimska duboka, čim uspe zatvara, prodrba i čeka kaj se zazeleni i onda lus po draču z cidokorom!
Ma to je objašnjaval dok smo na tekmi jen drugoga potpirali tak da smo se niti ne baš razmili najbolje ali smo sve razjasnili u treznom stanju!:supz:
 
K

kr0002pm

Guest
kiša me zjba i sad su prerasle i ne mogu sa kultivatorom u njih katastrofa razmišljam da im dam malo preko šprice folijarno

ja sam nabavio herbagreen basic. Ima ko kakvih iskustva?
 
K

kr0002pm

Guest
stanje danas kod mene
 

Prilozi

  • IMG_0355[1].jpg
    IMG_0355[1].jpg
    58 KB · Pregleda: 265
K

kr0002pm

Guest
ja ih nisam spricao herbicidima vidim da kod tebe nema korova cime i kad je tretirano?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Kako su dobro nikle,mi tu imamo groznih problema sa nicanjem a iz godine u godinu ne razumijemo u čemu je caka.
 
K

Ketch

Guest
kod mene prije nekih 10 dana sad je skultivirano

s čim i kako kultiviras?
meni su valjda vrane pozderale sjeme pa je niknulo samo 10-20%!

sad sam muku mučio sa tanjuranjem...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ja ih nisam spricao herbicidima vidim da kod tebe nema korova cime i kad je tretirano?

odmah poslije sjetve dual i centurion (mislim da se tak zove) s time da je predusjev bio pšenica gdje je poslije žetve strnišče tretirano totalom
sad smo ih za bolest i malo prihranili prek lista





 

Najnoviji postovi

Na vrh