• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Zanima me kakve imate bunare ,koji fi,koliko duboke, koju ste cijenu bušenja platili i općenito iskustva?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
zanimljivo bi bilo znati i koliko ćemo plćati naknadu za vodu iscrpljenu ispod svoje zemlje jer nam navodno takvo nešto spremaju.
bar sam tako čuo.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
zanimljivo bi bilo znati i koliko ćemo plćati naknadu za vodu iscrpljenu ispod svoje zemlje jer nam navodno takvo nešto spremaju.
bar sam tako čuo.

Dobro je dok ne uvedu naknadu za kisik i Co2 jer eto i oni su poterbni biljkama, a mi naravno prodajemo iste i od njih imamo ekstra dobit pa bi bilo ružno ne dati malo i državnom aparatu pošto im treba za razne svrhe (toliko jadnici rupa imaju, a i ženskima treba novi lak za nokte. Onaj skuplji, jer ove što koriste nisu više "IN")
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
zanimljivo bi bilo znati i koliko ćemo plćati naknadu za vodu iscrpljenu ispod svoje zemlje jer nam navodno takvo nešto spremaju.
bar sam tako čuo.

Ono što si čuo ima i istine ,,,
Ja sam se već susreo sa tim slučajem ,,, ali ne na svojoj koži ,,, za sada !!!
Čovjek ima plantažu malina , arteški bunar i na njemu vodomjer ,, istina na plaća mnogo , ne znam sada koliko po kubiku ali plaća :supris:

A ako se malo zamislimo nije ni čudu , samo što smo mi navikli da vodu ne plaćamo :rolleyess:
Sve što je ispod obradive površine a mislim da se tu smatra 0,5 m PRIPADA DRŽAVI , da smo recimo bušili arteški bunar , a mjesto vode izletila nafta sa time bi se pomirila da je državno vlasništvo ,,, a prosperirali bi samo time što bi nas DRŽAVA pošteno platila da NAS EKSPLATIRA sa te parcele , ali pošto smo našli vodu smatramo da je naše vlesništvo !!!!! Zanimljivo kako se za stvar nađenu na istoj dubini drugačije razmišlja :mad: , al takvi smo :D :) :mad:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ono što si čuo ima i istine ,,,
Ja sam se već susreo sa tim slučajem ,,, ali ne na svojoj koži ,,, za sada !!!
Čovjek ima plantažu malina , arteški bunar i na njemu vodomjer ,, istina na plaća mnogo , ne znam sada koliko po kubiku ali plaća :supris:

A ako se malo zamislimo nije ni čudu , samo što smo mi navikli da vodu ne plaćamo :rolleyess:
Sve što je ispod obradive površine a mislim da se tu smatra 0,5 m PRIPADA DRŽAVI , da smo recimo bušili arteški bunar , a mjesto vode izletila nafta sa time bi se pomirila da je državno vlasništvo ,,, a prosperirali bi samo time što bi nas DRŽAVA pošteno platila da NAS EKSPLATIRA sa te parcele , ali pošto smo našli vodu smatramo da je naše vlesništvo !!!!! Zanimljivo kako se za stvar nađenu na istoj dubini drugačije razmišlja :mad: , al takvi smo :D :) :mad:


Ne znam koliko možemo ići u visinu? Odnosno, plaćamo li po zakonu vazduh preko 2,5m (valjda nema viših ljudi)

'aj da se vratimo na temu.

Ja živim na brdu i za razliku od ljudi koji žive u ravničarskim krajevima nemam vodu gdje mi je zgodno.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ne znam koliko možemo ići u visinu? Odnosno, plaćamo li po zakonu vazduh preko 2,5m (valjda nema viših ljudi)

'aj da se vratimo na temu.

Ja živim na brdu i za razliku od ljudi koji žive u ravničarskim krajevima nemam vodu gdje mi je zgodno.

Zrak nema rudnih bogatstava za sada pa možeš biti bez brige :finga: ali za zrak postoji pravilo da se njime NE smiješ koristiti bez dozvole države naprimjer za letenje bilo kakvim strojčekom pa ni na visini 2,5 m :rolfer:

a to što si na malenom brijegu ,,, vode ima sigurno i tu ,,, znam iz iskustva je sam i sam u takvoj situaciji ,,, ispred moje kuće je cesta , iza nje na 8m škarpa 10 m, nakon 30m opet škarpa 10m ,, inače škarpa je od stare ciglane koje više nema ,,, jela je zemlju dok je išlo ,,,,
sa suprotne strane kuće imam bunar koji je dubok 13 metara i sve do ove godine sam se služio sa njim nekad dovoljno nekad koliko toliko ,,, ove godine ostao suh , pa iako imam gradski vodovod odlučio sam se prije dva mjeseca na kopanje novoga ,,, udaljen 50 m od staroga ,,,, cjev fi 80 24 metra ,, vode za sada 12 ja zadovoljan ,, biće iza zaljevanje i kućne potrebe , nisam tražio povrat poticaja koji je bio aktuelan za moju županiju 30% iz razloga što bi morao tražiti račun a on bi bio 25% veći ,,,, za tih 5% nisam želio da ulazim u evidenciju bunara pa ako se i postavi kada pitanje uvjek mogu prijaviti jedan ,,,,, a isto ti je za sada i sa bušenjem arteškog ako ne treba papiri plačaš jeftinije i ne ulaziš u evidenciju ,,, a ovaj gore navedeni podizao je nasad uz poticaj pa je sve evidentirano ,,,
i jedan savjet ne treba gledati koliko košta ali treba platiti kvalitetnog rašljara u završnici mislim da se isplati ;)
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne znam koliko možemo ići u visinu? Odnosno, plaćamo li po zakonu vazduh preko 2,5m (valjda nema viših ljudi)

'aj da se vratimo na temu.

Ja živim na brdu i za razliku od ljudi koji žive u ravničarskim krajevima nemam vodu gdje mi je zgodno.

Ej društvo, bila već rasprava na tu temu u temi "naplata vode za poljoprivredu"......
Nitko više ne prati teme nego stalno otvara novu za bilo koje pitanje!? halooo!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
ta naknada je već uvedena i kubik vode je 17 lipa ili tako nešto slično

po meni pošteno, bolje nego što ja sad plaćam za kubik 8 kn

e sad druga je priča što sam ja na brdu i nv 200 m i ne isplati mi se ni pokušavati , bar ne još ali ako poskupi još više voda nema mi druge , kredit i ...
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ej društvo, bila već rasprava na tu temu u temi "naplata vode za poljoprivredu"......
Nitko više ne prati teme nego stalno otvara novu za bilo koje pitanje!? halooo!

Ispricavam se ako tema postoji,ali pitanje je bilo o bunaru,da se malo posavjetujem jer si moram nesta busiti jer sirim proizvodnju pa se bojim da mi ovaj moj fi 300. rucno busen na 6 m vise nece biti dovljan,a tema je otisla u krivom smjeru,ponajprije me zanima da li busiti pravi bunar fi 800 ili fi1000 ili pak arteski?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ta naknada je već uvedena i kubik vode je 17 lipa ili tako nešto slično

po meni pošteno, bolje nego sadašnjih 8 kn

e sad druga je priča što sam ja na brdu i nv 200 m i ne isplati mi se ni pokušavati , bar ne još ali ako poskupi još više voda nema mi druge , kredit i ...

nadmorska visina nije uvijet za vodu ,,, onda oni na 1000 m ne bi skoro ni imali vode :shock:uvijet su samo KUNE ili EURIĆI :prayer:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
nadmorska visina nije uvijet za vodu ,,, onda oni na 1000 m ne bi skoro ni imali vode :shock:uvijet su samo KUNE ili EURIĆI :prayer:


Ja nisam na brdu ali na žalost nema vode ima ali na 60 m a nekih 500 metara dalje buše bunare do 20m i vode koliko hoćeš.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ja nisam na brdu ali na žalost nema vode ima ali na 60 m a nekih 500 metara dalje buše bunare do 20m i vode koliko hoćeš.

ne bih rekao , kao što sam već pisao posao za dobrog rašljara , a on kaže i na kojoj dubini se nalazi pa i koje jačine :shock:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
nadmorska visina nije uvijet za vodu ,,, onda oni na 1000 m ne bi skoro ni imali vode :shock:uvijet su samo KUNE ili EURIĆI :prayer:

to je izvađeno iz konteksta ,a možda sam se i malo krivo izrazio

bunar preko puta mene koji je bio izgrađen za školu prije puno godina dubine je 70 m , moj od 30 je bio uvijek slab dok nije skroz oslabio :blackeye:

htio sam reći da mi je još prihvatljiva donekle cijena vodovoda te da ako bušim moram ići na oko 100m -što baš i nije jeftino a i sama testna bušenja nisu badava
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
A,jeste na mukama.....ja za dva dana izbušim rupu fi 400,dubine 4,5-5 metara i dnevno ispumpam 4 kubika
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A,jeste na mukama.....ja za dva dana izbušim rupu fi 400,dubine 4,5-5 metara i dnevno ispumpam 4 kubika

nešto ne kužim , da izbušiš ok ,, ali gdje uzmeš 4 kubika vode ???? dal su te cijevi u nekoj ponornici :shock:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ne bih rekao , kao što sam već pisao posao za dobrog rašljara , a on kaže i na kojoj dubini se nalazi pa i koje jačine :shock:


Ja fino otišo po čovjeka doveo ga cjeli dan hodali po njivi uzduž i poreko trebali napraviti rešetku sa kolčićima koje sam nosao za njim i kad je čovjek završio kaže žao mi je ali ovdje nema vode.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda je i bolje sto ti je rekao ako je siguran u to.oni traze zilu jaku i to na raslje osete a pruzanje zile sa vodom je delikatno.mi smo na terenu da kazem podvodnom sve dubine idu od 6-20m .na manjoj dubini manje vode a na 18-22m nemozes iscrpsti nikad pumpom.ali opet postoje razlike u kolicini vode.djedovi su znali gde su bunare i cevi postavljali jer su ispitivali verovatno rasljama .dan danas te cevi i bunari su u funkciji.sad se napamet udaraju gde ko hoce ali cesto bude da posle sat dva zalivanja nema vode.i ja treba da udarim cev zbog baste ali sam nasao coveka da ispita i izbusi. bolje nadji jos nekog rasljara za kojeg si siguran da zna pa vidi i njegovo misljenje nego udarati cev a nedaj boze bude uzalud.moj otac je bio tvrdoglav i nije hteo da poslusa pa je udario cev i nikad vajde od nje.udarila u sloj gline koja nepropusta vodu i ode 350eur i 4 dana rada.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sve sam obavio posle rašlji došao čovjek sa viskom koji buši bunare i nije htio ni probno bušenje da napravi jednostavno kaže vode nema ima ali na 60 m a i jedan i drugi su rekli da je glupost tražit vodu u proljeće gdje ima svud nekih džepova koji se isprazne i onda dalje ništa nego se voda taži kad je suša.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234


nešto ne kužim , da izbušiš ok ,, ali gdje uzmeš 4 kubika vode ???? dal su te cijevi u nekoj ponornici :shock:

Ja sam u nizini,i svi u mom komšiluku imaju takve bunare...ni jedan nije dublji od 5 metara. Nemoguće je bušiti dublje ! U najvećoj suši kod mene u bunaru je voda na samo 40 centimetara od površine zemlje.Koliko pumpam -toliko dolazi. Voda nije za piće,jer nije bakteriološki čista,ali valja za sve drugo.
U plastenike sam morao dovoziti kubike i kubike zemlje da ih podignem,jer je uvijek bila poplava kad padaju obilnije kiše, sad sam miran.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ako nešta ne vjerujem onda su to kojekakvi rašljari, viskovi i kojekakvi vračevi. Voda je tamo gdje je šljunak. U svakom šljunku ima voda i na svakoj njivi ima šljunka, pitanje je samo na kojoj je dubini. Kojekakve priče o jezerima, lokvama i podvodnim rijekama nemojte pušiti, to su toliko rijetki slučajevi da se na temelju njih ne može pouzdano tražiti voda.
Svatko tko pouzdano buši bunare znat će vam reči hoće li biti vode u tom bunaru kojeg buši.
Ako ima vode u izobilju i bliže površini, na recimo 5-6 metara dubine da je nivo vode, tada ne treba bušiti bunare deblje od fi 120 mm, sve ovisi o pumpi kojom će se pumpati. Ako postoji potreba da ide dubinska pumpa u bunar onda bi bilo dobro da se buši fi 200-300 mm, rijetko tko će trebati "deblju" pumpu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh