• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
alo momci imate temu malčeri pa tamo raspalite
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Provjeravaj nivo ulja u toku rada malo češće. Jesi li ostavio odušak odozgo, probijes onaj poklopac i navaris komad cjevčice.[/quote]
zašto mora imati odušak :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
zvonis01 kaže:
Provjeravaj nivo ulja u toku rada malo češće. Jesi li ostavio odušak odozgo, probijes onaj poklopac i navaris komad cjevčice.
zašto mora imati odušak :scratch[/quote]

Iz toga razloga jer za vrijeme rada stroja se ulje zagrijava i
stvaraju se uljne pare koje moraju nekud van....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
uživajte , konačno sam uploadovao video
[youtube:202ztrj8]--C6V6eMc4Y[/youtube:202ztrj8]
 
E

eichertrack

Guest
Našao sam novu sa svrdlom i hidromotorom za 5000 kn, predviđna je da se montira na utovarivač za stajski gnoj tako da netreba neznam kakva pumpa i sve je prilično jednostavno
 
A

amir80m

Guest
savoris kaže:
ok povecat ces obrtni momenat redukcijom ali ces smanjiti brzinu ;)
i mislis da ne treba mnogo snage busilici , ne treba u lakoj zemlji ali kada sam otisao u neku mokru ilovacu da busim da vidis kako traktor dodaje gasa

sve u svemu zasto komlikovati sa hidraulikom kada cijeli problem rjesava jedan reduktor

kakav si reduktor stavio na ovu bušilicu? koji prenosni odnos?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
lanjski evo za tebe


spiralu razvlačiš NA cijevi a ne zasebno , čudi me i da si uspio , mora di si bio uporan :lol:
početak spirale zavariš za cijev a na drugu stranu spirale zavariš dvije uške za koje ćeš zakačiti lanac za povlačenje
takodje na onoj strani cijevi gdje si već zavario spiralu dodaš još jednu ušku za lanac
jedna strana za drvo druga strana za traktor i polako razvlačiš koliko ti je dovoljno , onda samo fiksiraš (zavariš) drugi dio spirale za cijev i već možeš da pustiš traktor
onda malo popraviš macolom izgled spirale pa sve povariš
naglasak stavljam da rupa u spirali tj. pločama prije razvlačenja treba da bude većeg prečnika bar za 20-30mm zavisno od koraka spirale koji želiš
 
L

lanjski

Guest
mora di si bio uporan
Ma neeeee :)

Shvatam sad. Konacno :)
Uplasi me jbg . ja mislio da sam nesto zahebao gadno. a mozda i jesam - smer :) Kao proveravao sto puta i zakljucio da mi treba levi navoj, kad zavrti kardan videcu :)
Nisam vario vec sam busio rupe na periferiji spirale i tu stavljao neke kuke za koje sa potezao i povremeno proveravao da li ce da prodje osovina :)
Gde materijal zaostane postavim kuke na to mesto i tu vucem,probao da grejem brenerom ali onda se tu brze savija.
Hvala ti, savoris.
Pivo u Rumi imas, samo da se nadjemo jos
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ma grijanje je karina , nema šanse da grijanjem saviješ
lakše ide da variš kuke tamo gdje ti treba tačka povlačenja i posle te kuke odsiječeš , kuke uvijek variš biže centru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
bušite li šta
ja se ovih dana raspadam od posla bušenja :partyman:
 
T

tredal

Guest
pozdrav...evo dugo se nije pisalo nista vezano za bušilice...

pošto planiram krenuti u izradu bušilice...zanima me dali sam raditi svrdlo...ili ga je bolje kupiti, te dali znate neke prodavaonice...

savoris - dali je tvoje svrdlo homemade ili?

pozz
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
pa vidiš valjda da je homemade , skupo je to da ti neko pravi , ako imaš imalo znanja i mogućnosti uradiš sam sebi , nije teško
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
odeš do otpada i tražiš puž od kombajna i odrežeš 1m navariš prirubnicu i eto ti:partyman:
 
T

tredal

Guest
odeš do otpada i tražiš puž od kombajna i odrežeš 1m navariš prirubnicu i eto ti:partyman:

hvala:)...samo je kod nas u dalmaciji malo teze pronaci nesto slično...ali potrudit ću se...
nego savo možeš li mi samo reći kolika je debljina svrdla otprilike...ovoga ''puža''

od oka mi se čini oko 7-8 mm
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh