• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
kod mene je 10 ili 12 , takvu ploču sam imao
ali to je previše , po meni dovoljno je 6-8mm , zavisno od prečnika svrdla
 
L

lanjski

Guest
kod mene je 10 ili 12 ,
Pusti Savorisa, kod njega ti je sve preveliko
Dobro, mozda ima nesto i premalo :)

Ja sam napravio pd 5 mm i nikakvih problema nema.
(osim sto sam imao problema kod savijanja spirale, al posle mi savoris rekao i sad znam kako se to radi :)

Zaista, ima ovde objasnjenje, ja sam se bas namucio oko toga ali sam nekako uspeo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pusti Savorisa, kod njega ti je sve preveliko
Dobro, mozda ima nesto i premalo :)

Ja sam napravio pd 5 mm i nikakvih problema nema.
(osim sto sam imao problema kod savijanja spirale, al posle mi savoris rekao i sad znam kako se to radi :)

Zaista, ima ovde objasnjenje, ja sam se bas namucio oko toga ali sam nekako uspeo.

:finga: još mi se nijedna nije požalila :finga:
 
T

tredal

Guest
ajmoe sad malo ozbiljno;)

savo kako si pilao željezo za spiralu tj u kojem obliku (okrugli komad ili)...jesi vareći spajao više komada pa razvlačio ili...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
isiječeš krugove i povariš jedan za drugi , onda samo za krajeve zavariš uške i razvučeš nečim (traktorom recimo a najbolje je kakvim bagerom) , povariš spiralu za cijev i odsiječeš uške kojima si razvlačio i eto ti spirale
 
T

tredal

Guest
isiječeš krugove i povariš jedan za drugi , onda samo za krajeve zavariš uške i razvučeš nečim (traktorom recimo a najbolje je kakvim bagerom) , povariš spiralu za cijev i odsiječeš uške kojima si razvlačio i eto ti spirale

ok vidio sam u postovima prije...pa ću tako napraviti...

savo hvala!
kad napravim stavit cu slike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ok vidio sam u postovima prije...pa ću tako napraviti...

savo hvala!
kad napravim stavit cu slike

nema na čemu
a slike stavljaj i u toku izrade , jer konačnu sliku ja mogu da nadjem bilo gdje
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala !! Savoris pokušaću preko foruma premda se baš i ne snalazim previše
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Koliku bi trebao napraviti dužinu RUKE od prihvata (topling poluge ) na traktoru do bušača
s obzirom da bi koristio IMT 539, a ako bi išlo za manje rupe Tomo Vinković 818 .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
hm :scratch ne bih znao napamet , kod mene onako od oka ima 160setak cm , najbolje ti je ostaviti mogućnost pomijeranja (više rupa)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Na to sam i računao s obzirom da bih možda koristio (ako bi išlo ) na dvije veličine traktora to jest imt 539 i tv818
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Trenutno prije pokretanja piljenja,rezanja,štukanja me zanima iz iskustva , (podizanje tereta hidroulikom na krak ) kut oslonca , to jest poduporac sa hidroulika , bliže traktoru , dalje od traktora ili pod 90 stupnjeva. O ovome bi vjerojatno dosta znali oni koji tovare debla drveta
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Trebaš reduktor, dugački kardan, nešto cijevi za konstrukciju i svrdla te nešto šarafića. Primjer za bušilicu možda je netko od forumaša poslikao na sajmu u gudovcu pa ti može poslati sliku bila je jedna takva bušilica. Inače ja sam imao jednu sličnu ostala mi samo svrdla od nje ostatak mi ukrali za rata.

sl_001.JPG


Konstrukcija moze biti i kraca posto poluge mogu ici jos gore
 
B

bogi023

Guest
Busilica za Tomu. Testirana i super funkcionise
fi420 i dubina oko 500

 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Busilica za Tomu. Testirana i super funkcionise
fi420 i dubina oko 500


izgleda solidno! svaka čast
može koja slika kardanskoga spoja,
jer se radi o PE-18 modelu
 
B

bogi023

Guest
Bice slika i snimicu u radu. Dole je klasican traktorski zglob,gore je polu osovina od auta,a izmedju su dve cetvrtaste cevi od 20mm koja ulazi u cev od 25
Da, u pitanju je PE 18
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Vidim da se rade bušilice i dalje , onda da i ja pokažem svoju iako nije bilo od moga zadnjeg posta zainteresiranih za pomoć i savjet :oops:
Bušilica je za traktore kopčenja u tri točke u koju spadaju i Tomo Vinković serije 800







[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NWB-oD2TtGc[/YT]


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Wz74zWnrR6I[/YT]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Vidim da se rade bušilice i dalje , onda da i ja pokažem svoju iako nije bilo od moga zadnjeg posta zainteresiranih za pomoć i savjet :oops:
Bušilica je za traktore kopčenja u tri točke u koju spadaju i Tomo Vinković serije 800



ARNO Pozdrav!

Bušać izgleda stvarno perfekto,
vidim da je dožive male preinake od onoga što sam ja zadnje videl.

Nego nekak mi se čini da kad je podignut skroz gore da je kut kardana kod traktora malo prevelik, tj da se vilice sudaraju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh