• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

R

Ratarko

Guest
Ajde daj neki dokaz da 5625 košta tu lovu , ja to stvarno nisam znao da je tako zato sam i rekao da je taj mali Case bolji izbor .
 
B

Bobo

Guest
Brako je tako napisao na JD temi "Cudan neki JD"... tu smo se raspravljali o 5403 i 5625...
 
R

Ratarko

Guest
Ali mislio sam na neki opipljivi dokaz , kao ova reklama ase JX 80 iz Gospodarskog ...to mi treba da se ponovo oraspoložim prema JD-u .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
suljos kaže:
branko kaže:
mario kaže:
Da li ste vidjeli u Gospodarskom listu CASE JX 80 na akciji oko 18 800 + pdv.
Gdje se proizvodi JX serija?


turkiye by turk traktor , http://www.turktraktor.com.tr/#/8/1291/1756/
U cemu je stos,njihovi drzavnici su za svoju zemlju,docepali su se tehnologije,njihovi mladi imaju buducnost i rade,kod nas i stoje bilo zatvoreno je.

Za koju godinu pola evropske proizvodnje buseva i kamiona dolaziti ce odatle ,sto licencno,sto proizvodnja pod nadzorom,sto vlastitog imena.
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Brako je tako napisao na JD temi "Cudan neki JD"... tu smo se raspravljali o 5403 i 5625...


tocno cijena je bila 19xxx ojra ( nesto kao 499 ili slicno) plus sto je imao klimu i jos dvije stavke opreme, ne sjecam tko je napisao da ga je uspio poslikati te da ce postati slike kad bude imao vremena idem bas sad traziti taj post pa da odmah prozovem autora sto je s tim slikama.
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Ali mislio sam na neki opipljivi dokaz , kao ova reklama ase JX 80 iz Gospodarskog ...to mi treba da se ponovo oraspoložim prema JD-u .


E, to ti ne mogu pruziti... Vjerujem Branku na rijec, jer nisam bio u Gudovcu ovaj puta...

abrkili je rekao da ima slike... ja se sjecam...
 
R

Ratarko

Guest
Branko nisam znao za to , ako je i klimu imao onda stvaaaaarno skidam kapu i to još za tu sitnu lovu !!!???!!!
Samo klima košta 10 % od cijene traktora :idea:
 
B

branko

Guest
zj je napomenuo nesto u smislu da ima slike tog traktora i jos netko ali ne mogu pronaci tko
 
R

Ratarko

Guest
Ovako , ja baratam samo sa ovim informacijama , više od toga ne znam :|
Ovo su skenovi iz novog AgroGlasa .

Koji bi vi traktor kupili od ponuđenih ?

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Tu nema govora... CASE svakako...

Ali treba saznati cijenu JD 5625 pa da onda vidimo konkurenciju... Cini mi se da 5625 ima ipak vise opreme od "kaze", no to sam samo ja ;)
 
R

Ratarko

Guest
Zato sam i tražio crno na bijelo da se uvjerim osobno .
Do tada to je sve što znam , kockasti JD od 65 KS skuplji od 80 KS jakog Case traktora .
Taj JD 5625 sa 99 KS i klimom a sve za 19k € ...nikada čuo :shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Case JX je mehanički brat blizanac NH TL-a koliko ja znam. Proizveden u Turčiji (to mu može biti preporuka, sjetite se Renault Thalije!)
Ovaj ružni, zeleni (rekao bih žabac, ali nebih žapce htio vrijeđati) je kompakt, proizveden u Meksiku od kineskih, indijskih i bog zna još kojih dijelova).

Case ima Iveco motor. Taman po mom ukusu: voli se vrtiti, niske je potrošnje, jednostavan i provjeren.

Zeleni: ni u Americi nije baš pre popularan, rastrošan motor, mehanički mjenjač (Bobo na IMT-u ima bar djelomično sinkronizirani :mrgreen: ). Hvala NE. A još ga i Brzica prodaje (trpam ga u isti koš s Miškulinom, iako ima bolju servisnu mrežu).

Branko, se slažeš?
 
B

Bobo

Guest
Cujte, i meni se vise svidja taj CASE od JD5403, a i 5625 mi se cini vise opremljeniji od case-a. NO, case ima provjereni motor, i sve ok, jer je na njemu "prava" oznaka JX, a ne kao na JD-u "izmisljena"tj, neki divlji brojevi...

Uglavnom, ZJ, 5403 ima potpuno sinhronizirani mjenjac, cak ima sinhronizirano 2. <-> rikverc, tako da je to neka vrsta mehanickog reverzera... Nije mu sinhronizirana lijeva rucica s kojom biras grupe brzina, no to nije ni potrebno sinhronizirati...


U svakom slucaju, sam trazio neke konkretne podatke za CESE JX 80 i sinoc sam vrlo brzo odustao, jer je sve bilo na njemackom... Trazim koju on opremu ima u opciji, i dali ga itko po stranim forumima ima, pa da napise neki mali review traktora...

nadalje, JD je na redovnoj cijeni 12€skuplji, a koliko ce JX kostati od 15.10, to sam vrag zna...
 
K

krx pozega

Guest
Taj "kejs" Bobo će koštati poslije15. znaš koliko...isto ko i sad :D
 
Č

Čugi

Guest
CASE naravno, i da je skuplji, ja prema JD imam averziju kao Bobo prema Torpedu! :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovaj JX 80 je jeftiniji od najobičnijeg Zetora 80 ks serije Major.

JX nije isti ko NH TL-a nego kao NH TDD.

Mislim da JD ide 30 km/h a CASE 40km/h pa je to još jedna prednost.
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Taj "kejs" Bobo će koštati poslije15. znaš koliko...isto ko i sad :D

Ja mislim da ce poskupiti...
 
B

branko

Guest
ZJ kaže:
Branko, se slažeš?


u potpunosti i to iz dva razloga a jedan je koji si ti naveo , iveco motor koji sigurno spada medju najkvalitetnije dizel motore , (mada ima nekih na forumu koji pljuju po talijanima) . a drugi je djelomicno emotivne naravi a to je ovo
 

Najnoviji postovi

Na vrh