• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
branko kaže:
ZJ kaže:
Branko, se slažeš?


u potpunosti i to iz dva razloga a jedan je koji si ti naveo , iveco motor koji sigurno spada medju najkvalitetnije dizel motore , (mada ima nekih na forumu koji pljuju po talijanima) . a drugi je djelomicno emotivne naravi a to je ovo

Pa dobro, nije baš Neuss, no to mu je djeda :lol:
Znal sam da ti bu drag (isto kak su meni talijanski strojevi).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Čugi kaže:
CASE naravno, i da je skuplji, ja prema JD imam averziju kao Bobo prema Torpedu! :mrgreen:

D O B A R !!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
mario kaže:
...JX nije isti ko NH TL-a nego kao NH TDD...
Hvala Mario, pomiješal sam lončiće. No Iveco je u jednom i drugom ;)
 
B

branko

Guest
ZJ kaže:
Pa dobro, nije baš Neuss, no to mu je djeda :lol:
Znal sam da ti bu drag (isto kak su meni talijanski strojevi).


zato sam i napisal djelomicno, a sto se ovog drugog tice nisi jedini, samo mi je glupo drugima objasnjavati neke stvari tko je npr. napravio prvi common rail motor - JTD, pa prvi mjenjac na volanu u komercijalnom automobilu - salespeed alfa, pa ciji su motori trenutno najinovativniji itd.. (lako je kopirati necija rjesenja pa preskociti djece bolesti) tak da se vecinom napravim 8) i nek im bude. a sto se tice ihc-a to sam ti vec napisal zbog cega sam emotivno vezan za te traktore .
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
pa ciji su motori trenutno najinovativniji itd.. (
kao da je kod talijanskih automobila (pričam o automobilima) jedino motor problem? :mrgreen:
 
R

robert

Guest
aj da i ja dodam koju pametnu ;) ...
sto se tice tog malog kejza,jel,kako bi neki kazivali,u toj seriji kabina je spartanska,i to im je jedina mana,no s obzirom koliko kosta,to je potpuno prihvatljivo,tako da je odnos ulozeno-dobiveno odlican,no buduci imam case,trnci me prolaze od tog step-ca,njihovi nesposobni servisera,zelje da MASNO naplate i najmanju sitnicu,te dizanju tuzbi protiv vlastitih kupaca,pa mi nepada napamet da kupim vise ijednog case-a od njih.radje cu jos malo pricekat pa kupiti skuplji i bolji traktor neke druge marke
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Sto se zezate sa tim trgovcima,pa EU vam je preko puta,sve imate povoljni je,nego,dali tko zna oznaku motora ,rekliste da je IVECO?...
 
R

Ratarko

Guest
Joj imao sam Iveco motor u Guaresi vadilici ... do tada nisam znao da tako dobar motor postoji !
Imao je 210 KS , sa turbo punjačem je bio motor ali što je to išlo ljudi moji ...koji zvuk , mirnoća rada !!!
Ostavim vadilicu vani pod ceradom u 11 mjesecu , dođem na godinu u 8 mjesecu i upalim ju kao da sam ju prije 5 minuta ugasio .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
ZJ kaže:
Čugi kaže:
CASE naravno, i da je skuplji, ja prema JD imam averziju kao Bobo prema Torpedu! :mrgreen:

D O B A R !!!

Jucer sam na Pampasu razgovarao sa prodavace svezi tog traktora,na sajmu je bio 95,razlika je sto 80tka nema turbo,ima dvanaestice umjesto trinaestica ,kardam samo sa jedno brzinom i to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
suljos kaže:
ZJ kaže:
Čugi kaže:
CASE naravno, i da je skuplji, ja prema JD imam averziju kao Bobo prema Torpedu! :mrgreen:

D O B A R !!!

Jucer sam na Pampasu razgovarao sa prodavace svezi tog traktora,na sajmu je bio 95,razlika je sto 80tka nema turbo,ima dvanaestice umjesto trinaestica guma zadnje gume,kardam samo sa jedmo brzinom i to je to.

You get what you pay...a kod žuto zelenih još i manje :scratch
 
B

bajki

Guest
Frendu je u četvrtak na CASE JX 1075N (vinogradarski traktor) izgorjela kompletna instalacija preko noći. Čovjek izađe u 4 ujutro van i vidi da traktor gori. Uspio je ugasiti vatru, uglavnom šteta je cca 20000 kn. Traktoru je izašla garancija i zastupnik ne priznaje nikakvu krivicu. A baš je islio kako je kupio dobar traktor i da neće imati problema barem 10 godina, a ono sra.. već treću godinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
bajki kaže:
Frendu je u četvrtak na CASE JX 1075N (vinogradarski traktor) izgorjela kompletna instalacija preko noći. Čovjek izađe u 4 ujutro van i vidi da traktor gori. Uspio je ugasiti vatru, uglavnom šteta je cca 20000 kn. Traktoru je izašla garancija i zastupnik ne priznaje nikakvu krivicu. A baš je islio kako je kupio dobar traktor i da neće imati problema barem 10 godina, a ono sra.. već treću godinu.

To ti nema veze s markom, već s pojedinim primjerkom. Monday morning product. Takvi postoje, nažalost. Ima ih među autima, traktorima ... pa čak i ljudima :lol:
 
B

bajki

Guest
[
To ti nema veze s markom, već s pojedinim primjerkom. Monday morning product. Takvi postoje, nažalost. Ima ih među autima, traktorima ... pa čak i ljudima :lol:[/quote]

Slažem se! A znaš kako se kaže, a kud baš takav mene snađe. Inače je jako zadovoljan s traktorom. S njim obrađuje 20 ha vinograda.
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Frendu je u četvrtak na CASE JX 1075N (vinogradarski traktor) izgorjela kompletna instalacija preko noći. Čovjek izađe u 4 ujutro van i vidi da traktor gori. Uspio je ugasiti vatru, uglavnom šteta je cca 20000 kn. Traktoru je izašla garancija i zastupnik ne priznaje nikakvu krivicu. A baš je islio kako je kupio dobar traktor i da neće imati problema barem 10 godina, a ono sra.. već treću godinu.

Joj koji peh :cry:
Da mi izgori neki stroj...majko moja...bilo bi mi krivo do neba .
A i ta garancija je BITCH , zar ne bi trebala biti jedno 5 godina na takve gluposti ?
Kao da je čovjek namjerno zapalio traktor i onda ga žurio gasiti :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
bajki kaže:
Frendu je u četvrtak na CASE JX 1075N (vinogradarski traktor) izgorjela kompletna instalacija preko noći. Čovjek izađe u 4 ujutro van i vidi da traktor gori. Uspio je ugasiti vatru, uglavnom šteta je cca 20000 kn. Traktoru je izašla garancija i zastupnik ne priznaje nikakvu krivicu. A baš je islio kako je kupio dobar traktor i da neće imati problema barem 10 godina, a ono sra.. već treću godinu.

Joj koji peh :cry:
Da mi izgori neki stroj...majko moja...bilo bi mi krivo do neba .
A i ta garancija je BITCH , zar ne bi trebala biti jedno 5 godina na takve gluposti ?

Kao da je čovjek namjerno zapalio traktor i onda ga žurio gasiti :scratch

Pa gledaj, to i ne mora biti potpuno krivo. Ne kažem za ovoga jer neznam, no možda mu je curila nafta po instalaciji, možda mu je neka loza nekaj istrgla, možda neka gruda zemlje oštetila instalaciju ...
Teško je reći jel razlog tvornička greška ili ona korisnikova.

Koliko ja znam, neki strojevi imaju više od 1god. garancije, i tu se slažem s tobom, za novce koliko koštaju, trebali bi gar. rokovi biti dulji.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
kaj velite na akciju u stepku jx80 za 19000 +pdv jel valja to kaj

danas sam bio kod njih i reko da bi ga htio vidit u živo al nije ga bilo nek mi je pokazal isti takav ali raspolovljen napola
pa jel moguče da se takvi novi trraktori več moraju kupusat a tolko koštaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Krki, a kaj je tu čudno?
Ne mora biti ni tvornička greška, pa da i je, kaj onda? Dobro riješena reklamacija više vrijedi od proizvoda koji se nikad ne pokvari. Potraži malo kaj se dogodilo nekoj Valtri s malo sati i kak je Picek riješil reklamaciji. Kupac sigurno neće razmišljati o tome kak je se bude riješil, već o tome kak je dobar traktor kupil, jer ima ozbiljan i ažuran servis.
Osim toga, nikad neznaš, možda je i korisnik izazval kakvu štetu?

JD se nikad ne kvari! Mo'š mislit :roll:
To ti je k'o s autima, jednino VW valja i nikad se ne kvari (jer je vlasnike sram to priznati, pa se to prešućuje), a svi ostali stalno vise u servisima i nikad nisu u voznom stanju.
Jedino mi je čudno zakaj je tak puno FIATA, Renaulta ili Citroena na cesti :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh