• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Jesi pogledao Senko ponudu peći? Mi imamo Senko antracit pec koja kul izgleda i koja nam tjera centralno kroz dvije etaze kuće, sve hodnike, sve prostorije. A dok je vidiš zgleda ko obična moderna peć. Imamo je u donjem stanu u dnevnom boravku, na mjestu starog kamina kojeg smo srusili.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
787
Jesi pogledao Senko ponudu peći? Mi imamo Senko antracit pec koja kul izgleda i koja nam tjera centralno kroz dvije etaze kuće, sve hodnike, sve prostorije. A dok je vidiš zgleda ko obična moderna peć. Imamo je u donjem stanu u dnevnom boravku, na mjestu starog kamina kojeg smo srusili.
Baš gledam i ova exclusive serija mi se čini super!


Možda još koja alternativa?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Nevaljaju u nazad 2-3 god nist. Pucaju. Rade ih vecinom od pregorene spene, mislim da iz rumunjske uvoze sirovine. Ja kupio lane doru,bolje da nisam, a stara dora me 8 god durala. Punac mi tam penziju doceko,a par frendova mi tam radi.
Jedan frend seb uzeo neku Alfa plam,kaze neusporedivo bolja neg plamen
 

blower

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
4
Pozdrav,

Htio bih cut misljenje iskusnijih.
Grijao bih jednu etazu gdje bi sve komponente osim peci bile iznad deke. (tako da se nista u prostoriji gdje je pec ne vidim osim same peci i cijevi)

Znaci da bi pumpa, ventili itd bili iznad deke u pokrovlju i po samoj deki bi polozio bakrene cijevi koje bi se kasnije zalile (ugradile) u glazuru i spustao vertikale do radijatora.

Nisam siguran dal bi polozaj pumpe i ostalog stvarao problem da sistem ne funkcionira kako spada ?

Hvala vam unaprijed.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nebi bil problem, s tim da moraš složiti najvišu točku gdje se bude automatski odzračivao sistem. I pumpa na povratni vod.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,216
1. dobro izolirati cijevi u deki, pumpu, ekspanzionu (bilo otvorenu, bilo zatvorenu)
2. kod kotla, ako imaš zatvoreni sistem, postaviti manometar i termometar na polaznom i povratnom vodu
3. kako bi grijao s čim
 

blower

Novi član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
4
1. dobro izolirati cijevi u deki, pumpu, ekspanzionu (bilo otvorenu, bilo zatvorenu)
2. kod kotla, ako imaš zatvoreni sistem, postaviti manometar i termometar na polaznom i povratnom vodu
3. kako bi grijao s čim
Jasno mi je da moram dobro izolirat cijevi s komponentama.
Grijat cu s drvima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,216
Sa drvima :unsure: .....tu nastaje problem!
Ne možeš dozirati drva prema potrebi kuće pa ćeš morati višak topline trpati u spremnik!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Na povratni vod jer pumpa radi na nižoj temperaturi.
Kod mene je pumpa na polazni vod i svejedno radi dobro.
Dodatni aku spremnik je ok, ali je i dodatna investicija.
Kod centralnog na drva temperatura se održava pomoću regulatora propuha, koji ako je pravilno namiješten, održava vodu va namještenoj temperatruri.
Ja samo u spavačim imam termostate na radijatorima, ostali su uvijek svi otvoreni.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
stari buderus logano 35kw i pufer je 1000 litara...
projektirano je na 2000 litara, ali i loženje je računano s kvalitetnim drvima (bukva i grab)...
a ja se grijem na sve osim gore navedenog... kesten, joha, topola i lipa i hrast...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Bitno da su drva, nisu vremena za birati. I ja planiram spremnik složiti al nije uspio doći na plan.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
i ja tupim već sad godinama, nikak da uzmem drugog sa spiralom nutra i složim si solarno (da ne moram u ljeti svaki drugi dan kurit)...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Točno to je i meni plan bio, pošto cijene rastu, a za sanitarnu vodu po ljetu bude dovoljno.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
stari buderus logano 35kw i pufer je 1000 litara...
projektirano je na 2000 litara, ali i loženje je računano s kvalitetnim drvima (bukva i grab)...
a ja se grijem na sve osim gore navedenog... kesten, joha, topola i lipa i hrast...
Bitno je da su suha, ostalo je samo stavka u razmaku loženja. Pogotovo sa puferom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh