• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Ima li taj tvoj cijevni termostat dobar kontakt sa cijevi. Hoce sonda propasti u plasticno kuciste pa ne detektira toplinu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Kod mene je to ovak nekak, odlaz sa peći na cca 50, povrat iz kuće je 40( razlika mi je uvijek cca 10stupnjeva) ovaj termometar kaj ide prema bojleru mi je ispal na pod sad kad sam preslagival peć pa se nekaj pošemeril pa sad pokazuje krivo inače je i on bil oko 50
 

Prilozi

  • IMG20240111212340.jpg
    IMG20240111212340.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 22
  • IMG20240111212240.jpg
    IMG20240111212240.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 22
  • IMG20240111212247.jpg
    IMG20240111212247.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 22

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
200
Pogledaj u kojem smjeru pumpa tjera vodu (kad si rekel da je sad okrenuta).
Posto je sada na povratu i koliko sam skuzio kolege zato je okrenuta da tjera u peć🙄?

Ima li taj tvoj cijevni termostat dobar kontakt sa cijevi. Hoce sonda propasti u plasticno kuciste pa ne detektira toplinu.
Ima ,pritego sam ju da nema lufta između cijevi
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Mogel je majstor okrenuti pumpu, da stoji kak treba ;)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Mislio sam na miješajući ventil koji nebi trebao pustiti povrat hladniji od 60°C prema kotlu zbog pothlađivanja,i kondenzacije i trajnosti kotla.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
zašto nisi ispravio @mtd za 3 brzinu pumpe
A gdje sam ja to spomenuo 3 brzinu?
Samo sam rekao da proba stavit u veću brzinu, što ja znam u kojoj mu je brzini pumpa😉
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
200
Mislio sam na miješajući ventil koji nebi trebao pustiti povrat hladniji od 60°C prema kotlu zbog pothlađivanja,i kondenzacije i trajnosti kotla.
Nema tog ventila ugrađeno,gdje bi on trebao biti općenito
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Osobno mislim da ukoliko stalno ukljucis pumpu dakle "zaobidjemo" cijevni termostat i lozis pec onako kako treba ima da zagrijes sve ili je pec preslaba ili su drva premokra (trose previse na samosusenje)...
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
200
Sutra ću ujutro dobro očistit peć,naštimati na cijevnom termostatu da pumpa stalno radi i nasitniti drva pa da vidim hoce li biti kake promjene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Osobno mislim da ukoliko stalno ukljucis pumpu dakle "zaobidjemo" cijevni termostat i lozis pec onako kako treba ima da zagrijes sve ili je pec preslaba ili su drva premokra (trose previse na samosusenje)...
I ja sam mišljenja da bi ovo trebalo probati i onda bi se znalo na čemu smo.
Pošto i meni se čini da bi peć jednostavno mogal biti premala za ovaj dodatak od dva radijatora.

I samo usputno da napomenem da se neće tolerisati javne svađe ili podbadanja. Za sve važi i ni ne pokušavajte ulaziti u raspravu šta i zašto.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,694
Osobno mislim da ukoliko stalno ukljucis pumpu dakle "zaobidjemo" cijevni termostat i lozis pec onako kako treba ima da zagrijes sve ili je pec preslaba ili su drva premokra (trose previse na samosusenje)...
Zato:
1. kupi brikete (Mraclin, Pevec...) toliko da natrpaš puni kotao 2X
2. ukljući pumpu da stalno radi
3. nakuri kotao sa briketima, a regulator propuha otvori do kraja ili ga blokiraj na otvoreno
4. ako postigneš dobro grianje - problem su drva!
5. ako ne možeš postići dobro grijanje - problem je kotao!
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
200
Krenuo sam čistit jutros bilo je malo žere reko super uspit ću fino obavit posao i dok sam otišo po četku i špahlu vratio se u kotlovnicu žena nabacala punu peć razgorilo se🤦

Namjestio sam da pumpa stalno radi
Temp. peći stoji na 60 ° a na izlazu 40°
Regulator sam namjestio na 95°
Zadnji radijatori su mlaki ovi prvi do kotlovnice griju malo jače.
Iću do grada pa cu probat kupiti vreću briketa i naložiti da vidim hoće li uspiti zagrijati vodu
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
A kak su prigušnice naštelane na radijatorima? Kroz ove radijatore bliže kotlovnice bi voda trebala kružit najsporije bar je tak moje mišljenje, a i tak je nekak podešeno kod mene.....
Ja imam inox dimnjak koji je sad počel stvarat probleme al već vidim kad ne gori kak treba pa u prosjeku jednom mjesečno raskopam i počistim i pičimo dalje.
 

mario1511

Član
Tu od
20 Lip 2023
Poruka
200
Malo sam zatvaro prigušnice po malo na prvim radijatorima a ovi zadnji su do kraja otvoreni
 
Na vrh