• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Kakvo korjene ima češnjak,adventivno,gdje ti vidiš ovdje adventivno korjene

Ne razumijem o čemu ti !!!?? Češnjak ima razgranato i relativno plitko korijenje koje se vrlo lako šteti s motikom , no u koliko želiš možeš ti njega okopavati i sa tarupom što se mene tiće:icon_kidra:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ne razumijem o čemu ti !!!?? Češnjak ima razgranato i relativno plitko korijenje koje se vrlo lako šteti s motikom , no u koliko želiš možeš ti njega okopavati i sa tarupom što se mene tiće:icon_kidra:

Bez ljutnje . Ako je razgranato i plitko onda nije kako ti navodiš adventivno korjenje. Adventivno korjenje je nešto sasvim drugo. Adventivno ili ti zračno korjenje a to nema niti luk niti češnjak niti bilo koja druga povrtlarska kultura.Najbolji primjer adventivnog korjenja je kukuruz.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo slike stabljike češnjaka, selekcija "Gorski":



Znači tek je počelo glavičenje, tako da sigurno ima još mjesec i pol vegetacije (do kraja lipnja). Zasad je zdrav, ali slijedi još jedna primjena danas Ridomil+Daconil radi plamenjače.
Druga prihrana dušikom i megnezijem je odrađena, tako da više nema gnojidbe.
Od sada samo sunce i voda :icon_cool:
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Bez ljutnje . Ako je razgranato i plitko onda nije kako ti navodiš adventivno korjenje. Adventivno korjenje je nešto sasvim drugo. Adventivno ili ti zračno korjenje a to nema niti luk niti češnjak niti bilo koja druga povrtlarska kultura.Najbolji primjer adventivnog korjenja je kukuruz.

Ma nema ljutnje , no ja znam da češnjak ima plitko i "čupavo" korijenje što je u prijevodu i adventivno!! Ako pročitaš morfološka svojstva češnjaka , netko tamo je isto to primjetio ! :(bow): Samim svojim rastom i u fazi glavićenja češnjak prirodno izrasta iz zemlje i nije rijetkost da se vidi i pola glavice kako viri iz tla ..... neki proizvođaći češnjaka u zapadnim zemljama zagrču isti !!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sade se i srednji to su i nama govorili dosta ljudi ali sve to iz naroda,ali kaze mi ovaj iz poljoprivredne da se mogu i srednji saditi vazno je samo da su velicine ko i ovi okolni i svi se mogu sadit ;)

mi smo sadili sve, i srednje i vanjske, 120 kg. a i prijatelj je tako, 200 kg. nikakve razlike nema, sve super.
 
R

ratarwannabe

Guest
Ima netko mozda video ili slike kako plesti vijence od cesnjaka?


Možeš u Google ili Youtube upisati: "garlic braiding" i pronaći ćeš puno primjera kako se to radi..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Sve pet vrlo vrlo poučno pa ću ja probati i na taj način pa ću vidjeti dali će mi se svidjeti.ja osobno imam svoj sistem pletenja koji je daleko jednostavniji i brži a i lijepo izgleda.pa ću prezentirati na jesen.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala decki, medutim nije bas to to...vidjela sam od gorana bas lijepo spleten kao pletenica...
Pa Goran ako ovo procitsa, odaj tajnu kako ga pletes ;-)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
kako vam se drzi cesnjak na ovoj kisi? hoce prinos podbacit?kod mene srecom ne lezi voda al je premokro i to me lagano zabrinjavg sto ce biti s cesnjakom
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Slika br. 2 češnjaka; sada je u fazi rasta galvice, i za sada dobro ide.



(Selekcija GOrski).
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
p1010011lq.jpg

p1010010kw.jpg

p1010009sl.jpg



Češnjak mi trune. Jel to muha ili neka bolest ili jedno i drugo?:=-:
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
kako vam se drzi cesnjak na ovoj kisi? hoce prinos podbacit?kod mene srecom ne lezi voda al je premokro i to me lagano zabrinjavg sto ce biti s cesnjakom

Ova je godina iznimno loša što se tiče proizvodnje češnjaka! Prevelika količina vlage pogoduje korovima , bolestima a i štetočinama tipa muhe ili tripsa koji je trenutno u punom naletu!! POGLEDAJTE ČEŠNJAK IMA LI MOŽDA NAPADE DUHANOVOG TRIPSA I DJELUJTE BEZ ČEKANJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Ili vlaga od kisurine....

( ne vidi se lisna masa , jer na njoj se dobro raspozna muha!! Biljka bude manja od ostalih i lišće "usahne" uvrne se )
Postoji mogućnost da je lukova muha!!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh