• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
onda ga fino pomješaj s domaćim, možda primi miris :p ima baba od jednog prijatelja nešto slično, to glavice ko bundeve. ali neka stara sorta. samo da smislim kako ću joj to oduzet, pa razmnožit...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Pozdrav svima :smile:


Uploaded with ImageShack.us



Ne treba vas impresionirat češnjak sa malo velikih češnjeva. Pravi češnjak je: velika glavica - mali češnjevi...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
netko je ovdje spomenuo da nije svejedno kako se sadi,odnosno kako se češanj okreće prilikom sadnje. kažem ja to ovima kod mene i svi kažu da nema veze,samo bace bilo kako i primi se. e sad,u čemu je stvar?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pozdrav svima :smile:


Uploaded with ImageShack.us



Ne treba vas impresionirat češnjak sa malo velikih češnjeva. Pravi češnjak je: velika glavica - mali češnjevi...
Zar je već toliko izrastao češnjak?
Moj ide u sadnju tek u ponedjeljak. :icon_e_surprised:

p.s. U ponedjeljak šaljem Trafos K jer je sada prava faza za prskanje :eek::
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Zar je već toliko izrastao češnjak?
Moj ide u sadnju tek u ponedjeljak. :icon_e_surprised:

p.s. U ponedjeljak šaljem Trafos K jer je sada prava faza za prskanje :eek::

:icon_thumright:
Ha, (pre)toplo je, odgovara mu. Korovima takodjer, Stompu unatoc.
Za sada je samo rani posadjen.
 
G

gegihno

Guest
koliko je ona posadila kilograma na tih 2000 kvadrata????

ako je dobila 350kg, kontam da nije posadila više od oko 40kg.......jel netko možda zna koliko treba sjemena na 1000 kvadrata, ili na hetkar, jutro????

otprilike jedna glavica po m2. jedna ti je oko 50 g
 

Fira

Novi član
Tu od
10 Lis 2013
Poruka
10
Znalci, što mislite da li je ovaj tjedan pretoplo vrijeme za saditi češnjak. U subotu smo zemlju pripremili, mako kišice lagane palo jutros, sutra kanimo saditi. Negdje sam čitala da se sadi kad je temperatuta oko 10C, pa nije valjda pretoplo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
netko je ovdje spomenuo da nije svejedno kako se sadi,odnosno kako se češanj okreće prilikom sadnje. kažem ja to ovima kod mene i svi kažu da nema veze,samo bace bilo kako i primi se. e sad,u čemu je stvar?

.....jel ima razlike u kvaliteti između vanjskih češnjeva i onih u sredini češnja kod sadnje,netko sadi samo ove okolo vanjske,češnjeve u sredini ostavlja??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,645
Znalci, što mislite da li je ovaj tjedan pretoplo vrijeme za saditi češnjak. U subotu smo zemlju pripremili, mako kišice lagane palo jutros, sutra kanimo saditi. Negdje sam čitala da se sadi kad je temperatuta oko 10C, pa nije valjda pretoplo.

ma ne brini, moj je već vani...3 cm visok...:icon_wink:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
netko je ovdje spomenuo da nije svejedno kako se sadi,odnosno kako se češanj okreće prilikom sadnje. kažem ja to ovima kod mene i svi kažu da nema veze,samo bace bilo kako i primi se. e sad,u čemu je stvar?
Niknuti ce svaki, cak i ako je napola istrunuo.
Onaj tko sadi rucno ce reci da ima razlike a onaj tko sadi strojno da je nema. Najbolje da sam oprobas, namjerno posadi naopako u jednom dijelu pa ces vidjeti...
Po meni je razlika zamjetna, ocituje se u obliku glavice.

.....jel ima razlike u kvaliteti između vanjskih češnjeva i onih u sredini češnja kod sadnje,netko sadi samo ove okolo vanjske,češnjeve u sredini ostavlja??

To ovisi o vrsti cesnjaka. Nije toliko stvar jel se sadi unutarnji ili vanjski, bitna je velicina. Ako su unutarnji dosta manji onda ih se ne isplati saditi. Razlika u velicini izmedju unutarnjih i vanjskih je najveca kod proljetnog cesnjaka, kod jesenskog nema bas neke razlike.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
:icon_thumright:
Ha, (pre)toplo je, odgovara mu. Korovima takodjer, Stompu unatoc.
Za sada je samo rani posadjen.

Taj Stomp je velika pljuga, meni poslije špricanja rasla ambrozija ko da sam je sadio, a piše kao da uništava ambroziju.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Danas završio sa sadnjom češnjaka. Vrijeme je bilo dobro, i posao je odrađen :(party):.
Posađene 4 "linije";
- gorski - iz Gorskog kotara; od prošle godine
- Vrgorac 1 i Vrgorac 2 - od Gorana, iz Vrgorca
- linija Zoki - sa Banije/Korduna

Biti će zanimljivo vidjeti kakvi će biti rezultati, jer se radi o različitim biotipovima češnjaka (od ranog do kasnog).
:(bear):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Taj Stomp je velika pljuga, meni poslije špricanja rasla ambrozija ko da sam je sadio, a piše kao da uništava ambroziju.



Pa gdje si ti to pročitao da Stomp uništava ambroziju.Pendimetalin ne uništava ambroziju.On bude uništio sve osim ambrozije,čak i mišjakinju ak se ne varam,a mislim da se ne varam-zato je dobro da svi koji sada sade bijeli luk i oni koji su posadili crveni jesenski da stompom pošpricaju sada jer je mišjakinju jako teško-zapravo nemoguće-bar je bilo dok sam ja sadila srebrenac pred jedno osam godina-uništiti na proljeće.A ta koja počne vegetaciju sada na jesen je ona koja izuzetno brzo na proljeće buja i guši jer joj i zimi ukoljiko ima toplijih dana traje porast tako da joj jaki korijen omogučuje ubrzanu ekspanziju.
Možda griješim,možda je umeđuvemenu na tržište izbačen koji kontaktni post herbicid koji je uništava,ali ja za njega nisam čula jer herbicide za luk ne pratim više pošto ga ne sadim.A bijeli luk niti nikada nisam-jesam zapravo jedne davne godine,ali sve je to isto.
 

Fira

Novi član
Tu od
10 Lis 2013
Poruka
10
Evo, da se pohvalim. Posadili smo 80kg na cca 800m2. Još smo na ostatak pripreljene zemlje ubacili majskog srebrenca i ljubičastog luka. Slijedeći tjedan kad malo zahladni ga ušuškam u slamu i vozi..... do ranog proljeća. Nadam se da bude sve ok iako ću ga imati dnevno pod okom.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa gdje si ti to pročitao da Stomp uništava ambroziju.Pendimetalin ne uništava ambroziju.On bude uništio sve osim ambrozije.

Stomp 330 E je zemljišni herbicid koji se primjenjuje u ratarstvu, a posebno u povrćarstvu.Suzbija korove u fazi klijanja i nicanja i to jednogodišnje travne i širokolisne korove (muhar, proso, štir, plamida, pepeljuga, gorušica, ambrozija).

http://pinova.hr/hr_HR/katalog-proi...lja/herbicidi/zemljisni-herbicidi/stomp-330-e

A ovako mi je izgledao krumpir poslije njegove primjene.

http://upload.slike.com/slika?image=1382652782-1500-x-1125px-003.JPG
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma kakvi,to je netko gadno zeznuo tko je uputstvo pisao.Trebao je napisati loboda.Lobodu sto posto uništava.Ambroziju sto posto propušta.Čak ju niti kao sasvim malu,da je i kontaktno pošpricaš neće uništiti. I nije istina da ima uski spektar.ima široki,a kombinirati se mora baš zato što ne uništava ambroziju.Obzirom na cijenu,u konačnici,bolje ga je izbjegavati i ići sa nečim što odradi samo sve potrebno.-afolon,goal,ili nešto slično.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Evo i moj luk inaće proglašen najboljim na svijetu,ok nisu baš moj analizirali al to je to :(angel):

23ux1l2.jpg
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
A bijeli luk niti nikada nisam-jesam zapravo jedne davne godine,ali sve je to isto.
Nije isto u pogledu koncentracije herbicida za kapulu (luk) i luk (cesnjak) :icon_eyes:Ali razumjemo se...
I? Kako je prosla kod vas ta godina kad ste sadili cesnjak? Bas me zanima.

Kod nas nema ambrozije, grahorica mi iskljucivo sada raste. E sad ili Stomp ne djeluje na nju (mada sumnjam) ili sam nesto zeznuo u tom dijelu, na ostalima je dobro.
Najbolje rezultate mi je davao Treflan ali je komplicirano radit s njim.




ja napravio sadilicu.

Ne razumijem, zar se tu opet sadi rucno?:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh